Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#8721 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:21

VAT w rolnictwie

Mysle ze nikogo nie znajde takiego ktory by arz 10 tys opuscił nawet bez tej faktury gora 2-3tysiace. 

A dopłaty bezposrednie to przecierz tez sa pewnego rodzaju przychody.

A w maszynie uzywanej jest przecierz 23% vatu .  Wiec od 50 tys wychodzi 11,5 tys dobrze licze?

Powodzenia z takim tokiem myślenia bedziesz żałował że zostałeś vatowcem,chcesz kupić nawozu  paliwa na 30 ha,a sprzedać zboże z 1 ha,urząd skarbowy tylko na to czeka,chcesz porozmawiać podaj na priv telefon ,to oddzwonie i ci wyjaśnie

Edytowany przez miwigos, 07 sierpień 2016 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:11
  •  

#8722 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:35

VAT w rolnictwie

czyli mówicie ze jest to nieopłacalne w przypadku kiedy kupuje nawozy itp . A co jesli wziałbym młodego rolnika i umorzenie na maszyny z prow czy to by sie opłaciło wtedy. A potem mogłbym wyjsc z tego vatu jest to mozliwe?

#8723 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:57

VAT w rolnictwie

trochę już ciągników używanych oglądałem, większość podaje cenę netto + vat, lub umowa kupna-sprzedaży lub Vat marża, pytanie z innej beczki kupiłem używane ciągnik z Vatem załóżmy za 90tys brutto, po roku sprzedaje za 50-60tys zł brutto, skarbówka się może przyczepić?

robisz uwagę na fakturze że ciągnik ma uszkodzony np. silnik i już nie mają się do czego doczepić, większość handlarzy tak robi, a już szczególnie jak maszyna nierejestrowalnae(ale w ciągniku też się tak da bo nabywca mógł sobie silnik naprawić i normalnie przegląd przejść) to piszą że spalona lub coś uszkodzone oczywiście jak zakupili na fakturę vat bo większość handlarzy kupuję na umowę ks i sprzedaje wtedy przez umowę k-s lub fakturę vat marża i za wiele nie muszą kombinować

#8724 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 14:18

VAT w rolnictwie

Ale jezeli jest cena brutto za ciagnik 50tys to np ja zrezygnuje z faktury i osoba handlujaca sprzeda mi go za 40 tys niemozliwe to bo co on by miał z tego?

#8725 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 19:32

VAT w rolnictwie

Mysle ze nikogo nie znajde takiego ktory by arz 10 tys opuscił nawet bez tej faktury gora 2-3tysiace. 

A dopłaty bezposrednie to przecierz tez sa pewnego rodzaju przychody.

A w maszynie uzywanej jest przecierz 23% vatu .  Wiec od 50 tys wychodzi 11,5 tys dobrze licze?

Ale vat się dolicza to skoro pisałeś że ciągnik 50 brutto to ile netto ? Jak tam z matematyką u Ciebie było ? ;)

#8726 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:52

VAT w rolnictwie

Ale jezeli jest cena brutto za ciagnik 50tys to np ja zrezygnuje z faktury i osoba handlujaca sprzeda mi go za 40 tys niemozliwe to bo co on by miał z tego?

Bez faktury to można handlować pługiem 2 skibowym za 300 zł. Jak gość ma założoną działalność to i ten traktor kupił na fakturę, więc musi go w ten sam sposób sprzedać.

#8727 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 23:17

VAT w rolnictwie

tak, ale jak pójdziesz i powiesz że chcesz fakturę na 50 tysięcy to gość musi zapłacić przy sprzedaży 10 tysięcy vatu więc automatycznie sobie to doliczy a jak powiesz że nie chcesz to wystawi ci fakturę na kwotę 5-10 tysięcy pisząc że ciągnik uszkodzony i vatu zapłaci tysiąc czy dwa, na tym polega cały problem

#8728 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 10:35

VAT w rolnictwie

tak, ale jak pójdziesz i powiesz że chcesz fakturę na 50 tysięcy to gość musi zapłacić przy sprzedaży 10 tysięcy vatu więc automatycznie sobie to doliczy a jak powiesz że nie chcesz to wystawi ci fakturę na kwotę 5-10 tysięcy pisząc że ciągnik uszkodzony i vatu zapłaci tysiąc czy dwa, na tym polega cały problem

No niby tak ale mysle ze i tak nawet jezeli powiem zeby wpisał ze ciagnik jest uszkodzony to i tak pieniadze zostana u osoby co sprzedaje go.  

#8729 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 10:46

VAT w rolnictwie To zależy od twojej wiedzy, jak ktoś nie ma pojęcia i nie wie że dla handlarza wystawienie faktury na 5 tysięcy a na 50 to zysk około 10 tysięcy to te pieniądze zostaną u sprzedawcy...
To zależy od twojej wiedzy, jak ktoś nie ma pojęcia i nie wie że dla handlarza wystawienie faktury na 5 tysięcy a na 50 to zysk około 10 tysięcy to te pieniądze zostaną u sprzedawcy...

#8730 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 19:32

VAT w rolnictwie

No tylko nie kazdy handlarz wystawi ci fakture.jak powiem mu ze chce fakure na 10 tys bo jest np ''uszkodzona skrzynia'' i zeby cos obnizył z ceny  wowczas moze tez uprzec sie ze sporzadzi umowe kupna-sprzedarzy i na tym nic nie skorzystam. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8731 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 23:19

VAT w rolnictwie

ale jeśli kupił na fakturę vat to nie może wystawić przy sprzedaży umowy k-s i tyle w temacie

#8732 Share Rafalr2

Rafalr2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 15:10

VAT w rolnictwie

Jeśli działka jest na ojca(ryczałt) a ja na niej ( syn na vacie ) chce utworzyć plantacje i do tego potrzebne są mase rzeczy do kupienia to mogę odbić vat czy nie bardzo ? Kontrola jeśli takowa jest mogła by się doczepić?

#8733 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 17:45

VAT w rolnictwie

Umowa dzierżawy lub użyczenia i nie ma problemu.

#8734 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 22:00

VAT w rolnictwie Czy przy odliczaniu podatku w przypadku motocykla, a wlasciwie crossa rowniez stosujemy zasade jak i przy samochodach, ze 50% tylkk odliczamy, czy smialo moge calosc?

#8735 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 05:37

VAT w rolnictwie Raczej crossem po chleb i do kościoła nie jeździsz więc jak dla mnie to całość

#8736 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 07:54

VAT w rolnictwie

ja jestem na vacie po ojcu mam gospodarstwo i on posiasda cały czas nr stada ale ogólnie wszystko jest moje...czy moze on czasem sprzedawac bydło ( tak faktycznie moje bydło) na ryczałt??

#8737 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 08:08

VAT w rolnictwie

słuchaj jeżeli ma jeszcze jakieś ha na siebie to w jakimś stopniu można, ale widzisz to jest tak samo jak ze zbożem rzepakiem czy innymi sprawami, nie możesz mieć dużo więcej kosztów bez udokumentowanych przychodów, chybaże bierzesz kredyty, ludzie kombinują z darowiznami, ale prędzej czy pózniej skarbówka cos znajdzie jesli się przesadza

Edytowany przez skywalker89, 07 wrzesień 2016 - 08:09.

#8738 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:43

VAT w rolnictwie

Raczej crossem po chleb i do kościoła nie jeździsz więc jak dla mnie to całość

A co niby orzesz tym crosem? :P  Nie cwaniaczyć tylko uczciwie się rozliczać bo lpotem jest płacz i lament

#8739 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 09:51

VAT w rolnictwie motocykl jak najbardziej możesz odliczyć, może służyć do monitorowania upraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8740 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 10:02

VAT w rolnictwie

Oczywiście. Odliczasz 100% tak jak od roweru. Nie ma rzeczy której nie da się podciągnąć pod odliczenie w rolnictwie