adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    411

Widocznie na autobusach jest zysk i ma to jakąś przyszłość, a ciągniki ciągną firmę na dno i najlepiej dla obecnego Ursusa byłoby się pozbyć tego balastu. 

Skoro rząd jest za rozwojem krajowych firm, to niech ruszą d* i coś zrobią.

Dla chińskich firm kupno Ursusa nie byłoby problemem. Dla nich to parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

UE wprowadza normy spalin i bezpieczeństwa na pojazdy rolnicze 

To tylko na Ursusa nakłada czy na wszystkich? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie zmieniaj tematu. UE i lobbyści mający gotowe już rozwiązania a za pomocą jej narzędzi przymuszające konkurencję do ich stosowania to osobna kwestia. Nasz umiłowany rząd dokłada swoje cegiełki obniżając konkurencyjność polskich firm wobec zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Niby w jaki sposób zmieniam temat? Lobby jest silne w UE. To na pewno. W końcu nikt nie chce konkurencji. Z resztą było wodac to po akcji ze "sprzedażą używanych Ursusow" w Niemczech


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Taki urok "demokracji". Mamy do wyboru albo folksdojczów albo socjalistów na amerykańskiej smyczy a większość społeczeństwa nie dość że na nich głosuje, to jeszcze rzuciłoby się do gardeł tym drugim. Zatem na organiczny wzrost polskich przedsiębiorstw marne prognozy. Jeśli miałby się pojawić inwestor, to lepiej, gdyby to byli Chińczycy. Dla nich to może być przyczółek do ekspansji i mogą wiele zainwestować, tak jak to zrobili w Huta Stalowa Wola a taki kapitał zachodni może "zainwestować" po to, by po trzech latach zlikwidować całkowicie markę, pozbywając się potencjalnej konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

@Mattti od polityki jest inny temat. Wolę socjalistów niż folksdojczow. Jak jesteśmy już w tym temacie to dodam że nie rząd tylko jego poprzednicy sprzedali się Niemcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Teraz jak i kiedyś mamy rząd który nie potrafi zadbać o dobro narodu i na razie nie zanosi się na nic lepszego. W dużej mierze przez układ socjalistyczny fabryka znalazła się w takim stanie. Była seria U ale widocznie komuna uznała że była za dobra i klepali policencyjną przestarzałą konstrukcje ferdka przez 40 lat. Po drodze było jeszcze AGCO ale że nie chcieli sprzedać to mamy to co mamy. Dziś jest się trudno wbić w rynek i nawet jak ktoś kupi ursusa to pewnie zrobi składaka z logo firmy i będzie tyle z naszej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@fenix30 Nie piszę o polityce dla samego politykowania, tylko w kontekście Ursusa. Mają rację panowie @sumek i @adikpl, nie dość że lobbyści z UE narzucają swoje standardy eliminując konkurencję, to jeszcze rodzimi politycy ze wszystkich po kolei partii okrągłostołowych rzucają kłody pod nogi polskim przedsiębiorcom. Chyba sam jako rolnik widzisz ile mamy papierologii, latania po urzędach, kontroli czy chociażby jak trudno jest zacząć własne przetwórstwo czy sprzedaż bezpośrednią... Nie da się odciąć od polityki niestety w żadnym temacie dotykającym obywateli czyli nas wszystkich...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Myślę, że ten cytat jest nadal aktualny:

"Opór przed jakimikolwiek zmianami był ogromny – wspomina. Dodaje żartem, że wprawdzie jest lekarzem, ale pediatrą, a w Ursusie często miał wrażenie, że potrzebny jest psychiatra."


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Steyr wtedy odpadł w przetargu. Szkoda bo może już dawno mielibyśmy Pandura. Zawsze podobały mi się te transportery. Ja nie mogę zrozumieć czemu w naszym kraju nie ma ludzi patrzących szerzej na asortyment produkowany przez ewentualnego kooperanta. Jak się upierdzieli że interesują nas traktory to będziemy zabiegali tylko o traktory. A tu główną wartością była konstrukcja wojskowa. Na misjach sprawdziła się. I nawet potrafią pospawać kadłub aby nie pękał. A nasi aż od koreańców musieli kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Był przecież wspólny traktor na bazie Case CS. Nie pamiętam nazwy ale można tu na forum znaleźć. Na którejś Polagrze w Poznaniu był pokazywany


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@sumek To był Ursus 1414S. Swoją drogą to nie był pierwszy "ożenek" polskiego przemysłu ze Steyrem bo wcześniej próbował Jelcz i efekt był nawet całkiem udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

1414S bynajmniej nie był wspólny Ursusa i Steyra. Nasza firma praktycznie nic do tego ciągnika nie dołożyła, ot prototyp, pokaz możliwości inwestora.

Aktualnym pytaniem jest: kto wykupi fabrykę ciągników Ursus, jeśli będzie na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby było inaczej ale myślę że teraz jeśli akurat ciągniki pójdą na sprzedaż to wykupi ich jakaś firma z tym związana i doprowadzi do upadłości lub będzie naklejać znaczek ursusa tak jak to było z hattatem. Na pewno nie ma co już liczyć na ciągnik z polską skrzynia a co dopiero silnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sumek666 Już dawno był ten test. Na jutubach na kanale agrofoto.pl we wrześniu go pokazywali. Ten silnik jest myślę dobrą alternatywą bez DPFa. Dobrze, że jest wybór, nie dobrze, że są takie kombinacje z podzespołami. Przez chwilę był pomysł na c380 z Deutzem, potem wrócili do Perkinsa... :/.

Ps *farmer 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Na stronie do której podałem linka jest 25 listopad. Nie śledzę regularnie farmera.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
Dnia 27.11.2018 o 18:29, MARTINEZUrsus napisał:

Ja mam czapkę z daszkiem, służy mi w lecie do roboty i nie tylko ;) A poza tym jeszcze dostałem po zakupie czapki gratis od firmy Ursus naklejki i breloczek.

Wzruszyłem się, aż tak firma sie szarpla żebyś Ty był zadowolony. I te naklejki i ten breloczek. Kosmos. A Vigusa Ci nie dali ??

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

temu tak broni zawzięcie tego padła, że aż niedobrze się robi... sprzedał się i tyle.. można ignorować

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj