Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8011 - grzałka

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:33

Zetor 8011 - grzałka jak zamontowac grzałke w zetorze 8011 w chłodnicy .....prosze o pomoc ! :(
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8011 - grzałka Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:07

Zetor 8011 - grzałka A co to da? W bloku trzeba zamontować. Jest tam okienko do montażu tyle ze pasuje tam grzałka z mniejszych zetorów.

#3 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 25 styczeń 2009 - 02:31

Zetor 8011 - grzałka W tygodniku rolniczym jest opisany dość obszernie temat montowania grzałki w ciągniku proponuje kupic ostatni numer tygodnika i najlepiej o tym poczytać, jest sposób montowania ceny grzałek miejsce założenia Ogolnie wszystko. polecam :(
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2009 - 09:17

Zetor 8011 - grzałka A czy mógby ktoś mi przeskanowac i podesłać ten artykuł na nikita_bennet@poczta.onet.pl ??
Chodzi mi o czas potrzebny do rozgrzania płynu w takim zetorku. Pytam bo właśnie założyłem grzałkę. Jeszcze go nie paliłem a chciałbym wiedzieć ile mam grzać :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 26 luty 2009 - 09:33

Zetor 8011 - grzałka Grzałke montujemy w miejsce zaślepki z lewej strony silnika w blok ,podgrzewamy płyn w silniku co za tym idzie ułatwiamy w ten sposób rozruch silnika nie męcząc rozrusznika i akumulatora.
Wieczny kawaler ;)

#6 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 15:12

Zetor 8011 - grzałka Hmm kurde ostatnio u kumpla tak szukałem tej zaślepki i znalazłem jakąś ale po prawej stronie silnika ( z prawej strony według kierowcy a z lewej stojąc na przeciw ciągnika) Ale nie jestem pewny czy to ta a kumpel ciągniki nie dawno kupił i tez za dużo o nim nie wie. Szukałem w okolicach gdzie ma grzałkę Zetor 7211 ale tez nic może ktos zrobić foto ? Z góry dzięki

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:31

Zetor 8011 - grzałka @samczyk1991 - ja już ją zamontowałem dawno, tylko ciekaw jestem ile trzeba grzać tą grzałką??

@miki7211 - w sumie to nad filtrem odsrodkowym oleju ona jest (tak pi razy oko), taka zaślepka na dwie śrubki.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:21

Zetor 8011 - grzałka To dobrze patrzyłem i znalazłem :) Bo ona się właśnie nad filtrem znajdowała. Co do grzania nie wiem jak w tych ciągnikach ale ja w zetorze grzeje od 15 -30 min zależy jaki mróz itp i pali bez problemu

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#9 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2010 - 09:59

Zetor 8011 - grzałka A u mnie w 80 ta blaszka zaspawana jest B) Może da się gdzie indziej zamontowac ?
Case <3

#10 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:57

Zetor 8011 - grzałka zaślepka przeciwmrozowa jest też centralnie na środku głowicy po lewej stronie w silniku starego typu w 385.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 12 styczeń 2010 - 11:36

Zetor 8011 - grzałka Grzałke montuje się pod kolektorem ssącym w miejscu zaslepki,są dwa typy grzałek do starszych modeli(np.8011)albo nowszych(np.8111).Mam zamontowaną już kilka lat B) i zimą jest naprawde bardzo potrzebna.Mam nowe akumulatory i rozrusznik wysokoobrotowy Magneton ale przy dużym mrozie bez grzania to by mi nie zapalił.Więc polecam B)

#12 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 10:44

Zetor 8011 - grzałka jeśli ktoś ma artykuł o tych grzałkach, to też bym prosił żeby mi ktoś wysłał tompil6@wp.pl
Ja mam grzałkę w 8045 właśnie nad tym filtrem oleju, ale chyba niestety nie działa, jeszcze raz spróbuję któregoś dnia podłączyć na dłużej, jeśli nie zadziała trzeba będzie wymontować i wstawić nową, bo przy dzisiejszych temperaturach już sam nie chce zapalić.
Tylko muszę się przyjrzeć jak ta grzałka jest wmontowana w blok, czy nie będzie problemu z jej wyjęciem po tylu latach...

#13 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 17:30

Zetor 8011 - grzałka Ja mam 385 więc ciągnik prawie taki jak zetor 8011 i nad filtrem oleju mam coś takiego jak "zaślepka" ale od tego wychodzi przewór z woda pod miske olejową. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie dokładnie jak tę grzałke założyć. Ja potrzebuje ciągnik do tura codziennie a zapalenie go to po prostu meka w mrozy

#14 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2010 - 11:28

Zetor 8011 - grzałka U mnie w 385 ta zaślepka nad filtrem oleju nie jest na sróbki i jest zaspawana ale zamontowałem ją też z prawy strony za pompą paliwową jest taka okrągła zaślepka i trzeba ja umiejętnie wyjąć i zamontować grzałkę która kosztowała 75 zł i zależy od mrozu jak mały to 30 minut a jak duży -22 to do 3 godzin
Case <3

#15 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 10:25

Zetor 8011 - grzałka Czy przy włączonej grzałce słyszycie taki lekki szum wydobywający się gdzieś z grzałki, bo zastanawiam się czy to normalne??

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 11:11

Zetor 8011 - grzałka A w czajniku nie czujesz szumu gdy gotujesz wodę?

#17 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:49

Zetor 8011 - grzałka Mam grzałkę w Zetorze 8145 i chciałbym się dowiedzieć ile czasu grzejecie płyn grzałką, 2 wypowiedzi już przeczytałem w tym temacie, ale chciałbym usłyszeć więcej wypowiedzi w tym temacie. Wczoraj mieliśmy w dzień mróz ok. -11st C i grzałkę miałem podłączoną przez godzinę, dopiero wtedy odpalił normalnie, to długo czy nie? Bo kiedyś słyszałem opinie właśnie o 15-30min, ale czy to prawda czy trochę naciągane wypowiedzi to nie mam pojęcia.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#18 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:56

Zetor 8011 - grzałka Z tego co wiem co prawda nie z własnego doświadczenia to całkiem normalnie. Sam chce założyć taką grzałkę do zetora 9540 i w którymś sklepie pisało: czas grzania 1-2 godzin w zależności od temperatury.

#19 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:29

Zetor 8011 - grzałka

Mam grzałkę w Zetorze 8145 i chciałbym się dowiedzieć ile czasu grzejecie płyn grzałką, 2 wypowiedzi już przeczytałem w tym temacie, ale chciałbym usłyszeć więcej wypowiedzi w tym temacie. Wczoraj mieliśmy w dzień mróz ok. -11st C i grzałkę miałem podłączoną przez godzinę, dopiero wtedy odpalił normalnie, to długo czy nie? Bo kiedyś słyszałem opinie właśnie o 15-30min, ale czy to prawda czy trochę naciągane wypowiedzi to nie mam pojęcia.

ja w zetorze 7045 grzeje od 30 minut do 1h przy dużym mrozie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 08:46

Zetor 8011 - grzałka przecież grzeje się tutaj wodę w bloku silnika - dobrze gadam?
Jeżeli więc jest termostat to po nagrzaniu parti wody otworzy się i wrząca woda pójdzie do chłodnicy a do bloku napłynie zimna.
Jak grzejecie tą grzałką w bloku to sprawdzcie czy woda w chłodnicy nie robi się ciepła - jak robi się ciepła (a macie termostat) to znaczy że już dość grzania.

Ja dwa lata temu się bawiłem i stykało ok 25 minut tyle że zetorek stał w pomieszczeniu więc podmuchy wiatru nie chłodziły bloku.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke