Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopcenie/dymienie C-330

624 odpowiedzi na ten temat

#61 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:03

Kopcenie/dymienie C-330 Pompy to na bank sam nie zrobisz daj do pompiarza i problem z głowy !

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopcenie/dymienie C-330 Dzisiaj, 03:18
  •  

#62 Share tigger2012

tigger2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:18

Kopcenie/dymienie C-330

To, że głowica jest uzbrojona, znaczy że jest wyposażona w zawory, sprężyny i prowadnice. Bez klawiatury. Też poproszę te skany. rafal4985@gmail.com

Thx!

#63 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 08 luty 2010 - 20:35

Kopcenie/dymienie C-330 @franky69 ja też poprosze te skany sti22hl@wp.pl
Z góry dzięki
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#64 Share ursus12

ursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:42

Kopcenie/dymienie C-330 jak ja robiłem remont to wyszło coś około 1000 zł.no i tak: nowe komplety naprawcze(tłok cylinder),panewki, ,nowe końcówki wtrysków,głowica do planowania,pompa wtryskowa nie była ruszana

#65 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:51

Kopcenie/dymienie C-330 I to wszystko co robiłeś a jakby ktoś mógł powiedzieć ile taki remont całego ciapka ze skrzynią by wyniósł i najlepiej żeby wymienił te podzespoły co były robione ;[ . Z góry dzięki za odp.

#66 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 08 luty 2010 - 21:13

Kopcenie/dymienie C-330 sąsiad dwa lata temu robił remoncik całego c-330 byłem widziałem, była tylko kupa części był rozebrany w proszek na najdrobniejsze podzespoły i zapłacił 7 tyś z robocizną

#67 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:17

Kopcenie/dymienie C-330 Ciągnik ciągnikowi nie równy , każdy to indywidualna sprawa , jeden można zrobić za 7 inny za 5 a dala kolejnego i 15 będzie mało ...... myslę że tu gotowej recepty nikt nie sprzeda.

#68 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 08 luty 2010 - 21:35

Kopcenie/dymienie C-330 Bez stołu próbierczego i innych pierdół do tego potrzebnych oraz najważniejszego - wiedzy nie ma się co za to brać. Oddać do zakładu regeneracji pomp. Ostrzegam przed tanimi częściami, brać wszystko z WZM Warszawa / PZL Mielec. Kolego Davidastra nie ma zasady czy to silnik Perkinsa czy Ursusa bądź Zetora. Np. podczas przegrzania mogło coś się zdeformować i wtedy zachodzi potrzeba. Silnik trzeba dopiero rozebrać, żeby wiedzieć co jest do roboty. Jeżeli masz jakieś problemy, to pisz.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#69 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2010 - 22:35

Kopcenie/dymienie C-330 Ja też bym prosił o te skany, mateusz1203@op.pl z góry dzięki ja remont mam już za sobą teraz jeszcze do rozrządu zajrzę i tryba wymienię i powinno grac pozdrawiam

#70 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 08 luty 2010 - 22:36

Kopcenie/dymienie C-330 Panowie remont sie zaczyna od rozebrania ... i ocena wizualna tego co robi..nikt nie jest wrózką bo czasem słaby silnik to pierscienie na tlokach-zalecane odrazu wymienić..-zestaw naprawczy... czy planowanie glowicy??? ale poco??? panewki ??? no tak ale jesli trzyma cisnienie oleju nie bierze??? odpada... nie zaszkodzi wymienić sekcje i regulacje wtrysku pompy skoro podaje jak trzeba to pompa OK ale to trzeba sprawdzić na stole....regulacja zaworów i stan gniazd zaworowych -najwyzej wymiana i dotarcie...naco odrazu nowa głowica.???? pompa oleju jesli cisnienie jest norma jest dorze bo przyczyna dymienia mogą być końcówki 0-niewiadomo jaki dym sie pojawia podczas pracy i na wolnych obrotach... no chyba ze chcemy mieć ful nowe wtedy tak..... wwszystko wyjdzie podczas oględzin...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 08 luty 2010 - 22:45

Kopcenie/dymienie C-330 Podałem cały spis części, dla jasności co ile kosztuje. Nigdzie, powtarzam nigdzie nie napisałem, żeby brać się za wymianę wszystkiego. U mnie miał być tylko uszczelniany silnik - pierścienie, zawory(gniazda, prowadnice), ale jak się to rozłożyło to progi na tulejach, tłoki nie takie jak trzeba, itd. Został z tego co pamiętam wał z panewkami stary, bo trzymał dobre ciśnienie, i głowica bez osprzętu.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#72 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 08 luty 2010 - 22:54

Kopcenie/dymienie C-330 zgadza sie wszystko wychodzi podczas tz prania ..i wyjdzie tyle ile bedzie konieczne..oby mało:)

#73 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 luty 2010 - 07:08

Kopcenie/dymienie C-330 ja tez poproszę ten artykuł semos@wp.pl

#74 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:01

Kopcenie/dymienie C-330 Zamontowałem nowy zestaw naprawczy do ciapka z THM i ile według was zrobić mtg na dotarcie i zmienić olej? Znajomy sprzedawca powiedział ze po 20 mtg. Nie za mało? :)

#75 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 16:25

Kopcenie/dymienie C-330 Olej zmień to nie zaszkodzi a jak zrobisz i ponad 30mtg to się nic nie stanie. Lepiej zrobić więcej tych mtg niż potem się martwić i jeszcze raz robotę robić nic się nie stanie jak będziesz docierał do 30 czy 40 mtg. Gorzej jak nie dotrzesz tak jak trzeba. :)

#76 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 01 marzec 2010 - 17:12

Kopcenie/dymienie C-330

Zamontowałem nowy zestaw naprawczy do ciapka z THM i ile według was zrobić mtg na dotarcie i zmienić olej? Znajomy sprzedawca powiedział ze po 20 mtg. Nie za mało? :)

wstawiłeś THM :) :) :) kolego toż to najgorszy badziew jaki mogłeś wstawić... Nie licz na oszczedność bo wydasz dwa razy tyle...

#77 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 17:52

Kopcenie/dymienie C-330 Co do zestawów możecie mi powiedzieć dlaczego zestaw naprawczy Mahle Krotoszyn z gorzyckim tłokiem jest taki drogi??? Czy opłaca się go kupować??? Czy jest on wytrzymalszy od zwykłego krotoszyńskiego??? :)

#78 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 01 marzec 2010 - 17:58

Kopcenie/dymienie C-330 Wg moich doświadczeń z zestawami teraz to ten zwykły jak i ten drogi Krotoszyn mają porównywalną wytrzymałość wiec nie ma co przepłacać :)

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2010 - 18:04

Kopcenie/dymienie C-330 sam wstawiłem THM to remont już by się należał po pół roku jazdy, ja narazie jeżdżę na tym zestawie THM, ale remont może na jesień zrobię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:07

Kopcenie/dymienie C-330 Czyli ceny są nabite z tym tłokiem gorzyckim :). Według mnie to najlepiej wstawić Mahle niż te wynalazki za 100 zeta z kuźni wujka Stanisława :)