Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbosprężarka

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 10:08

Turbosprężarka Witam. Mam do was pytanie. Otóż znajomy mówi że nie można zarejestrować fendta 308lsa gdyż nie ma turbosprężarki do hamulców od przyczepy. Fendt jest z 86 bądź 87roku. I teraz mam pytanie ile taka turbosprężarka może kosztować i jeśli ktoś może czy mógłby mi zrobić zdjęcie jak ona wygląda i gdzie jest umiejscowiona. Nie jestem mechanikiem i nie miałem styczności z ciągnikami itd wiec temu jestem zielony:P I jeszcze mam takie pytania. Czytałem na temat zmiany półbiegów zająca/żółwia rewers itd i które trzeba zmieniać na postoju?? Rozumiem ze wszystkie trzeba ze sprzęgłem. I jeszcze jedno pytanie w tym fendzie są odwrócone koła tylko tak że ciągnik jest szerszy i mam takie pytanie czy dużo to obciąża ciągnik zwojnice łożyska itd?? I w jakim celu ktoś je przekładał? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbosprężarka Dzisiaj, 18:17
  •  

#2 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 12:46

Turbosprężarka Klejnus nie słuchaj ludzi ja mam 311lsa i 309lsa ta 309lsa nie ma sprazarki do hamulcow i bez problemu zarejestrowali.Masz papiery na traktor to rejestruja bez zadnej gatki..ten 311lsa ma juz u mnie ale na to nawet nie zwracają uwagia ..a jezeli ma odworcone to pewnie do orki lepszy,szerszy ma wiekszy uciąg..

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:22

Turbosprężarka Zarejestrować zarejesteujesz bez problemu, gorzej jak ciągnąc przyczepy będziesz miał kontrole drogową i zobaczą niepodpięte hamulce.

Pewnie ktoś chciał go poszerzyć i odwrócił koła ale nie przełożył opon. Pogarsza to uciąg. Niektórzy odwracają przednie opony gdy ciągnik dużo jeździ po asfalcie, zmniejsza to zużycie bieżnika.

Turbosprężarka? To w Fendcie napędzana jest spalinami? ;) Chyba chodzi Ci o zwykłą sprężarke napędzaną paskiem, inaczej kompresor :D

#4 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:38

Turbosprężarka Tak jak mówiłem ja się nie znam:P na allegro znalazłem aukcje z turbosprężarką do fendta 308lsa wiec chyba tak tam jest. A co tymi półbiegami żółw/zając itd??
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:57

Turbosprężarka Widac ze sie nie znasz bo turbosprezarka nie ma nic wspolnego z hamulcami do przyczepy.Chodzi ci pewnie o sprezarke (kompresor) taki jak w 60,3p,80 itp. Bez sprezarki mozna zarejestrowac ciagnik wiec ktos probuje was naciagnac.

#6 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 18:12

Turbosprężarka zgodze sie ze szczewko jest co najwyżej spręzarka... pozatym w moim jd też nie ma... niemcy mają przyczepy z najazdówkami albo hydraulicznymi na które pewnie wyjście w fendzie posiadasz... ciągniki bez sprężarek rejestrują ale jest problem czasami z ciaganiem po drogach przyczep... o ile sie orientuje to po przeliczeniiu wagi ciągnika można ciagać ale do ograniczonej masy... ale przepisy sa po to by je łamac... w moim niemiec porobił tylko wyjścia, zeby sie policja nie czepiała i jeździł....
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 06:52

Turbosprężarka Bez problemu można zarejestrować ciągnik bez kompresora. A właśnie coś mi trzeszczy w kompresorze czyżby to było łożysko itp. bo baski są sztywno.

[edycja]

Jednak za luźno paski były wszystko ok.