TheAgroTV

C360 problem z odpaleniem

Polecane posty

TheAgroTV    0

Witam pacjent ursus c360 mianowicie mam problem z odpaleniem  niechce odpalić.Rozrusznik obróci wałem 1 obrót i staje akumulator 12v rok temu kupiony sprawdzałem go na innym aku też nie dał rady przewody masowy i plusowy ok rozrusznik sprawdzałem na sucho na kablach ładnie kręcił jakiś czas temu zmieniany był elektro magnes i bendix a dzisiaj zwymieniłem  wszystkie tulejki nowe szczotki na jednej starej była stopiona izolacja myślałem że to był powód nie odpalania. Miałem na jesieni już z nim taką sytuację ale podłączyłem prostownik 10 minut i odpalił,ale co to ma do tego skoro aku jest w dobrym stanie jeszcze podczas prób odpalania przewód plusowy przy klemie akumulatorowej strasznie się nagrzewa 

Co Panowie sądzicie o tym? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Na jakiej podstawie twierdzisz że akumulator jest w dobrym stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
12 minut temu, TheAgroTV napisał:

Witam pacjent ursus c360 mianowicie mam problem z odpaleniem  niechce odpalić.Rozrusznik obróci wałem 1 obrót i staje akumulator 12v rok temu kupiony sprawdzałem go na innym aku też nie dał rady przewody masowy i plusowy ok rozrusznik sprawdzałem na sucho na kablach ładnie kręcił jakiś czas temu zmieniany był elektro magnes i bendix a dzisiaj zwymieniłem  wszystkie tulejki nowe szczotki na jednej starej była stopiona izolacja myślałem że to był powód nie odpalania. Miałem na jesieni już z nim taką sytuację ale podłączyłem prostownik 10 minut i odpalił,ale co to ma do tego skoro aku jest w dobrym stanie jeszcze podczas prób odpalania przewód plusowy przy klemie akumulatorowej strasznie się nagrzewa 

Co Panowie sądzicie o tym? Proszę o poradę.

Jeśli kabel się mocno nagrzewa to jest do wymiany, po drugie w czasie odpalania musisz zmierzyć napięcie na klemach, nie masz innego aku żeby na próbę zamienić, nawet z samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0
30 minut temu, robert1226 napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że akumulator jest w dobrym stanie .

Zamieniałem go z aku z ciapka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

To zamień rozrusznik i przewód z ciapka.. to nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

No to rzeczywiscie sprawdzony a jakie ma napięcie bez i pod obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0
1 minutę temu, robert1226 napisał:

No to rzeczywiscie sprawdzony a jakie ma napięcie bez i pod obciążeniem?

Na odpalonym silniku ,,ładowanie'' coś ponad 14.5 V a zgaszony 12.7 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to rozrusznik kaput, miałem to samo od siebie, kupiłem używane aku, nowy rozrusznik , tylko dałem prawie 800 za niego. silnik ma do remontu a podchodzisz po nocce -12 i ciągnik pali. Jak masz opcje to zamień rozruszniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

to rozrusznik kaput, miałem to samo od siebie, kupiłem używane aku, nowy rozrusznik , tylko dałem prawie 800 za niego. silnik ma do remontu a podchodzisz po nocce -12 i ciągnik pali. Jak masz opcje to zamień rozruszniki.

Tez właśnie mi się tak wydaje jutro zamienię rozrusznik. Na komutatorze mam takie lekkie wżery i nie równo szczotki tak jakby brały może to być powodem? Ale chyba da się to jakoś na tokarce stoczyć.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pali ci klema akumulator? u mnie był taki problem że wręcz szły iskry bo klema paliła słupek akumulatora, wymień klemę, słupek przejedź pilnikiem i zamień rozrusznik. jak będziesz kupował nowy to szybkoobrotowy tylko w przypadku gdy masz dobry akumulator, jak będziesz nim kręcił i kręcił to się spali moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0
5 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

pali ci klema akumulator? u mnie był taki problem że wręcz szły iskry bo klema paliła słupek akumulatora, wymień klemę, słupek przejedź pilnikiem i zamień rozrusznik. jak będziesz kupował nowy to szybkoobrotowy tylko w przypadku gdy masz dobry akumulator, jak będziesz nim kręcił i kręcił to się spali moment.

Nie sama klema i izolacja przewodu przy klemie się strasznie nagrzewa, klemy dzisiaj wszystkie czyściłem i słupki aku szczoteczką, a co do rozrusznika to się zobaczy szybko obrotowy jakiś  lepszy to z coś przeszło 500zł pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do c330 płaciłem prawie 800, ale powiedziałem że ma dać najlepsze co ma na stanie bo ciągnik pracuje często w nocy więc ma palić od strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0
3 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

ja do c330 płaciłem prawie 800, ale powiedziałem że ma dać najlepsze co ma na stanie bo ciągnik pracuje często w nocy więc ma palić od strzała.

A jak firma tego rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj