Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6303 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:35

Żywienie bydła mlecznego hmm sody?? to kwasny weglan?

uwazaj z kukurydza bo dostarcza duzo skrobii. Wazne aby woz był odpowiednio wymieszany bo bede sortowaly i wybiora to co najsmaczniejsze

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 04:58
  •  

#1602 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:56

Żywienie bydła mlecznego kolego napisz jeszcze jakie masz parametry mleka i jaki mocznik . moim zdaniem sposob dobry bo mozesz uniknac zasadowicy u niektorych sztuk ktore nie potrzxebuja kwasnego

#1603 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2012 - 07:58

Żywienie bydła mlecznego Z qq nie przesadzaj jak ją dajesz to lepiej zmniejszyć trochę pełno porcjowe pasze.Te 200kg na 90 sztuk to nic wielkiego ale jak sporo zwiększysz to po jakimś czasie zacznie spadać mleko i będziesz niepotrzebnie wydawał na nią pieniądze.Wiem po sobie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1604 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 08:27

Żywienie bydła mlecznego Tematy połączone.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1605 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:08

Żywienie bydła mlecznego Panowie mam pytanie odnośnie pasz treściwych, obecnie moje krowy dostają mieszankę ok 4kg śruty zbożowej (jęczmień + pszenżyto) i do tego po około kilogramie koncentratu Kromilk 38%, ostatnio jakoś tak przeszło mi przez myśl czy nie lepiej tzn bardziej opłacalnie byłoby zastosować śrutę sojową i rzepakową? Jednak ten kromilk tani nie jest. Nie ukrywam, że chciałbym podnieść jeszcze parametry mleka, obecnie jest to tł. 4,65 a białko 3,45

#1606 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:30

Żywienie bydła mlecznego Co tu jeszcze podnosić? Raczej tylko wydajność.

#1607 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:40

Żywienie bydła mlecznego no raczej tylko wydajnosc bo z tej ilosci tresciwych to raczej duzo nie nadoisz a soja i rzepak napewno bedzie taniej tylko dodaj premiks

#1608 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 21:34

Żywienie bydła mlecznego czy jest na forum jakis zywieniowiec?

#1609 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:08

Żywienie bydła mlecznego @komodo, więc twierdzisz, że stosując śrutę sojową i rzepakową podniosę ilość mleka? obecnie od 12 sztuk oddaję 400l. Dzienna dawka dla krowy jest mniej więcej taka: sianokiszonka z koniczyny czerwonej i lucerny, ok 2 kg melasowanych wysłodek treściwe tak jak podałem wcześniej no i po około 15kg kiszonki z kukurydzy, oczywiście do tego bufor w postaci 150g Multi buffer plant Josery. Sposób skarmiania tradycyjny, można by tu coś jeszcze poprawić?

#1610 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:09

Żywienie bydła mlecznego U mnie krowy przy średniej produkcji mleka na poziomie 25l/sztuka/dzień zjadają tylko ok. 30-35kg tmr-u dziennie. Dodam, że parametry mleka to tłuszcz 4,4, białko 3,5, mocznik 120. Dostają drożdże, kwaśny węglan i sól ok 100g na sztukę. Po moich krowach widać, że nie są chętne do jedzenia a objętościówkę mam dobrą. Co może być z nimi nie tak. Może jakaś kwasica, zasadowica? Na co mogę zwrócić uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:57

Żywienie bydła mlecznego @Lee no masz dobre pasze objetosciowe sianokiszonka z konczyny i lucerny wyslodki melasowane i kukurydza takze masz jeszcze duze pole manewru tresciwymi bo moglbys spokojnie oddawac 600l wtedy mialbys srednia od sztuki okolo 25l czyli juz przyzwoicie ale to musisz zwiekszyc udzial pasz tresciwych

#1612 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:42

Żywienie bydła mlecznego

U mnie krowy przy średniej produkcji mleka na poziomie 25l/sztuka/dzień zjadają tylko ok. 30-35kg tmr-u dziennie. Dodam, że parametry mleka to tłuszcz 4,4, białko 3,5, mocznik 120. Dostają drożdże, kwaśny węglan i sól ok 100g na sztukę. Po moich krowach widać, że nie są chętne do jedzenia a objętościówkę mam dobrą. Co może być z nimi nie tak. Może jakaś kwasica, zasadowica? Na co mogę zwrócić uwagę?

Zmniejsz ilość soli do ok 50g/szt/dz.
Jak na 25l mało jedzą
ile zostaje niedojadów i jaka jest ich struktura?
Zasada podawania węglanu: 1% SM dawki
Niski mocznik dorzuć troszkę białka np śruty rzepakowej (nie przekraczaj 2,5 kg/dz/szt)
Pozdrawiam

czy jest na forum jakis zywieniowiec?

Jest :)

#1613 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 grudzień 2012 - 00:35

Żywienie bydła mlecznego

U mnie krowy przy średniej produkcji mleka na poziomie 25l/sztuka/dzień zjadają tylko ok. 30-35kg tmr-u dziennie. Dodam, że parametry mleka to tłuszcz 4,4, białko 3,5, mocznik 120. Dostają drożdże, kwaśny węglan i sól ok 100g na sztukę. Po moich krowach widać, że nie są chętne do jedzenia a objętościówkę mam dobrą. Co może być z nimi nie tak. Może jakaś kwasica, zasadowica? Na co mogę zwrócić uwagę?

Przy takim pobieraniu to najlepsze sztuki dają ci 25litrów dziennie a nie średnia. Jakbyś miał srednio 25 l od krowy to pewnie zdażały by sie sztuki które zjadaja nawet 30kg ale SM co równa sie ok. 60 kg TMR

#1614 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 10:08

Żywienie bydła mlecznego

Przy takim pobieraniu to najlepsze sztuki dają ci 25litrów dziennie a nie średnia. Jakbyś miał srednio 25 l od krowy to pewnie zdażały by sie sztuki które zjadaja nawet 30kg ale SM co równa sie ok. 60 kg TMR

Najlepsze sztuki dają mi ok 40 litrów mleka dziennie. 35 krów zje u mnie jakieś 1200 kg tmr-u dziennie. Chciałby ktoś zerknąć na moje raporty wynikowe? Byłbym bardzo wdzięczny :)

#1615 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:17

Żywienie bydła mlecznego

@Lee no masz dobre pasze objetosciowe sianokiszonka z konczyny i lucerny wyslodki melasowane i kukurydza takze masz jeszcze duze pole manewru tresciwymi bo moglbys spokojnie oddawac 600l wtedy mialbys srednia od sztuki okolo 25l czyli juz przyzwoicie ale to musisz zwiekszyc udzial pasz tresciwych

Tylko wiesz zastanawia mnie czy z tych moich krów da się jeszcze coś wycisnąć, nie są to rasowe HF'y dokładnie to mam jak na razie 2 sztuki HF w pełni rasowe no i rośnie sobie jeszcze kilka sztuk. Inne krowy to takie mieszańce, więc jaką dawkę treściwych mógłbyś zaproponować? co dodać?

#1616 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 grudzień 2012 - 12:34

Żywienie bydła mlecznego

Najlepsze sztuki dają mi ok 40 litrów mleka dziennie. 35 krów zje u mnie jakieś 1200 kg tmr-u dziennie. Chciałby ktoś zerknąć na moje raporty wynikowe? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Tyle mieszasz wszystkiego?? A resztek nie ma żanych?? To chyba mało QQ dajesz skoro tak mało jedzą.

#1617 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 13:49

Żywienie bydła mlecznego W składnie tmr-u jest ok 250-300 kg sianokiszonki i nie cała tona kukurydzy. Do tego jeszcze 30kg tresciwej i 30l melasy. Resztek trochę zostaje ale nie dużo

Edytowany przez Mateusz16, 24 grudzień 2012 - 13:52.

#1618 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:04

Żywienie bydła mlecznego

Tylko wiesz zastanawia mnie czy z tych moich krów da się jeszcze coś wycisnąć, nie są to rasowe HF'y dokładnie to mam jak na razie 2 sztuki HF w pełni rasowe no i rośnie sobie jeszcze kilka sztuk. Inne krowy to takie mieszańce, więc jaką dawkę treściwych mógłbyś zaproponować? co dodać?

Trzymacie jeszcze HF-y? najgorsze dziadostwo jakie może istnieć(ciągle zapalenia,usrane całe że żygać się chce ,dzikie i kopiące)z innymi nie ma takich problemów

#1619 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:30

Żywienie bydła mlecznego Są rasy o które nie trzeba tak dbać ale i taką wydajnością się nie odwdzięczą.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 grudzień 2012 - 14:30

Żywienie bydła mlecznego Tak trzymam HF. I staram sie aby było takich sztuk jak najwiecej w stadzie. Ze wzgledu na wysoką wydajność. Zadna rasa nie da Ci w ciągu życia tyle mleka co HF.
A zapalanie byly, sa i beda. Jedna na 70 dojnych raz na miesiac to chyba nie jest duzo?

HF to wdzieczna rasa. Wszystko zalezy od tego jak sie żywi. Pod tym wzgledem to najbardziej wymagajace zwierze:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek