Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:33

VAT w rolnictwie ja regonu nie mam wcale...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 05:49
  •  

#3322 Share jagunia

jagunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 12:24

VAT w rolnictwie Witam. zna ktoś może obowiązujące kody pkwiu na siano łąkowe i na jęczmień jary pastewny? (czy jest teraz tylko ogólnie jęczmień? bez określania jaki?) z góry dziękuję:)

#3323 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 16:18

VAT w rolnictwie A po co ci te kody przeciez nie trzeba ich na fakturze wpisywac...

#3324 Share jagunia

jagunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 16:54

VAT w rolnictwie Na pewno? jak kupowałam pszenicę to na fakturze był kod PKWIU. Wydaje mi się, że produkty poniżej 23% VAT muszą miec te kody... już sama się zamieszałam. Może jest ktoś na forum, kto wie jak powinno byc i czy te kody się wpisuje?

#3325 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 03 grudzień 2011 - 22:42

VAT w rolnictwie http://www.podatki.e...WiU,1,65,1.html Wychodzi , że można , ale nie trzeba podawać kod PKWiU ( wyjątek zwolnione z VAT).

#3326 Share marcelo

marcelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 00:29

VAT w rolnictwie witam.jestem na vacie od października.w zgłoszeniu do vat podałem nr nip który wyrobilem 3 lata temu ,był potrzebny do opłaty skarbowej przy rej. samochodu.jest to NIP 4. Czy muszę wysłać jakąś aktualizację NIP do urzędu ??

#3327 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:35

VAT w rolnictwie Jestem od niedawna na vacie i na razie prowadzenie zleciłem księgowemu któremu płacę 100zł miesięcznie nie zależnie od ilosci faktur i raz w miesiącu odbiera je u mnie w domu . Czy waszym zdaniem są to dobre warunki czy może nie bardzo.

#3328 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:45

VAT w rolnictwie W jaki sposób prowadzicie ewidencje sprzedaży niefakturowanej?Jak ja wpisujecie do księgi sprzedaży:czy sumujecie taką sprzedaż z całego miesiąca(kwartału),czy wpisujecie każdą osobno?

#3329 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 19:27

VAT w rolnictwie

Jestem od niedawna na vacie i na razie prowadzenie zleciłem księgowemu któremu płacę 100zł miesięcznie nie zależnie od ilosci faktur i raz w miesiącu odbiera je u mnie w domu . Czy waszym zdaniem są to dobre warunki czy może nie bardzo.

lux. Ale jak masz zamiar dobrze kombinować to zastanów się czy ta cena nie odwzoruje jakości. Ja księgowość prowadzę sobie sam, ale jak jakaś sprawa jest nie pewna to jadę do Pani i ona nawet VAT od zakupu słonia potrafiłaby odliczyć. Tylko za pojedynczą wizytę u niej płacę 100zł
To nie forum magii i czarów:)

#3330 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:08

VAT w rolnictwie in2dex czyli twoim zdaniem ta suma jest dobra .A jeśli chodzi o księgowego to można z nim pogadac o wszystkim i wejscia w US też ma chyba niezłe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:55

VAT w rolnictwie dobra cena ja płace 200 netto z tym ze odpowiedzialność za błedy rachunkowe itp bierze na siebie biuro, oraz oni wszystkie papiery zanoszą mnie nic nie interesuje. Bo jak twoja ksiegowa nie działa "legalnie" to wszelkie błędy spoczywaja na tobie

#3332 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 12:09

VAT w rolnictwie Dobra jest cena. Wszystko księgowa co zrobi idzie na nią, ale co do odliczeń to mniej również i swoje zdanie. Np w jednych US za zaznaczenie szybkiego zwrotu jest kontrola, a w innych tego nie ma. A poza tym co urząd to różne sztuczki przechodzą. Ta pani co mi będzie pomagała prowadzi księgowość mojej kuzynki i kontroli parę ładnych lat nie mieli, a odliczali spore sumy (prow).
Odliczał ktoś VAT z Quada?
To nie forum magii i czarów:)

#3333 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 12:29

VAT w rolnictwie z tego co mi wiadomo, to według polskiego prawa żadne biuro rachunkowe nie bierze odpowiedzialności za przyszłe zainstniałe błędy tj. kary ze strony urzędu skarbowego i dlatego w umowie z biurem rachunkowym jest paragraf mówiący o tym, że wszelkie prawa mozna dochodzic na drodze postepowania cywilnego, ale z drugiej strony każde liczące sie biuro które chce działać i zarabiać nie po zwoli sobie na jakies błedy, ja płace 130 netto, wszysstko robi za mnie biuro ja tylko im zanosze faktury ;)

oczywiście, że można odliczyc wszystko nawet zzakup misia yogi... tylko poźniej jak ci tego nie uznaja albo jakas kontrola wykaże, że nie zgodnie z prawem odliczyliśmy vat to my za to płacimy kary

#3334 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 05 grudzień 2011 - 14:00

VAT w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:21.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#3335 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:12

VAT w rolnictwie

Ta pani co mi będzie pomagała prowadzi księgowość mojej kuzynki i kontroli parę ładnych lat nie mieli, a odliczali spore sumy (prow).
Odliczał ktoś VAT z Quada?

Spokojnie quada odliczysz. A np Raitech (Raiffaisen-Agrotechnika) sprzedaje quady jako maszyny rolnicze :)

z tego co mi wiadomo, to według polskiego prawa żadne biuro rachunkowe nie bierze odpowiedzialności za przyszłe zainstniałe

Moja koleżanka ma biuro ubezpieczone od wpadek (wiec skoro tak jest jak piszecie nie wiem po co, ale chyba po coś). Z drugiej strony skoro jest to ewidentna wina biura (bo nie wiem), to co za problem wytoczyć im sprawę. Koszty i tak zwrócą po ewentualnej przegranej ;)

#3336 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:26

VAT w rolnictwie

tylko poźniej jak ci tego nie uznaja albo jakas kontrola wykaże, że nie zgodnie z prawem odliczyliśmy vat to my za to płacimy kary

A orientujecie się ile takie kary wynoszą? Są adekwatne do kwoty błędnego odliczenia czy jakoś inaczej je wyliczają?

#3337 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:47

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:22.

#3338 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:11

VAT w rolnictwie Co do odpowiedzialność za błędy księgowych to nawet na chłopski rozum wystarczy pomyśleć. Przecież na koniec każdego okresu rozliczeniowego księgowy daje nam nazwijmy to "dokument końcowy" do podpisania. Podpisując go tym samym dajemy do zrozumienia dla urzędnika US, że w 100% potwierdzamy to co widnieje na papierze.

Edytowany przez kokoman0, 05 grudzień 2011 - 20:12.

#3339 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:39

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:08

VAT w rolnictwie z tego co mi tłumaczyła księgowa to całe to towarzystwwo ksiegowych było za tym, żeby zmienic przepisy i oni sami odpowiadali za swoje błedy no ale wiadomo to jest Polska ..... to tak samo jak z tablicami rejestracyjnymi do ciągników prawie wszystko producenci robia miejsce na prostokątne a urzedy komunikacyjne wydaja kwadratowe bo taki przepis ........ i nikomu sie tego nie chce zmienić bo po co