Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prostownik z rozruchem

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 15:43

Prostownik z rozruchem Za 500- 600 zł masz nowy akumulator i porządnie wyremontowany alternator do traktora. To w zupełności wystarcza, a nie jakieś średniowieczne metody ze spawarkami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prostownik z rozruchem Dzisiaj, 04:57
  •  

#42 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 październik 2012 - 21:08

Prostownik z rozruchem http://allegro.pl/pr...2632486441.html ja w wakacje kupiłem ten. Powiem tak, na 4 stopniu (najwyższym) ładowania C-360 która wcześniej nie ruszyła wału zaczęła kręcić od razu (odpowietrzanie na szybko więc trochę pokręcił). A co tu dopiero mówić o rozruchu...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 październik 2012 - 10:55

Prostownik z rozruchem Ciekawe rzeczy piszą na tabliczce. Moc maksymalna 10kW, a bezpiecznik na zasilaniu 20A. To już nawet nie jest śmieszne tylko żenujące... Mogliby przestać się kompromitować.

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 październik 2012 - 11:16

Prostownik z rozruchem To moc chwilowa, do momentu przepalenia się bezpiecznika ;) . Pełno tu takich bzdur, do tego "okropnie" grube przewody rozruchowe, w sam raz na 10kW.

Edytowany przez zorzyk2, 03 październik 2012 - 11:19.

#45 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 03 październik 2012 - 17:29

Prostownik z rozruchem http://www.agrofoto....em/page__st__60 Tutaj już jest temat o prostownikach z rozruchem.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#46 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 03 październik 2012 - 18:06

Prostownik z rozruchem Może i głupoty piszą, ale prostownik jest wg mnie godny polecenia. Zobaczymy jak w zimę się sprawdzi.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#47 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 09 październik 2012 - 20:05

Prostownik z rozruchem Witam

Zima za pasem a akumulatory w mojej 60 z roku na rok coraz starsze i przydała by im się pomoc podczas większych mrozów żebym miał zawsze pewność że odpalę....

Na allegro prostowników jest od groma i nie wiadomo co wybrać...Zastanawiam się nad takim;
http://allegro.pl/pr...2680121844.html Drogi ale wydaje się być solidny.. może faktycznie cena idzie w parze z jakością? Z drugiej strony może lepiej nie przepłacać i wziąć coś do 500zł o podobnych parametrach? Np. coś takiego...?

http://allegro.pl/pr...2686442648.html
http://allegro.pl/pr...2699722327.html

Może macie jakieś inne propozycję? Bardzo proszę o poradę:)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 09 październik 2012 - 20:53

Prostownik z rozruchem

żebym miał zawsze pewność że odpalę....

Czyli najwyższa pora na wymianę akumulatorów i remont silnika. Co do tych prostowników to już wszystko zostało napisane. Wybierz którykolwiek. Wszystkie są tak samo badziewne.

#49 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 07:42

Prostownik z rozruchem lub Anuluj Podsumowanie tematupupa21Napisany Dzisiaj, 07:42Prosze o
Prosze o porade czy ten prostownik z rozruchem http://allegro.pl/pr...2785311152.html da rade odpalić np.MF 255

Edytowany przez pupa21, 16 listopad 2012 - 07:45.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2012 - 08:30

Prostownik z rozruchem Jak masz dobry rozrusznik to powinien odpalić. Ja bym polecał kupić nową baterie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 09:09

Prostownik z rozruchem Zapytaj sprzedawcę na allegro.

#52 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 09:34

Prostownik z rozruchem

Jak masz dobry rozrusznik to powinien odpalić. Ja bym polecał kupić nową baterie :)

Prostownik tak czy inaczej musze kupić ,mam już w domu jeden ale strasznie duży ,ciężki i stary chyba selenowy i jest nie wygodny w przenoszeniu w gospodarce .MF jeżdze generalnie od wiosny do listopada ,a reszte stoi w garażu ,ale nieraz pasuje mi go odpalić i wtedy musze kogoś prosić aby go pociągnoć .Możliwe że akumulator do wymiany ,ale wtedy gdy jest ciepło i jeżdze regularnie to pali, np.teraz jak postoi pare godzin to nie zapali ,ale ten typ tak ma od kilku lat.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2012 - 09:43

Prostownik z rozruchem To kup i prostownik i baterie. Jak siądzie ci aku to i prostownik nie pomoże :wacko:

#54 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 13:56

Prostownik z rozruchem

,ale ten typ tak ma od kilku lat.

Ten typ tak nie ma. Sam użytkuję ten silnik i do -20 odpala normalnie. Akumulatory mają w tej chwili równe 10 lat i gdybym nie naprawiał sprzętów klientów to mógłbym zapomnieć o prostowniku. Tych akumulatorów, które teraz mam w ciągniku nie ładowałem od momentu zamontowania. Ale oczywiście instalacja elektryczna i silnik mam perfekt. Co do prostowników z allegro to już wszystko zostało napisane. Ten z Twojego linku przy założeniu, że sprzedawca pisze prawdę może dać w impulsie 70A. W praktyce do osiągnięcia jest połowa tej wartości.

#55 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:48

Prostownik z rozruchem Mniejsze z tym w jakim stanie jest mój traktor ,ale czy ten prostownik z mego linku jest dobry jako prostownik z rozruchem czy mam sobie dać spokój i kupić tylko prostownik w podobnej kasie.W sklepie oferowali mi dziś prostownik z rozruchem za 500 zł. do rozruchu traktora ,a mając aktualnie kryzys w kieszeni nie uśmiecha mi się wydawać 5 stów.Ale jestem typem człowieka który woli wydać raz a dobrze .Nadmienię jeszcze czy ten prostownik będzie bezpieczny do ładowania małych akumulatorów motocyklowych, bo nie znam się na tym ,a może podacie mi linka do jakieś aukcji aby spełniał moje wymagania.Pozdrawiam.

10% za cytowanie poprzedniego posta i błędy.

Edytowany przez Elektrotechnik, 18 listopad 2012 - 10:31.
Cytowanie poprzedniego posta i błędy ort.

#56 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:29

Prostownik z rozruchem Kolego, na temat prostowników pisałem już wielokrotnie, nie tylko w tym temacie. Do 1000 zł nie ma znaczenia jaki prostownik z funkcją rozruchu wybierzesz. Wszystkie są do niczego. Oczywiście coś tam pomogą, ale rewelacji nie należy się spodziewać. Co do prostowników, to muszą one posiadać płynnie regulowane ograniczenie prądu i stabilizację napięcia na poziomie 2,4V/ogniwo, lub układ wyłączający prostownik po osiągnięciu takiego napięcia. Takim sprzętem można prawidłowo i bezpiecznie naładować każdy akumulator. Niestety żaden z prostowników dostępnych na rynku (nawet te szumnie reklamowane jako sterowane mikroprocesorem) nie mają tych funkcji. Na zamówienie mogę wykonać całkowicie automatyczny prostownik (z funkcją odsiarczania akumulatora w opcji), jednak cena będzie zaporowa dla Ciebie.

#57 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 18 listopad 2012 - 13:29

Prostownik z rozruchem Panowie, sprzętem za 250-300zł to można sobie wspomagać rozruch ew malucha odpalić, w środku siedzi niewielkie trafo i pewnie z 2 kostki mostka prostowniczego gdzie prąd max to 100A, jak pisał elektrotechnik koszt trafa i porządnych diod to granica 500zł i weź wytłumacz klientowi że to nie drogo jak on widział prostownik z rozruchem za 250zł :D
Swego czasu naprawiałem bestera herkulesa, w srodku trafo max 1000VA i mostek jak w migomacie, kilka blaszek i diody :blink:

Edytowany przez Elektrotechnik, 18 listopad 2012 - 16:27.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#58 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 16:31

Prostownik z rozruchem Wiesz, jeżeli transformator ma 1000 W, to jakieś 70A można z niego wycisnąć przy 12V i coś tam pomoże przy rozruchu. Ale zwykle to 1000W jest tylko na tabliczce. Spotyka się nawet przypadki zmiany skali w amperomierzu takiego "prostownika". Czyli np. amperomierz 10A (bo tyle maksymalnie daje prostownik), a w nim skala 30A. Takie coś od razu się sprzedaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:14

Prostownik z rozruchem Mam taki prostownik z rozruchem http://krivoyrog.dnp...vo-ID57a8L.html i podczas rozruchu watomierz zasilający rozruch pokazuje ok. 1,3 kW.

Edytowany przez Sadek, 18 listopad 2012 - 22:15.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878