Arturo1610

Pługi kverneland

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arturo1610    13

Witam mam takie pytanie odnosnie pługów kverneland. Czy to prawda ze pługi na rurowej ramie sa starsze niz 1990 ? A pługi na kwadratowej ramie sa od 1990 ? I ile waszym zdaniem jest wart pług kverneland mz 4 16" 40 cm z 4 krojami i 4 przedpłużkami oraz 4 scinaczami w takim srednim stanie ( odkładnie zaczynaja sie wycierać na początku) jak sie stasnie z boku pługa to widać gołym okiem ze sa w odkładni takie wytarte miejsca wielkosci okolo 15x10 i czuć reką ze jest tam taki dołek, dziur jeszcze nie ma ale juz wytarte tam jest. ile taki pług mozę byc wart bo mam okazje kupic, jest jeszcze na tej okrągłej ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

nie rozumiem tego , przecież taki sam chcesz sprzedać/sprzedałeś bo piszesz że kupiłeś większy to chyc powiniem żeś wiedzieć ile jest warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Nie jesterm pewien ale pługi na okragłych ramach to z lat 70 80 a na kwadratowej po 80 roku a jak ktoś wie lepiej to niech mnie poprawi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Kupowałem kv na resorze, na kwadratowej ramię i płaskiej belce zaczepowej i chlopak, od którego kupowałem mówił, że rocznik to niby cyfry wybite na slupicy(?) pługa. U mnie są to cyfry 79 oraz 81. Więc jeśli miałaby to być racja, że jest to pług w najlepszym wypadku z początku lat 80tych, to by sugerowalo, że na okrągłej belce zaczepowej są z lat 70. Na okrągłej ramie są jeszcze starsze. Ja dałem 8tys, za 4ke, lemiesze z dlutami do wymiany, reszta w bardzo dobrym stanie/nowe. Odkładanie to w nim raczej najgorszy wydatek. Pewnie jeszcze bez piersi tylko całościową odkładania?? Coo za model, że ma i kroje i przedpluzki i scinacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

No tak ale ostatnio mi taki znajomy handlarz powiedzial ze takie plugi jak moje sa warte max 2500zl a na olx i allegro tańszych 4 niż za 4 tys nie znalazłem i dlatego pytam o ten który mam kupic bo chca za niego 6 tys i pytam czy to tyle warte wgl. I jeszcze z tymi rocznikami mi tak mowil i teraz to ja juz sam nie wiem które ile warte i ile one mogą miec lat :/
No wlasnie i mój i ten wuja który mam zamiar kupic maja piersi a nie całkowite odkladnie i nie wyglądają mi te plugi na lata 70 no ten który chce kupić i mój zreszta tez sa w oryginale a po niby 45 latach miały by tak wyglądać ? Cos mi to wszystko nie pasuje jeszcze za takie jak wuja to na Internecie wolaja po 8 tys nawet.
Model chyba MZ i kroje i przedpluzki oryginalne kv a scinacze i ja i u wuja dokupowalismy oryginaly i zakladalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

To skoro na okrągłej ramie mają być wdl tego z lat 80tych, to jakie modele są ze starszych lat? Coś o rocznikach chcesz wiedzieć to do Alcapone napisz. Miałem oglądać jednego Frosta-wygladal prawi jak kv, tylko niebieski- kwadratowa rama, resory-okazalo się że najprawdopodobniej z lat 70tych.
Oczywiście wiem tyle co ktoś mi powiedział, więc i ciężko określić ile w tym prawdy. Wiem na pewno natomiast, że większość handlarzy odmładza bo to lepiej wygląda i każdy woli kupić sprzęt z przekonaniem, że ma 20lat a nie 40. A co do ceny to każdy chce zarobić. Wdl ni go może być wart te 2kola, tylko ciekawe czy sam by go za tyle sprzedał.
Okrągła rama bez zabezpieczeń to koło tych 3tys było trochę ogloszn, na resorze to już i po 7kolq widziałem. I stoją na olx i stoją, stały jak zaczynałem swojego szukqc, stoją i 3 msc po tym jak swój kupiłem.
Myślę, że ważniejsze w jakim dany pług jest stanie niż to ile ma lat.
Z forum chłopak sprzedawał jakiś czas temu na resorze okrągła rama to chciał chyba 6400.
Swoją drogą po co przedpluzek i scinacze? Pełnia chyba tę samą rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Przedpluzki sa wyjęte a założone scinacze bo z przedpluzkami na lekkich ziemiach sie zapychalo. No w moim sa zabezpieczenia śrubowe czy tam kolkowe jak kto woli to nazywać. No mój jest bardzo dobrym stanie bo ani odkladnie nie powycierane ani piersi wszystko w bsrdzo dobrym stanie lemiesze jak nówki założone w tamtym roku dokladnie tak samo jak scinacze wiec na jego stan nie można narzekać i ja takie jak mój to na olx nawet i po 5 tys widziałem. Ja bym govwgl niebsprzedawal gdyby nie to ze kupiłem traktor 120km i ten jest po prostu za maly bo kolo przygniata ziemie jak sie orze. Kola szerokie a plug tylko 35 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam nie chce zakładać niego tematu, wiec spytam tutaj, szukam uszczelnień do siłownika obrotu w kverneland ld 100 gdzie takie dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mam pytanie jak nazywa się i gdzie kupić takie ścinacze  co pługa co przykręca się do płozy i mogą one robić zamiast krojów talerzowych, takie jak ma ten pług 

https://www.otomoto.pl/oferta/kverneland-eg-85-vario-5-skibowy-obrotowy-plug-z-niemiec-eg-85-240-ID6yMeXB.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Miałem takie coś przy swoim, ale to raczej nie jest zamiast kroju tarczowego, tylko bardziej jako ochrona piersi przed wycieraniem. Nie wiem jak się fachowo nazywa, ale u siebie zdemontowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Myślałem że to montuję się zamiast kroju żeby ładnie odcinało bruzdę, więc chyba  nie ma co sobie tym głowy zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mi nie podoba się w  moim ze po  orce w bruzdzie jest ziemia, trochę się osypuję, jakby odcieło to było by czysto. Poszukam i zamówię co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Znajomy ma ich w pługu Gregoire Besson zamiast kroju tarczowego, nie narzeka, ale o efektach pracy trudno jest mi coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nazywa się to – krój nożowy lemiesza. Efekty są różne, zależnie od głębokości orki oraz ilości resztek pożniwnych, czy łęcin. Polecany na bardzo zakamienione pola.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
22 godziny temu, tomek73 napisał:

Mi nie podoba się w  moim ze po  orce w bruzdzie jest ziemia, trochę się osypuję, jakby odcieło to było by czysto. Poszukam i zamówię co tam.

A krój tarczowy  przed ostatnią odkładnią masz? Osobiście zakładać  nożowe  przy każdym lemieszy nie widzę sensu. Są też nożowe montowane do ramy jak tarczowy ale rzadkość totalna. Jeśli ci do ostatniej bruzdy zsypuje się jej bok ustaw jeśli masz lub załóż tarczowy. Jeśli ziemia jest niezbyt zwięzła to może nie być na to lekarstwa.

A.... przy mało zwięzłej ziemi i  kółko podporowe jeśli idzie za korpusem i blisko bruzdy może powodować obsuwanie ziemi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Obsypywanie ziemi może powodować mnóstwo rzeczy, ale to są dywagacje czysto teoretyczne. Trzeba wiedzieć, jak jest w świecie realnym, czyli w tym konkretnym przypadku.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie.... W ziemi jaka jest u nas przy orce zimowej na 30 cm ściana jest gładziutka aż uciecha patrzyć z krojem talerzowym na ostatnim korpusie.  

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Włąśnie nie mam żadnych krojów, ale mam mocowania do krojów tarczowych, nawet jakieś tarcze mam, trza wreszczie pozakładać.  Ale mam trochę kombinacji z ich założeniem. Z tymi krojami nożowymi było by bardzo mało roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poszukaj krój nożowy.... mocowane są do lemiesza pod dłuto jeśli się nie mylę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko po zainstalowaniu krojów nożowych następuje zmiana konstrukcji, która wymusza zmianę regulacji linii ciągu, co w połączeniu ze zużytymi płozami może skutkować (w skrajnym przypadku) brakiem ustawienia tejże.

Edytowano przez AlaCapone
*-*
  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Noc się nie zmieni. To co wcześniej szarpała pierś teraz będzie wcześniej przecięte przez krój nożowy. Osobiście wolał bym tarczowy lżej przecina ziemię i na pewno zmniejszył by nieco opór jaki jest przy przecinaniu jej przez pierś.   Tyle że to jeśli w ogóle było by odczuwalne to  w większych pługach.

A regulacja pługa w osi no cóż... po to jest by ustawiać go w miarę zużycia elementów roboczych pługa. To jest ledwo kilkunastometrowy przejazd z zagłębionym pługiem w ziemi...

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

My teraz przy KV mamy krój od UG założony. Pasuje bez problemu, może komuś się przyda ta informacja.

Tylko ojciec nie umie go ustawić równo ze skibą. Normalnie brak mi już słów do niego. O regulacji pługa żeby nie ściągał to już nie wspomnę bo to przecież jest do szerokości orki a prosto trzymać mają odciągi boczne nie płozy. Teraz już wiem dlaczego jak wcześniej orał 2UG Władkiem to co chwilę przyjeżdżał z urwanym łańcuchem bocznym a ja młody  jak się czasem dorwałem do orki to nie mogłem ciągnika w bruzdzie utrzymać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez 18bamber
      Witam. Sprzedam pługi do śniegu czołowe bardzo wytrzymałe w bdb stanie do podczepienia na tuz lub do równiarki lub innej maszyny.






    • Przez luk110
      Witam mam problem z pługiem Kverneland LD85 bo zapycha się co jakis czas w masie kukurydzianej, pług  ma duże i szerokie dokładnie i przedpluzki duże kukurydziane ale mimo wszystko lubi się zapchac, miał może już ktoś podobnie z pługiem co może być przyczyną.?

    • Przez szeik812
      Tak jak wyżej, mam problem ze swoim pługiem otóż gdy był zamontowany packomat S było wszystko ok a teraz jak go zdemontowałem podczas pierwszej fazy obrotu przewód od siłownika i cała wieżyczka strasznie drżą. Nie wiem w czym może byś problem. Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj