Polecane posty

STANK    15

suwak na 14-15 , c-360 bieg 2, 2000 tys /obr , tj 8 km /h  ,u mnie wychodzi , 200  kg na ha ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Dziękuje STANK, a tarcze jak miałeś ustawione ? przepraszam że tyle pytam ,ale tak to jest jak się kupi rozsiewacz bez tabel.

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

tarcze do saletry puławskiej według tabeli na 12 m ustawia się na C-3 , A-3 , ja miałem ustawione jak do mocznika na 15 m D-5 , B-3 tak wysiewałem w zeszłym roku i było dobrze , w tym roku też tak ustawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

witam.  czy wie kto ile trzeba dopłacić do mds 17.1 gdybym chciał go wyposażyć w QUANTRON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Witam, wie ktos moze, gdzie mozna kupic kolo zebate przekladni glownej i piasty lopatek do mds 701? w sklepie grene nie widzialem, a musze wymienic na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy Kuhn posiada aplikację na telefon z tabelami wysiewu tak jak Amazone czy Kverneland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Witam poszukuje  talerze do mds ale m1 z tego co wiem są 12 do 24 m  bo posiadam 12-18 a ścieżki mam na 21 metrów macie takie może albo jak w tani sposób zrobić zeby dorzucał na 21m?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Potrzebujesz tarcze M1XC lub same łopatki od nich, są to tarcze do rozrzutu na 20-24m 

8883670876190_TPR_A116004_153211_tif_pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

A jak bym założył same łopatki od M1XC do moich talerzy to bedzie to rzucać 24m czy talerze tez się różnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co zdążyłem się zorientować tarcze są takie same, tylko łopatki inne, można wymieniać razem z talerzem (szybciej) lub same łopatki (taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

No szukałem trochę o tym w necie i też znalazłem że tylko wystarczy wymienić jedna z łopatek na talerzu. Widzę że kolega dobrze zorientowany w temacie Dzięki za informacje. Tylko nie jestem pewien czy talarze są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zadzwoń jeszcze do serwisu lub dealera kuhn, oni muszą wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jefrey    7

Przymierzam się do kupna modelu MDS 701 lub 732m. Jakie powinno być oznaczenie tarcz wysiewających aby można było rozsiewać na 12 m? Czy mając sterowanie hydrauliczne w rozsiewaczu można sterować mechanicznie (tak żeby nie mieszać olei w ciągnikach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tarcze są takie same , wymienia się tylko po jednej łopatce na każdą tarcze aby mógł rzucać na 24 m. Aby nie mieszać musiałbyś mieć sterowanie zasuwani elektryczne, co jest dość rzadko spotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Oczywiscie ze mozna recznie sterować siłownik odłaczysz i masz reczne sterowanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tylko że to tyczy się wyłącznie modelu z wajchą z przodu, czyli modeli x01 bo reszta ma regulacje po bokach każda strona osobno i tam jest tylko hydraulika lub elektryka. Pominę już kwestie wygody jaką daje sterowanie hydrauliczne osobno lewa, prawa strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no ja właśnie do takiego się przymierzam mds-a 921 gdzie regulowanie jest po bokach. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, bo niby już mam upatrzonego jednego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Stan tarcz, a głównie łopatek , często można spotkać z prawie nowymi kompletami. Czy mechanizmy od ustawienia  dawki nie są pogięte lub uszkodzone. A najbardziej uwagę na przekładnię, luzu talerze praktycznie nie powinny mieć, jedynie minimalny 1-2 cm. Zwróć szczególną uwagę na mieszadło, czy nie ma luzu, bo na tym wałku co jest ono mocowane puszcza uszczelnienie , siada łożysko w obudowie i wtedy tryb się zużywa. Koło zębate jest tam specjalne wykonane z miękkiego materiału aby podczas awarii nie rozerwało przekładni, reszta trybów praktycznie niezniszczalna, zużywa tylko się ten największy  napędzający wszystko. 

 

Koszt zamiennika to około 500 zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dziekuje za ppdpowiedzi. I tak-tego co sobie upatrzylem to regulacje boczne chodza ladnie i sa proste. Talerze wiadomo, ze maja troche luzu prawo-lewo jak sie przekreci, ale innych luzow nie maja.Mieszadlo natomiast ma troche jak je sie wezmie do gory i na boki. Czylk pewnie to te kolo zebate plastikowe jest troche wyrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj