Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wejście do Polski EURO€!!

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 październik 2008 - 20:29

Wejście do Polski EURO€!! Z jednej strony to dobre bo dalej wszyscy by się tłukli starymi zetorami czy ursusami a tak pracuje się na nowych maszynach z walutą to różnie może być raz spada raz rośnie ale jak mamy rodzinę w Niemczech to tylko narzekają na Euro wiadomo nie wszystkim się uda my ile razy składaliśmy wnioski i nam nie wychodzi dopłaty dopłatami ale mi się wydaje że teraz bez dopłat to prawie pół wsi by leżało ugorem mówię gospodarze mali mają ok 10ha co robią tylko o dopłatę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wejście do Polski EURO€!! Dzisiaj, 12:11
  •  

#22 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 październik 2008 - 21:51

Wejście do Polski EURO€!! nowymi maszynami to zazwyczaj pracują ci zamożniejsi rolnicy.ci o mniejszych dochodach ściągają złomy zza granicy że niby tanie w dobrym stanie a później się okazuje że stan nie jest dobry lecz słaby lub fatalny.ja tam wolałbym bym kupić jakiegoś ursusa z polski za 50 tys niż jakiś ciągnik z niemiec za taką cenę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#23 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 31 październik 2008 - 09:22

Wejście do Polski EURO€!! Banan575 nie obraż sie ale z 3,5 ha to nie jesteś rolnikiem tylko masz trochę większy ogródek. Weź te 3,5 ha pod folie lub szkło i będziesz rolnikiem jak masz tam mokro to mniej wydasz na podlewanie. Ja przed wejściem do unii kupiłem samochód za 30 tys i sprzedałem za 5 tys co to ma do rzeczy. Czasy gdy uzywany ciągnik sprzedajesz w cenie nowego na szczęście bezpowrotnie mineły. Ja tam pukki co na ryneczku nie widziałem fioletowej papryki a pomidory żółte to pamiętam jeszcze z dzieciństwa tj lata osiemdziesiątem. Na dzień dzisiejszy unia mi dała pewną stabilizacje np wiem że dostanę dopłaty i 300 zł do ha tylko IPO + UPO około 600 zł ja mam jeszcz ONW, Do tego możesz wybrać dodatkowo rolnośrodowiskowe np poplon 400 pln i zrównoważone 360 pln i to razem daje mi już 1660 pln do ha. O ekologicznych sadach orzechowych też pewnie słyszałeś jak nie to słabo sie interesujesz tym co Ci może dać Unia. Przy dzisiejszej niewiadomej co do cen za zboże to te środki są pewna i stanowią dla mnie żelazną rezerwą na nawozy i życie. Wię jestem 3 x na TAK.

#24 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 październik 2008 - 09:46

Wejście do Polski EURO€!! Oddał bym te dopłaty od razu żeby tylko wróciły ceny środków do produkcji z przed kilku lat.

#25 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 październik 2008 - 12:03

Mi się po wejściu do UE zdecydowanie poprawiło, zapytaj się też tych tysiące rolników którzy za 1/4 ceny kupują nowy sprzęt czy im tal źle z tą unią. Zaraz sie odezwa głosy ze kiedyś to było super, bo pszenica 10 lat temu była po 600żł, a teraz w Unii mamy ją po 450, ale to taki sam ewenement ja ta po 1000zł w ubiegłym. Wprowadzenie ? to stabilizacja, koniec ciągłej huśtawki kursowej, tańsze kredyty, a resztę napisał kissmy

Jak ci tak dobrze to pakuj manele i jedz do tej twojej UNNI. Bo dlamie to możesz ja o kant du.. rozbić. Z czego się tak cieszysz że dostaniesz zwrot 1/4 kosztów i stojisz jak baran w kojejce jeszcze jak za konuny(jeszcze się na liste trzeba wpisać) zgodził bym się z tobą gdybym szedł do gaencji składał wniosek i po miesiącu miał odpowieć a tak czekasz rok i nic nie wiadomo załapie się czy nie? I ty to tak chwalisz,za co za ośmieszanie ludzi bo jak ogłoszą nabór to zaraz lecą w kojejkie tak jak kiedyś za kawą a poza tym Polacy nie gęsi i swój zł mają. Ełro NIE!!!!!!

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 październik 2008 - 12:58

Wejście do Polski EURO€!! nie znam UNNI
ani Ełro
w jakim to kraju? jesteś z Polski? nie wiedziałem że rolnicy z Tadżykistanu są obecni na forum...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#27 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 październik 2008 - 13:30

Wejście do Polski EURO€!! Pamiętam, jak w Dzienniku Telewizyjnym (tej parodii) kilka lat temu komentowali polskie starania o wprowadzenie Euro warunkiem, pod którym wchodzimy do strefy Euro: Jak na banknocie jest napis EURO, to pod spodem jest po grecku EYPO to żeby jeszcze pod spodem było polskie EŁRO :P

#28 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 październik 2008 - 17:36

nie znam UNNI
ani Ełro
w jakim to kraju? jesteś z Polski? nie wiedziałem że rolnicy z Tadżykistanu są obecni na forum...

Nie znasz no to poznasz jak cie tym twoim (euro) przyduszą! Pozdrowienia dla elektoratu PO :P

Oddał bym te dopłaty od razu żeby tylko wróciły ceny środków do produkcji z przed kilku lat.

Jestem za w 100% co z tego że dostajemy jak zaraz wydajemy!

Edytowany przez brzozak2, 31 październik 2008 - 18:45.
zroc uwage na ortografie i uzywaj opcji edit

#29 Share karolek321

karolek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:08

Wejście do Polski EURO€!! Najlepiej wymieńmy złotówke na jakieś euro no bo po co nam nasza waluta niech bedzie obca a za kilka lat ktoś żuci hasło zmienmy język na inny np. niemiecki bo po co nam swój ojczysty i znów znajdą sie tacy co beda wciskać jak to bedzie dobrze jak sie jezyka wyrzekniemy. a za ładnych pare lat nasze dzieci sie zapytają co to jest polska kto to polak :angry: Smutne ale bardzo realne

#30 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:19

Wejście do Polski EURO€!! Wlasnie polske znaja z tego ze papiez JAN PAWEL II byl polakiem a gdzie polska lezy to malo kto wie. nawet w Europie nie wiedza.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:49

Wejście do Polski EURO€!! smutne to jest to jakich "fachowych" argumentow uzywacie (w ostatnich postach) i jak piszecie na forum ze trzeba wszystko poprawiac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:54

Wejście do Polski EURO€!! A słyszałeś o dysleksji ortograficznej (pewnie znowu do poprawki) ale ja tak mam...
A smutne jest to ze Polacy są za zmianą zł na obcą walute (a może to nie Polacy?)

#33 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:07

Wejście do Polski EURO€!! Widzę, że dyskusja rozwija się podobne jak pare lat temu: wchodzić do Uni czy nie?

Jestem za przyjęciem EURO. Uważam, że w dłuższej perspektywie poprawi stan naszej gospodarski głównie dzięki powstrzymaniu spekulacji na giełdzie.

Parę groszy do dyskusji:

Ci którzy nie rozwijają swoich gospodarstw, nie są przedsiębiorczy, nie pogłębiają swojej wiedzy intelektualnej, nie szukają np. możliwości nowych rynków produkcji czy zbytu nie poczują korzyści z przyjęcia EURO. Będą musieli dalej klepać biedę i pójść do roboty do kogoś czyli staną się masą pracowniczą. Dla nich czy złotówka czy EURO czy jeszcze jakiś pieniądz: im zawsze będzie źle (zawsze coś będzie za drogie). Na zakup tapczanu tylko PROVIDENT zostanie :P.

Wspólna waluta skierowana jest głównie do exporterów/przedsiębiorców [właściwie sprzedawców wewnątrzwspólnotowych] Oni napędzają gospodarkę i budują "siłę" kraju. W tej chwili głównie przez nieopłacalność sprzedania zagranicę pszenicy, kukurydzy jest co jest. To co się dostanie w skupie zaraz się rozchodzi na przygotowanie się do następnego sezonu. Wychodzi się na zero. Jedną kupkę pieniędzy przewraca się na drugą.

Porównywanie kapitalizmu z komunizmem jest głupotą. To nic nie da. Czasy się kompletnie zmieniły. Kto zmieni mentalność będzie godnie żył, kto nie będzie biede klepał i wszy zeżrą.

PS Wszelkie dyslekcje są usprawiedliwieniem lenistwa w nauczeniu się paru regułek i zasad. Czasami wystarczy pare lektur przeczytać w podstawówce.

#34 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:14

Wejście do Polski EURO€!! Właśnie widzĘ jaki jesteś oczytany. Chyba czytałeś niepolskie lektury?

JacekNH: Właśnie polskie. Zrób coś z ta ortografią. Kup sobie słownik ortograficzny i gap się na każde słówko jak nie umiesz po ojczystemu napisać 4-5 wyrazów bez błędu w zdaniu. Nikt nie będzie w kółko za tobą poprawiał.

#35 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 październik 2008 - 19:21

Wejście do Polski EURO€!! oj mylisz się strasznie.rodzą się ludzie co po prostu nie potrafią przyswoić ortografii.to są dyslektycy i żadne wkuwanie nie nauczy ortografii.ja jestem dyslektykiem a robię mniej błędów to Firefox wyłapuje błędy i później je poprawiam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#36 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:01

Wejście do Polski EURO€!! @JacekNH jezeli sia az tak rozwijasz w swojej dzialalnosci to doradz mi:

Jestem producentem wikliny z ktorej sie wyrabia cuda od koszykow przez meble po trumny. I jestesmy w tej unii! ale nie chca mi dac doplaty do pielegnacji i opryskow bo powiedzieli ze to jest drzewo .a na drzewo doplaty nie ma,

a zeby taka wikline zrobic do gotowego uzytku potrzeba: okolo minimum 5 opryskow
ugotowac okorowac i wysuszyc .
Jezeli wyskoczy robak na nich tak nikt ci tego nie przyjmie! i wtedy plantacje trafia szlak.
Wiec doradz jak to sie rozwijac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:19

Jak ci tak dobrze to pakuj manele i jedz do tej twojej UNNI. Bo dlamie to możesz ja o kant du.. rozbić. Z czego się tak cieszysz że dostaniesz zwrot 1/4 kosztów i stojisz jak baran w kojejce jeszcze jak za konuny(jeszcze się na liste trzeba wpisać) zgodził bym się z tobą gdybym szedł do gaencji składał wniosek i po miesiącu miał odpowieć a tak czekasz rok i nic nie wiadomo załapie się czy nie? I ty to tak chwalisz,za co za ośmieszanie ludzi bo jak ogłoszą nabór to zaraz lecą w kojejkie tak jak kiedyś za kawą a poza tym Polacy nie gęsi i swój zł mają. Ełro NIE!!!!!!

Ja mieszkam w Unii i jest mi tu bardzo dobrze, nigdzie nie muszę wyjeżdżać, a skoro Ty jesteś jej tak bardzo przeciwny, to nie musisz wyjeżdżać do swojej ojczyzny Tadżykistanu, wystarczy że się do swojego idola Łukaszenki wyprowadzisz ( twój drugi idol Lepper tez go popiera ). Pewnie internet ( dzięki któremu teraz wyzywasz ludzi od baranów) w twojej wsi też za unijne pieniążki powstał, tak samo jak wodociąg i kanalizacja itp. Ja pomimo wszystko wolałem postać dosłownie 30 min w kolejce PROW niż biadolić jak to w tej Polsce teraz źle, bo liberałowie z PO chcą nam EURO wprowadzić. I na koniec proszę mnie nie obrażać to ja też będę używał tylko konkretów, a nie inwektyw pod kolegi adresem.

#38 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:32

Wejście do Polski EURO€!! Wprowadzenie Euro będzie się wiązało z problemem w liczeniu pieniędzy. Widać to w przyzwyczajeniu starszych osób do "milionów". Ceny na pewno nie wzrosną, bo cena na rynku krajowym rządzi się prawami popytu i podaży. Dla wielu podmiotów producenckich zmiana kursu walut to być albo nie być, wspólna waluta może krystalizować opłacalność produkcji.
Mimo to chciałbym pozostać przy zł i pozostać w pewnej mierze niezależnym od UE.

@banan575
Dopłaty to nie wszystko. Jeżeli żaden producent wikliny nie otrzymuje dopłat to teoretycznie cena tego towaru powinna być wyższa(rekompensująca koszty). Może miskantus byłby dobra alternatywą.

A swoją drogą powinni wziąć dopłaty i skończył by się ten dziwaczny model gospodarstw ograniczających koszty produkcji do minimum.

Teraz sam stoję przed dylematem zboże czy nawóz i cenny przemawiają za zbożem. To mogło by skłonić zakłady nawozowe do obniżenia cen, bo to te zakłady "dostają" nasze dopłaty.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2008 - 22:28

Wejście do Polski EURO€!! doplaty sa po to by zboze bylo bardziej konkurencyjne na rynku, gdyby nie one nie chcialbym konkurowac z np. autralia, nie mowiac o tym jakie ceny by widnialy na polkach sklepowych
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 31 październik 2008 - 23:42

Wejście do Polski EURO€!! @HYB3000 no tak za tone wikliny placa ci 150zl a teraz policz opryski min5razy w roku.
zreszta wy wiecie swoje a jak przygotowac wikline idealnie pod koszyk to chyba ja jedyna z was wiem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze