X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

W co inwestować na rolnictwie

164 odpowiedzi na ten temat

#141 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 17:39

W co inwestować na rolnictwie Ale to dochód rolniczy :] Koszty uprawy - minus cena rzepaku z /t = 300-400zł z /t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W co inwestować na rolnictwie Dzisiaj, 11:19
  •  

#142 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:36

W co inwestować na rolnictwie koledzy to ja moze zaczne tak jest nas 6 w domu rodzice i 4 dzieci pracujemy na 100 hektarach i niema zadnej hodowli co najwyżej to dwa psy i chyba 5 kotów. I dajemy rade . No ale niemówcie że z jednego hektara pszenicy nie wyciągniecie 1000zł + dopłata bo nie uwierze. No chyba że w tym roku bo plony nie zaciekawe i cena słaba to sie zgodze ale jak dotychczas to nie jest tak źle

#143 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 22:44

W co inwestować na rolnictwie Dobra to teraz mi Macius powiedz ile macie ha i co czym obsiewacie co sprzedajecie co zostaje gdzie sprzedajecie, czy do skupu czy gdzie itd.
A i jeszcze jedno szacując zyski nie podawałeś,ze bierzesz pod uwagę dopłaty więc się teraz nie wykręcaj.
I jeszcze tak sprawa czy ktoś z tej 6-tki pracuje? Nie chodzi mi o pracę w gospodarstwie tylko inną?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 13:23

W co inwestować na rolnictwie pisałem że 1000zł + dopłata a jeszcze przedtem pisałem że 1500 czyli była wliczona dopłata. No że ktoś jeszcze pracuje to raczej nie bo jeden brat ma 5 lat drugi 12 siostra 15 a ja 17. Sprzedajemy zborze różnie zależności gdzie jaka cena. Żyjemy tylko z pola rocznie siejemy około 70 ha zboża z 5 buraków reszta to rzepak

#145 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 18:45

W co inwestować na rolnictwie No ale pomyśl człowieku masz ponad 75 ha i żyjesz a ludziom proponujesz na 2 ha żyć ze zboża nie da rady, żyć z z samego zboża to może i się da ale trzeba siać ponad 50 ha.

#146 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:36

W co inwestować na rolnictwie No ale ja pisałem zamiast inwestować w hodowle to inwestować w pole tzn zamiast np kupować bydło kupować pole To jak ma dwa hektary dokupi 20 i samemu jakoś mu będzie szło

#147 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 10:23

W co inwestować na rolnictwie Jakoś tylko, że bydło jest tańsze niż hektar ziemi myśl logicznie jak dajesz rady to je przemyśl nie podług siebie tylko pod odbiorcę.

#148 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 12:32

W co inwestować na rolnictwie to chyba logiczne że na małym areale bardziej opłaca się hodowla mam około 40 ha może mniej i z hodowli żyje się na jakimś poziomie a z uprawy to byśmy głodem przymierali 5 os rodzina

#149 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 13:02

to chyba logiczne że na małym areale bardziej opłaca się hodowla mam około 40 ha może mniej i z hodowli żyje się na jakimś poziomie a z uprawy to byśmy głodem przymierali 5 os rodzina

w zupełności się z tobą zgadzam bo ja mam 20 h i z tego wyżyć niedarady gdyby nie inna praca to byśmy splajtowali i brak chodowli i jeszcze z innej pracy dokładmy do rolnictwa bo inaczej to by niebyło za co zasiać .

Klub Posiadaczy Kumurunów

#150 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 14:33

No ale ja pisałem zamiast inwestować w hodowle to inwestować w pole tzn zamiast np kupować bydło kupować pole To jak ma dwa hektary dokupi 20 i samemu jakoś mu będzie szło

Pomyśl, tak jak obliczył @KamilO możesz wydać miesięcznie 1875zł, starczy na przeżycie a teraz dokup te 20ha... ciekawe za co? Jak hektar kosztuje 10tyś (taki najtańszy przykład) to musisz wydać 200tyś i skąd ma to człowiek zabrać? To już założyć tą hodowlę i będzie bardziej opłacalne niż dokupywać teraz ha.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 14:38

W co inwestować na rolnictwie A od czego są banki???? i kredyty???? Najlepszym wyborem bedzie jak masz mało pola to wysprzedaj i kombinuj cos innego

#152 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 14:49

W co inwestować na rolnictwie To zabierz kredyt 200tyś na 20ha i go spłać... przyjdzie susza/gradobicie i leżysz i płaczesz bo już nic nie zrobisz.

#153 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 15:02

W co inwestować na rolnictwie No właśnie wziąć kredyt to każdy potrafi i po to są kredyty żeby naiwni ludzie je brali a potem nie mieli z czego spłacać i wtedy za grosze komornik bierze wszystko co mają a tylko mądrzy ludzie biorą kredyt tak aby coś za to kupić i go spłacić i nie pójść z torbami.
Sorry, ze tak powiem i wcale nie uważam się za mądrzejszego od ciebie ale jakby każdy myślał jak ty to już by w Polsce rolników nie było ale za to było by dużo komorników. :) :( :) hehe

A dodając rolnik który żyje tylko z rolnictwa i z nim wiąże swą przyszłość zajmuje się hodowlą bo z niej można wyżyć lepiej lub gorzej ale można a ten kto tylko sieje zboża, kuku i sadzi ziemniaki itd,itp, to
ma gdzieś tą hodowle i nie chce mu się przy zwierzątkach chodzić i woli zrobić raz na miesiąc i mieć spokój i robi aby zrobić a nie zależny mu czy zarobi 2000 czy 10000 mniej lub więcej po prostu ma to gdzieś i robi aby "odbębnić". Takie jest moje zdanie nie mówię tu o wszystkich ale są tacy ludzie którzy tak robią albo zatrudnia pracowników aby im zrobili w polu a oni siedzą w domu i oglądają TV. Tak samo po PGR-ach dużo jest takich co kupili za grosze i tylko zboża i kuku i inne rośliny sieją i to nie właściciele tylko robotnicy.

#154 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:54

W co inwestować na rolnictwie Dobrze kolego powiedziałeś wziąść kredyt i rozsądnie go rozdyssponować . Są ubezpieczenia np na grad więc jak ci grad zbije to dostaniesz odszkodowanie. A jęsli miałbym te 2 hektary to bym qogóle niepchał się w gospodarke. W mojej okolicy 2/3 rolników niema żadnej hodowli ;/ żeby nie było ja mam jedną maciorke i kilka prosiaków ;p Ale to na potrzeby własne ;p Rolnistwo dla pieniędzy hmm.. LUbie pracować na polu jeśli to jakiś pieniądz daje. Ale jeśli ja bym na tym gówniane pieniądze zarabiał to bym to wszytsko zostawił. Taka prawda :(

#155 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:21

W co inwestować na rolnictwie Ale z tym ubezpieczaniem dowaliłeś.... Ktoś już na af pisał jakie firmy ubezpieczeniowe dają odszkodowania...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#156 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:01

W co inwestować na rolnictwie No nie wiem wiem że mój ojciec ubezpiecz np od gradu

#157 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:56

W co inwestować na rolnictwie No ale to trzeba też mieć te pieniądze na ubezpieczenie, bo jak nie będzie gradu to kasa utopiona a jak będzie grad to już plonów nie ma więc i tak 0 i tak 0.

#158 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 23:28

W co inwestować na rolnictwie Zawsze te czarne scenariusze ;/ A może być taki rok że ci sypnie 8ton z hektara :(

#159 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 07:08

W co inwestować na rolnictwie Może niedługo moja gospodarka rozrośnie się do 30ha. Mam zamiar na połowie siać rzepak, a na drugiej roślinki dla hodowli. Myślę, co wybrać. Byki czy świnie? Ale bardziej ciągnie mnie do byków. Obecnie zmieści się 6 byczków. Czy to się opłaci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów