Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#241 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 01:15

ceny dzierżaw :D zostaje... robota i przeświadczenie że im więcej hektarów obrobię tym bardziej rozwinę gospodarstwo. Panowie rolnicy zapominają o ekonomi słysząc hasło "ziemia na sprzedaż" bądź "wydzierżawię grunt". Nie twierdzę że wszyscy ale wielu.

Gdy niema ziemi do kupienia to też byście tyle płacili. Mieszkam też w takim rejonie co tyle płacą.

Napisałeś że głównie IV i V klasa u Ciebie. Czyli pszenica o ile urośnie nie sypnie średnio więcej niż 4t. Przy roku takim jak ten o ile nie wymarzło i owsem nie obsiałeś otrzymasz ok 4 tys dochodu z 1 ha. Odejmijmy od tego koszty: 350zł opryski i odżywka, 200zł - 200kg polifoski6, 450zł - 300kg saletry, 400zł - 80l paliwa, 250zł -ziarno siewne 200kg. 1650zł masz samych kosztów do tego amortyzacja maszyn, nie policzyłem wapnowania. Odejmij dodatkowo te 750zł czynszu i okazuje się że tyrasz za 1600zł. Wszystko pięknie gdy masz urodzaj i wysokie ceny. Wystarczy że cena spadnie do 800zł za tonę i tyrasz za jedyne 800zł. W razie spadku cen i spadku plonów o 1 tonę pracujesz za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 05:53
  •  

#242 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:08

ceny dzierżaw muszę napisać do westa chyba znowu bo kiedyś juz chyba pisałem musisz swoje filozoficzne wywody które podchodzą pod wulgarność ale z którymi sie jak najbardziej zgadzam przekazać gościom co u nas zostawiają dopłatę i płacą jeszcze po 1500 złotych czynszu faktem jest ze ziemia dobra ale co z tego wiem ze masz te swoje 200 ha to możesz sie śmiać ale oni jeszcze by ceny podbijali w dzierżawach i dlatego między innymi ja musiałem w jednym przypadku oddać dopłate i dać 500zł to mi jeszcze powiedział ze to i tak bardzo mało , my możemy sobie mówić ze sie nie opłaca ze za dużo ale rynek wszystko zweryfikuje czekam teraz aż bańka cenowa walnie na płodach to będą oddawać aż sie kurzy te dzierżawy swoją drogą wydzierżawiający chyba jeszcze nigdy nie miał tak dobrej sytuacji jak w tej chwili kasa leci za nic nie robienie aż miło

Thug

#243 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:58

ceny dzierżaw

Napisałeś że głównie IV i V klasa u Ciebie. Czyli pszenica o ile urośnie nie sypnie średnio więcej niż 4t. Przy roku takim jak ten o ile nie wymarzło i owsem nie obsiałeś otrzymasz ok 4 tys dochodu z 1 ha. Odejmijmy od tego koszty: 350zł opryski i odżywka, 200zł - 200kg polifoski6, 450zł - 300kg saletry, 400zł - 80l paliwa, 250zł -ziarno siewne 200kg. 1650zł masz samych kosztów do tego amortyzacja maszyn, nie policzyłem wapnowania. Odejmij dodatkowo te 750zł czynszu i okazuje się że tyrasz za 1600zł. Wszystko pięknie gdy masz urodzaj i wysokie ceny. Wystarczy że cena spadnie do 800zł za tonę i tyrasz za jedyne 800zł. W razie spadku cen i spadku plonów o 1 tonę pracujesz za darmo.

Nie napisałem że po tyle dzierżawię od kogoś polę, wogóle nie dzierżawie tak dla ścisłości. Mój wuja obrabia ziemię (też nie dzierżawi) i fakt wymarzło mu wszystko, musiał przesiewać. Ale opady były dość dobre w zeszłym roku i jare dosyć ładnie sypało. Wuja ma IV więc przy jego agrotechnice sypie mu więcej niż 4 tony pszenica, nie wapnuje a by się przydało, plony pewnie by miał jeszcze większe wtedy.

#244 Share kaaanonier

kaaanonier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:14

ceny dzierżaw ziemia o której pisałem to IV-V klasa, niestety przyjechał jakiś wiejski napinacz i położył 1000zl za hektar, takiej kwoty nie mogę przebic ;(

#245 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:28

ceny dzierżaw

Ta przy takim nawożeniu i ochronie to może i 4t ale na IV klasie 6t/ha to z placem w d*pie można wyciągać pszenicy/pszenżyta. Za 1600zł/ha to jeszcze można tyrać co innego jak cena poleci tak jak mówisz 800zł/t albo i mniej :mellow:

#246 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:39

ceny dzierżaw Wziąłem średnią ilość bo kolega zaznaczył że ma IV i V klasę w swojej okolicy. Na IV klasie 6 t można wyciągnąć ale nie z palcem gdzieś tam. Potrzeba sprzyjających warunków pogodowych a o te ostatnio trudno no i nawożenia. Nawet sam zbiór stoi pod wielkim znakiem zapytania bo albo się wjechać nie da albo w kłosach rośnie. Wszędzie trzeba uwzględniać średnią a nie najwyższe plony, najwyższe ceny bo potem rozczarowanie że za grosze tyraliśmy albo kredytu się nie da spłacić bo surowiec staniał...

dawidg2 - ja nie mam nic do Ciebie. Napisałem jedynie ile by zostało z tej ziemi przy uwzględnieniu kilku czynników.

Edytowany przez pawelol111, 13 styczeń 2013 - 12:41.

#247 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:45

ceny dzierżaw witam, uaktualniam se w temacie bo tydzień temu podjałem kolejna dzierżawe 3ha w kawałku przez miedze klaza ziemi II płace 1500zł, niestety u nas taka konkurencja że chce nie chce-musze:P woj wlkp, pow słupecki
ArturKowalewo

#248 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:32

ceny dzierżaw tak samo jest z cenami gruntów w gminie obok ceny już niektórzy wystawiają 60-70 tyś ha i gdzie tu ekonomia

Thug

#249 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:48

ceny dzierżaw u nas cena 65tys/ha nikogo nie dziwi, a kupców jest kilku zawsze..
ArturKowalewo

#250 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:58

ceny dzierżaw U mnie w okolicy można znaleźć wielu rolników, którzy płacą dzierżawę 2000-2500 zł za hektar. Zastanawiam się gdzie tu jest opłacalność dla nich przy takiej cenie.
Dla takiego co wydzierżawi za taką kwotę to czysty zysk i nie musi się o nic martwić.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:21

ceny dzierżaw Ja też mam kilkanaście ha dzierżaw ale na naszym terenie właściciel może w najlepszym wypadku liczyć na dopłaty pod warunkiem że sam opłaca podatek. Ja osobiście nie godzę sie na więcej niż JPO i to bez podatku rolnego.

#252 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:37

ceny dzierżaw u mnie kolega z 3 lata temu wydzierżawił kilkanaście ha ziemi kl. 4-6, dopłaty na połowe i podatek właściciel, więc chyba nie jest najgorzej, ale jakby dziś chciał to wydzierżawić to penie by tak różowo nie było...

a co do wydajności to on w tym roku, właśnie z kawałka ziemi gdzie klasa 4a, wyśrubował 7 ton pszenżyta z hektara :)

#253 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 00:54

ceny dzierżaw Pogratulować wydajności :)
Często jest tak że osoba oddająca w dzierżawę wyciągnęła z ziemi ile się dało. Znam przypadki: 20 lat bez gnoju, zaperzone, nawet żyto nie chce rosnąć. Koleś bierze za ciężkie pieniądze w dzierżawę, pryska, wapnuje, wozi gnój, sypie nawozy a po 2 latach dostaje kopa w d*pe "bo się urodziło". O umowie w moim rejonie nikt nie chce słyszeć a że są debile co za darmo lubią pracować - daj im Boże dużo zdrowia.

#254 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:30

ceny dzierżaw tak pawel zgadza się, jak ktoś woli najpierw rypać a potem myśleć to fakt, zdrowia im zdrowia..... :)

#255 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:47

ceny dzierżaw Dzisiaj byłem na przetargu na dzierżawę 6,65ha IV klasy, przetarg się skończył na 15tyś zł + podatek a więc cena za ha wynosi 2255,63 zł + podatek a więc cena 2500zł za dobrą klasę wcale nie dziwi.

#256 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:02

ceny dzierżaw My płacimy 1500zł za 2ha,bierzemy dopłaty,właściciel opłaca podatek,innemu dajemy dopłaty za 1,20ha i mamy również łąke 1ha za którą dajemy dopłaty+100zł,ale właśnie oddaliśmy ją właścicielowi.Oddalona ona 5km od domu,łąk już mamy sporo,za dużo na niej nie zarabialiśmy,więc niech sobie sam obrabia. :P

#257 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:11

ceny dzierżaw U mnie ostatnio poszła dzierżawa na rok za 3 tony.

#258 Share mrnice

mrnice

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:17

ceny dzierżaw

U mnie ostatnio poszła dzierżawa na rok za 3 tony.

witam zarejestrowałem się tu bo mam ziemie która została mi po ojcu jest jej łącznie 14 hektarów znajduje się w woj podlaskim obok hodyszewa jest w dwóch kawałkach jest tam tez stodoła obecnie jest dzierżawiona przez jednego pana z tego co pamiętam to oddaje on prawie cała dopłatę (moja mama teraz się tym zajmuje ) i mimo to w domu wcale sie nie przelewa z tego powodu . jak czytalem wasze wypowiedz to nie wiem czy sam sie ta ziemia nie zajac zakonczyc wspolprace z obecnym dzierzawca i poszukac drugiego na lepszych warunkach albo dogadac sie z kims do spolki ja daje ziemie on obrabia i plony na pol

#259 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:23

ceny dzierżaw nie za dużo to chciałoby sie doić z dzierżawcy a tak poza tym z dzierżawienia 14 ha kokosów nie będzie

Edytowany przez thug, 24 styczeń 2013 - 21:25.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:36

ceny dzierżaw To jest po 850 zł/t
Ja zaczynam zastanawiać się czy też nie oddać.

To wszystko zależy od regionu, u nas za ziemią to biją się już. Ojciec córce odbiera wiano .
A gdzie indziej to dopłaty nie chcą dać.