Polecane posty

Fugeo    281

Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Ja mam z lidla już rok działa i ładuje luks nawet,  ładowałem dwie 6 V z ciągnika połącozne w 12v i naładował, ładowałem tez 85ah i też naładował, większych nie ładowałem bo nie mam, ale samochodowe daje rade, wiadomo  że trupa nie ruszy, ale sprawny aku naładuje bez problemu. Mam też z rozzruchem własnej roboty, to jak się da na ostatni zakres to mało rozrusznik nie odfrunie, ale on do awaryjnego uruchamiania uzywany, bo do ładowania małych aku za mocny i po 30 min gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Uziu ma rację ;)

Ja lidlowym ładuje C385 a tam mam 2x12V 72Ah. Dobre 12h to zajmuje ale da radę. Zima C330 mam podpięty cały czas. 

Ile trzeba położyć za taki porządny z rozruchem?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Uziu92 napisał:

Ja mam z lidla już rok działa i ładuje luks nawet,  ładowałem dwie 6 V z ciągnika połącozne w 12v i naładował, ładowałem tez 85ah i też naładował, większych nie ładowałem bo nie mam, ale samochodowe daje rade, wiadomo  że trupa nie ruszy, ale sprawny aku naładuje bez problemu. Mam też z rozzruchem własnej roboty, to jak się da na ostatni zakres to mało rozrusznik nie odfrunie, ale on do awaryjnego uruchamiania uzywany, bo do ładowania małych aku za mocny i po 30 min gotuje.

U mnie ten z Lidia padł po drugim ładowaniu. Bubel taki, że w d*pie się nie mieści. Teraz mam Boscha automatycznego i stary ruski z pokretłami i dają se radę. Ale jeżeli chcecie manualny, to na Allegro można polskiej firmy znaleźć jakiś prostowniczek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

no wiadomo że jak aku rozładowany to tej popierdółce z lidla trochę czasu zejdzie nim go naładuje, ale taka jest właśne zasada działania tych małych ładowareczek. Jak do awaryjnego to tylko z rozruchem, albo dobre kable rozruchowe i z innego pojazdu odpalać, albo z dodatkowego aku.

Mój już rok działa, mam 8 akumulatorów i wszystkie je ładowałem już po co najmniej 2 razy, ciągnik ładowałem z 5 razy bez wyjmowania, podobnie auta też kilka razy ładowałem w nich aku bez wyjmowania i działa, za te 50 czy 56 zł co dałem za niego nie ma co narzekać, Tobie widocznie trafił się wadliwy, albo go ktoś zj***ł w sklepie, bo jak ja brałem to wygrzebałem sobie z samego dna z nie rozerwanymi plombami na pudełku, bo na wierzchu leżały powywalane z pudełek i takie z pozrywanymi tasiemkami i nie wiadomo ile który razy upadek na terakote zaliczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
30 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

U mnie ten z Lidia padł po drugim ładowaniu. Bubel taki, że w d*pie się nie mieści. 

Znowu muszę Cię ustawiać. Nic bardziej mylnego.

Osobiście mam 3 sztuki - 2 te kanciate i 1 nowszy taki zaokrąglony. Ludzi którzy je mają i są zadowolone mógłbym wymieniać do północy. Także miałeś ewidentnie pecha. Nie, nie pracuje w Lidlu ani nikt z mojej rodziny. Te najstarsze mają 9-10 lat bo jak byłem w szkole średniej je kupowałem. 

Oczywiście nie nadają się do szybkiego ładowania bo jak pisałem ciągnik no to te 12h minimum. Mam też stary własnej produkcji i też działa jako interwencyjny sprzęt ale niestety jego trzeba pilnować. A Lidlaka zostawiam na noc czy też na zimę w przypadku motocykla i na wiosnę aku jak nowy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A ja mam na stanie prostownik z 69roku, 6,12,18,24 i tylko rozruchu brak. Jak kupować do gosp to coś porządnego tak żeby wystarczyło na 50 lat 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Uziu92 da się tymi naszymi zdechlaka naładować.

Bierzesz w miarę dobre aku i łączysz go ze zdechlakiem za pomocą kabli. Ja biorę kable z klemami i skręcam + do + i - do -. 

Biorę Lidlaka i podłączam do tego lepszego tak na 2-3 h. Później ładuje już tylko zdechlaka :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Teoretycznie tak. Praktycznie zdechlaka to zdechlak 😛 z k**wy dziewicy nie zrobisz

@fenix30 podaj model Twojego yato

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kto bogatemu zabroni :D

Mnie nie stać na sklepy stacjonarne. Chociaż widzę, że niektóre mądrzeją z cenami ale to jeszcze długi proces. Zginąłbym bez allegro. 💣💥


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ozr
      Witam wszystkich forumowiczów :unsure: Mam banalne pytanko: Jak podłączyć prostownik do C-330 oraz C-360 ? Jestem kompletnie zielony i liczę na zrozumiałe dla laika wskazówki :blink:
       
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez wasil10
      Witam... mam mały problem... jaki mam kupić potencjometr do prostownika 12V 32Ah? stary mi się wyłamał i najlepsze jest to że nie wiem jaki był jego model. pomożecie?
    • Przez master21
      Witam wszystkich musze kupić prostownik i mam pewien problem bo jest bardzo duży wybór i nie wiem co wybrać polecacie któryś z poniższych modeli albo jakiś inny prostownik do 600zł. Czy prostownik robiony przez kogoś będzie wytrzymalszy niz ten sklepowy? I zależy mi żeby miał płynną regulację napięcia.
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-polski-hertz-32a-12v-24-z-rozruchem-zpb-CID757-IDs4nyh.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-12v-24v-z-rozruchem-230a-bjc-CID628-IDssP6L.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-12-24v-15a-CID5-IDrjb2Z.html
      https://www.olx.pl/oferta/prostownik-polskiej-produkcji-15a-zawila-CID628-IDpPaXp.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj