Skocz do zawartości

kuba5997

Members
 • Zawartość

  275
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

6 obserwujących

O kuba5997

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Ceny ciągników 2016

  http://olx.pl/oferta/zetor-major-80-silnik-deutz-ursus-farmtrac-kubota-CID757-ID6yuDN.html#6320aeb3a9 jeżeli cena jest autentyczna i kolega wyżej miał racje a pro po tych rabatów to cena majora spadła o około 15 tyś netto,20 brutto. Aktualne ceny produktów rolnych sprawią że za pół roku spadnie jeszcze bardziej bo fabryki przecież muszą mieć obrót. Mnie osobiście cieszy spadek cen nowych ciągników bo to spowoduje równomierny spadek też i używanych, które wraz ze wzrostem wieku od kilku ładnych lat utrzymują tą samą cenę.  
 2. którą prasę zwijającą wybrać

  Czyli w famarolkę 1.8c nie opłaca się pchać kompletnie ? Wizualnie są ciekawe ale niestety chyba tylko wizualnie. to jest aż taki nie wypał ze strony unii? Przecież robili 1.8d w pokrewnych latach i cieszy się dobrą opinią.
 3. którą prasę zwijającą wybrać

  Co sądzicie o unii famarol 1.8 C. Miał ktoś z nią styczność ? Strasznie jest mało modeli w internecie. Prasa łańcuchowa, wcześniejsza wersja 1.8v . Czy ktoś wie co jest przyczyną tak małej ilości wyprodukowania sztuk? Jakaś wada fabryczna która skłoniła producentów do skonstruowania nowego modelu czyli 1.8v. koszt takiej prasy około 30 tyś za 2010 rok a z pewnością lepiej wypadła by od sipmy/warfamy. Czy lepiej nie ryzykować i kupić np krone kr 130 ?
 4. Cena mleka 2015

  Będzie planowana podwyżka ? Bo cienko to teraz wygląda ;/  
 5. Bobik

  średnio 2-3 strąki źle to wygląda. Bobik pryskany od mszycy. połowa kwiatów uschnięta i czarna jedynie górne piętra jeszcze kwitną. Mszycy nie widać.
 6. Bobik

  Leopard Extra 05 EC Załatwi sprawę jednoliściennych w bobiku ? 2l/ha  Na etykietach wyczytałem że można go używać w rzepaku,niektórych warzywach ziemniakach i burakach. Dla roślin strączkowych jest nieszkodliwy ?
 7. Bobik

  Co polecacie na perz w bobiku ? Dodam że zaraz po siewie dostał Afalon ale niestety robi się zielono ;/ Bobik zaczyna przedzierać się na powierzchnie więc coś co by mu nie zaszkodziło ?
 8. Bobik

  Wysiałem Bobik 260kg/ha na głębokość 8-10cm zaraz po siewie wykonałem oprysk na chwasty Afalon 1.5l/ha. Nawożenie 20t obornika bydlęcego oraz 250 kg polifoski 6. Odczyn ziemi obojętny. Siew 23 marzec trochę spóźniony. Na razie wody jest pod dostatkiem. Pierwszy raz uprawiam tę roślinę z obowiązku spełnienia norm zazielenienia. Nasiona nie były zaprawiane od grzybów. Jakie środki ochrony polecacie i kiedy stosujecie ? Mszyce,grzyby,plamistość,chrząszcze lepiej pryskać zapobiegawczo czy dopiero po ukazaniu się szkodników ?
 9. Pszenica Bamberka

  Jeździłeś 9 razy opryskiwaczem czy łączyłeś poszczególne zabiegi pomimo niepodanej daty. Nie boisz się o zdrowie mając przez pół roku kontakt niemal codziennie z opryskiem ?
 10. Ursus C-360

  Mam tak samo na 1,5 ha łąki podmokłej, 10 ha sianej trawy i sianokiszonkę beluję identycznym zestawem.
 11. Kwoty mleczne

  Mówiono że są "SZANSE" i nadzieja która umiera ostatnia. Moim zdaniem z tak ogromnych zysków z kar za nadprodukcję powinni chociaż dać 10 gr do tych kg które się kupiło bo do całości nie ma mowy
 12. Kwoty mleczne

  Kupiłem 20 tyś kwoty mlecznej. Do zakończenia transakcji potrzebuję jeszcze tylko pieczątki z mojej mleczarni i zatwierdzenia w agencji. 29.01.2015 Prezydent podpisał ustawę o tym co napisałeś kolego wyżej że zakończą pobierania 5% do rezerwy i było napisane że na uchwalenie ustawy potrzeba 14 dni więc dopiero w połowie lutego. Lepiej zaczekać z potwierdzeniem zakupu ? Do tej pory intrygowało mnie to że pobierają 5% do rezerwy krajowej z której nie było by możliwości poprzez zniesienie kwotowania.
 13. Kwoty mleczne

  Czy zakup kwoty mlecznej od rolnika ryczałtowego gdy sam jestem na ryczałcie podlega jakiemukolwiek opodatkowaniu ? Czy do ceny 50 gr/kg trzeba doliczyć jeszcze 23% podatku czy sprzedający sam opłaca ten podatek?  Dzierżawa czy zakup kwoty mlecznej - zakup zawsze bezpieczniejszy ale czy będzie to miało znaczenie podczas zniesienia kwotowania ?, bo cena dzierżawy nie jest aż tak wysoka w porównaniu do kupna.
 14. Przyszłość produkcji mleka w Polsce

  zaledwie kilka % ponieważ nakłady saletry na pszenicę to jest tylko niewielki % całkowitych kosztów. Nawiązując do tematu orientuje się ktoś na jakiej zasadzie będą działać te pakiety mleczne ? Posiadam umowę z mleczarnią na 50 tyś , kwotę na 70 tyś, a wyniosę 90 tyś mleczarnie będą podpisywać z rolnikami umowy do jakiej ilości ? Czy po prostu to jest indywidualna sprawa każdej mleczarni. U Was są organizowane jakieś spotkania i doradztwa jak się przygotować ? Czy lepiej zakupić kwotę mleczną czy dzierżawić ,bo może będzie zależeć przyszła umowa od ilości kwoty a jeśli nie to zawsze taniej jest kwotę wydzierżawić.
 15. Kwoty mleczne

  Czy w tym roku kwotowym będą pobierane zaliczki w postaci 20 groszy za każdy przekroczony litr mleka przez mleczarnię ?
×