Case4240

Case 4240

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Case4240    0

Wie ktoś jaka turbosprężarka siedzi na silniku w 4240?

Taka sama jak w 5120 czy 5140 czy raczej od starszych case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

W 5120 jest Holset HX30, w 4240 Garret TO4B94 jeśli dobrze pamiętam. Dlaczego pytasz, chcesz wymieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4240    0

Tak chciałem coś większego założyć bo mi troszkę mocy brakuje a nie chce zmieniać ciągnika a dawki już więcej nie podniosę bo to bez sensu

To w 5120 jest troszkę większa niż w 4240?

A no i ogólnie ciągnik jest po kapitalnym remoncie silnika wraz z pompa i wtryskami więc nic nie stoji na przeszkodzie żeby mu parę koników dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
13 minut temu, Case4240 napisał:

To w 5120 jest troszkę większa niż w 4240?

5120-

Typ
B4TA-390
Moc [KM]
90
Maksymalny moment obrotowy
354
Pojemnosc [cm3]
3922
Ilość cylindrów
4
Układ wtryskowy
Mechaniczny
Typ chłodzenia
Ciecz
4240-
Typ
D-268T
Moc [KM]
92
Maksymalny moment obrotowy
350
Pojemnosc [cm3]
4392
Ilość cylindrów
4
Układ wtryskowy
Mechaniczny
Typ chłodzenia
Ciecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004
15 minut temu, Case4240 napisał:

Tak chciałem coś większego założyć bo mi troszkę mocy brakuje a nie chce zmieniać ciągnika a dawki już więcej nie podniosę bo to bez sensu

To w 5120 jest troszkę większa niż w 4240?

A no i ogólnie ciągnik jest po kapitalnym remoncie silnika wraz z pompa i wtryskami więc nic nie stoji na przeszkodzie żeby mu parę koników dołożyć

To trochę źle zaczynasz, były 2 wersje pompy wtryskowej, można założyć tłoczek 12mm, końcówki wtrysku z 1455, do tego Holseta hx30w z wastegatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4240    0

Tzn zapas paliwa jest nie wiem jakim cudem ale mogę mu dać jeszcze więcej tylko powietrza mi brakuje bo lepiej idzie tylko bardzo sądzi i wolałbym od turbiny zacząć a ewentualnie później pompa wtryski jeśli nie wydoli dzięki wielkie za pomocne odpowiedzi :)

Zrozumiałem to tak na początku że jak w 5120 jest mniejsza pojemność silnika to z czegoś ta moc się wziąść musi więc napewno ma więcej paliwa i powietrza więc pomyślałem że turbo też musi być większe 

A w czym montowane było hx30w? 

A no i jeśli już taka modyfikacje zrobię to IC się przyda czy niekoniecznie czy poprostu sprawdzić w polu jak z temperaturami będzie i wtedy najwyżej dołożyć jeśli będzie potrzeba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4240    0

Właśnie się zastanawiałem że jakby nawet interculler włożyl z przodu przed chłodnice to rur bardzo nie ma którędy puścić trzeba by e masce wiercić otwory kosztem wyglądu może być słabo i znowu trzeba będzie uważać na rury jak będą na zewnątrz jeszcze myślałem ewentualnie tamtędy co jest wlot powietrza do filtra ale tam też ciasnawo a najwyżej filtr powietrza na zewnątrz wyrzucić na bok

Tylko ze znowu długo będzie na przewodach pojemność się zwiekszy i nw czy to będzie dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4240    0

A inny temwta ile oleju hydraulicznego przygotować na wymianę do 4240 ciągnik z turem i co tam mogę wlać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
17 godzin temu, Case4240 napisał:

 

Zrozumiałem to tak na początku że jak w 5120 jest mniejsza pojemność silnika to z czegoś ta moc się wziąść musi więc napewno ma więcej paliwa i powietrza więc pomyślałem że turbo też musi być większe 

 

 

Screenshot_20231210-113907~2.png

Screenshot_20231210-113407~2.png

Screenshot_20231210-113443~2.png

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj