drukarz

ustawienie pługa z detz fahr dx 160

Polecane posty

drukarz    0

Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

plug-kverneland-zagonowy-4-skibowy-nonstop-.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Sorki ale nie wiem jaki masz rozmiar opon w tym ciągniku, ale raczej coś ok 520 mmszerokości. Teraz sam sobie odpowiedź, czy bruzda 350 mm wystarczy aby zmieściła się w nim opona 520 mm?

Oczywiście bruzda będzie większa bo poszerzy ja odładnica ale czy to wystarczy? Mieści się Ci ta opona?

Jeśli chodzi o szerokość pierwszej skiby to ustawiasz taką jak pozostałe, czyli 35 cm w twoim wypadku, a przestawia się to na belce zaczepowiej ( innej regulacji nie ma ).

Jedynie co możesz przestawić to wieżyczkę aby łącznik centralny był na środku ciągnika. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drukarz    0

Dzięki za odzew, a więc opona nie jest jakaś szeroka jest normalna i ma bodajże 300 mm jak dobrze pamiętam. I tak miałem na myśli tą wieżyczkę czy ją przesunąć bo jak próbowałem cięgnem bocznym naciągnąć to nie była centralnie na środku a wtedy oranie wiadomo jakie już było , ściąganie itp...Czyli wniosek jest taki by wieżyczkę przesunąć w lewo a pług pójdzie w prawo bo o to mi chodzi. Jeżeli ma ktoś jeszcze jakieś wnioski to oczywiście mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Pług ustawiasz tak aby płozy były równolegle do bruzdy, czyli wieżyczka musi być prostopadle do ciągnika. Nie skręcasz na odciągach tylko ustawiasz na belce zaczepowej ( masz tam obejmy, jedna przy ustawianiu pionu słupicy i drugą po drugiej stronie, poluzuj i ustaw tak aby szerokość pierwszej skiby była taka sama jak pozostałe, czyli 35 cm). Najlepiej jakbyś oba odciągi miał ustawione tak samo, czyli belka była wyśrodkowana. 

Jak to ustawisz to zobacz jak masz wieżyczkę i jeśli nie jest na środku to przestaw tak aby łącznik był na środku. 

Co do opony - serio masz ok 300 mm w takim ciągniku? Taka opona to w MF 255 jest:)

Jak orzesz to to mieści się to koło w bruździe?

Edytowano przez akmaly
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drukarz    0

Masz pewnie rację bo 500 mm.  , pomyliłem.

W weekend spróbuję, tak z tą oponą była pomyłka . Dzięki za wskazówki. 🙂

Edytowano przez drukarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ja mam np pierwsza skibe zwezona nieco. Oponę mam 480 i mam w wielu miejscach spadek pola na bok. Zeby mi dorzucalo w miarę, to musiałem ją zawęzić, bo na odciągach cały plug ucieka troszkę w dół w dół. Na prostym problemu nie ma, plug idzie równo za  ciagnikiem, można puścić kierownicę,  ale na pochylym jest gorzej.  Jak ściągnąłem go mocniej na odciągach to znowu ciągnęło ciągnik. No i tak zostawiłem z luznymi  ramionami(minimalnie w prawo bardziej sciagniete) i że zwezona pierwsza.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drukarz    0

Z tego co poczytałem i dowiedziałem się to pług powinien pracować bez odciągów jak jest dobrze ustawiony (linia ciągu) i u mnie nie ma oryginalnych odciągów, więc z prawej strony dorobiłem ale co z tego jak pług nie był dobrze ustawiony to i odciąg się wyrwał. Ale Daron 64 czy odciąg właśnie nie ściąga ci na dół pługa i dlatego więc dlatego tutaj napisałem , akmaly dobrze pisze ale jeszcze zastanawiam się jak podepnę pług czy te dolne lance będą się przecinały przed przednią osią czy właśnie belka zaczepowa nie jest za wąska a i jeszcze jedno czy jak pług będzie dobrze ustawiony to wieżyczka ma aż takie  znaczenie jak będzie trochę z boku bo przecież i tak pług ciągną dolne lance.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ja jeden odciąg zgubiłem koło domu i oralem bez niego bo czas gonil- bez problemów. 

Jak orze na pochylosci w lewo, to plug siła rzeczy(jeśli ma luz na odciagach) ucieka w te lewa strone i przez to nie dorzucalo mi pierwszej skiby. Jak ściągnąłem na odciągach w prawo, to dorzucalo, bo odciąg nie dawał mu uciec w lewo, ale z kolei na prostym ciągnęło ciągnik. Ustawiłem na cieglach luz,  a przesunalem go na wiezyczce, zważając pierwsza skibe nieco i troszkę krócej prawe ciegno ustawiłem. Ale to metoda prób i błędów, żeby był kompromis( w różnych warunkach jeśli chodzi o ukształtowanie pola)  między szerokością pierwszej skiby, prowadzeniem ciągnika. 

Zapewne nie jest ustawione super, bo i nikt mnie nie uczył ustawiać. Większość wiedzy w tym temacie z tego forum czerpalem. W takich warunkach jak teraz zetorek dał radę na 25cm w 4 skibach. Orka wyglądała tak

IMG_20181016_172126-1024x768.thumb.jpg.ce23b866ef3d9c391d7ff2f412d8e93d.jpg

Może nie ma rewelacji, ale wydaje mu się, że jest względnie. 

W ubiegłe sezony jak oralem na 3 skiby to wyglądało to tak

IMG_20170327_175153-1024x576.thumb.jpg.0e42a9deaf780f066f9347b9cee60c97.jpg

A na najlzejszych kawałkach tak

IMG_20180411_070524-1024x768.thumb.jpg.c4c08013ddc689064359f1b01ea643ef.jpg

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wszystkie porady na forum można włożyć między bajki jak przyjdzie orać zróżnicowaną glebę, ustawisz na ciężkiej to zmieni się na lekkiej i odwrotnie. W tym roku na rędzinach to jest istny koszmar, trzeba mieć naprawdę dobry płu i w dobrym stanie aby cokolwiek zmęczyć, bo ciężko to nazwać orką. 

Przedni korpus niżej i zamiast pionu przechylony na dzioby, do tego prawy łącznik skręcony aby pług nie uciekał w caliznę i docisk ramion - to jeszcze jakoś idzie ale to nie orka tylko męczarnie na polu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Ma youtube jest kilka filmików jak ustawić pługi. Większość jest o obrotowych, ale idea jest ta sama. przykład https://youtu.be/Oyrm3lwmvf8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@akmaly

Jeśli na zdjęciach powyżej orka wygląda, Twoim zdaniem,  względnie, to jednak nie tylko bajki. 

Choć oczywiście tak jak piszesz - wszystko zależy od warunków. Ja mam np IMG_20180411_070524-1024x768.thumb.jpg.a5407e171bc13df4b901dfc803b1bde3.jpgIMG_20180411_063712-1024x768.thumb.jpg.ce2287bd946396835c0f85f33aa1f9fb.jpg

taka i taka glebę na jednym kawałku - na obu zdjęciach widać kawałek z tego drugiego zdjecia (w lewym górnym rogu mniej więcej) i jakos trzeba plug ustawić, żeby było ok. Nie będę zmieniał ustawień co 200m, bo akurat mam kilka pasów gliny po skosie przez całe pole. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drukarz    0

Wiadomo że wiadomości teoretyczne to jedno a real to drugie ale bez teorii ciężko, u mnie teren prosty ale jest 1 ha z kamieniami i kilka ha piachu a 6 ha gliny także na glinę odciąg jak najbardziej się przyda.Dlatego pług Kverneland   dobry na wszystko a co do gliny to orze na jesieni kiedy popada dwa dni dwa czekam i ruszam , całkiem przyzwoicie się orze. A wy jak orzecie glinę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jak się da:)

Nie mam typowych glin, tylko rędziny i borowiny trochę.

Wiadomo, że jest to ziemia urodzajna ale bardzo wymagająca i obecnie, przy tak małych opadach deszczu, jest masakra.

Pługi UG to dosłownie próbują skrobać, orką tego nie można nazwać. Zobaczymy, teraz pada więc może będzie lepiej, tylko ile to trzeba deszczu aby ten deficyt nadrobić ( ile pług w ziemię tyle sucha ).

Z tą teorią na forum to chodzi mi głównie o to, że nie zawsze da się ustawić wg. instrukcji, czasami trzeba kombinować aby coś ulepić na polu.

A jak się takie orze jak nie idzie - to po prostu nie idzie i się nie orze tylko zostawia do wiosny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tommekpol
      Mam do zaoferowania dla Państwa Prasę Lely Welger RP 160 V. Stan prasy oceniam na dobry.

      Dane techniczne:
      Rok produkcji: 2017
      Owijanie siatką 
      4 bezszwowe pasy
      Centralne smarowanie
      podbieracz bez krzywkowy
      Cena: 104 000 netto.

      Więcej informacji udzielę telefonicznie tel. 606 648 578. Zapraszam do kontaktu.









    • Gość
      Przez Gość
      .
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj