Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie w ciężkich Ursusach

230 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 17:17

Spalanie w ciężkich Ursusach Do lasu 1224 będzie u mnie jeździł tylko na zrywkę dużcych drzew. Od tego mam 5211 i 330 aby po gałezie jeździć ;)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spalanie w ciężkich Ursusach Dzisiaj, 09:45
  •  

#42 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 19:58

Spalanie w ciężkich Ursusach U nas 1224 chodzila z atlasem 5*45(a atlasy ciężko chodzą), no i z agregatem unia kombi 5.18, 1224 w polu szedł jak czołg ;), w transporcie chodziła w zestawie czeszka (9t) + niemka (6t) - początkowo chodziła z tym zestawem 912- radziła sobie, ale w raz z odmładzaniem parku maszynowego do zestawu trafiła 1224, a ze spalaniem było lepiej w ciężkich pracach przeliczeniu na 1 ha niż w 912 za to w lżejszych wiadomo gorzej- nie wykorzystasz w pełni silnika

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 21:07

Średnio na jeden dzień zrywki drewna w lesie łyknie do 25 litrów ON/ na 8 godzin.
W czasie uprawy pod jęczmień w ciągu 7 godzin z agregatem biernym 3,6 m wzieła mi 40 litrów, ale cały czas chodziła na wysokich obrotach

Przy zrywce 3,1 l/godz., a w agregacie 5,7 l/godz. :)

To byłby jakiś fenomen bo taka C360 spokojnie mieści sie w tym przedziale spalania ;)

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 01:57

Spalanie w ciężkich Ursusach przy zrywce to chyba ciezko oceniac zyzucie godzinowe, bo jak caly czas stoi, a do pily trzeba wlac wiecej niz do ursusa to calkiem mozliwe ;)
natomiast jesli chodzi o agregat to bardziej prawdopodobny wynik bylby gdyby jedynke dopisac z przodu, no chyba ze ktos galezia uprawia i wg niego jest dobrze przygotowane pole pod siew :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 07:20

Spalanie w ciężkich Ursusach na jeden dzień zrywki do 12045 lejemy 25 litów ON, wiadomo że cały czas nieściąga bo tylko jakieś 4-5 godzin, bo musisz odlićzyć od tych 8 godzin dojazd do lasu i przerwy. Ciągnikowi w czasie zrywki niemożna też wygarniać, musi chodzić na optymalnych obrotach, ponieważ w mig się zagotuje i będziesz miał koniec z zrywki.

Dokładnie spalania w agregacie niemierzyłem, przed uprawą wlałem jej 40 litrów ON i po 7 godzinach skończyłem, wiadomo że całe 7 godzina nieuprawiałem, bo te 7 godzin zajeło razem ze siewem. Może lepiej przelićyć zużycie na hektar pola. Tego dnia uprawiałem około 3,5 hektara. A cały dzień w uprawie kiedyś wzieła mi 90 litrów. To teraz ocencie czy to dużo wzieła??????????

#46 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 09:10

Spalanie w ciężkich Ursusach Ja powiem ile mi pali 385:
lekkie roboty 6-7 litrow/mth, np transport z przyczepa 4 t, z prasa sipma Z224, bronowanie itp
średnie roboty typu orka w normalny warunkach, podorywka, kultywatorowanie itp - spali około 8 litrow/mth
Ciężkie roboty np transport z dwoma załadowanym przyczepami 8+6, orka w cieżkich warunkach wyjdzie wtedy 9-10 litrów na mth, w ekstremalnych warunkach pewnie więcej...
Czy 1224 będzie w każdych z podanych warunków palił o 50% więcej. Ciekawe czy jak zaczepie mu 2 przyczepy 8+6 to czy w 10 litrach sie zmieści ;)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#47 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 30 czerwiec 2008 - 15:50

Spalanie w ciężkich Ursusach ja mam 1224 spokojnie nieraz targa 17 t pszenicy na odcinku 20 paru km , z plugiem 5*40 spokojnie da sobie rade ja ciagam 5*40 + wal 2m i pali od 14-16,5l na godz

#48 Share elektrokardiogram

elektrokardiogram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 16:44

ja mam 1224 spokojnie nieraz targa 17 t pszenicy na odcinku 20 paru km , z plugiem 5*40 spokojnie da sobie rade ja ciagam 5*40 + wal 2m i pali od 14-16,5l na godz

po prostu szczyt marzeń taki ciągnik :D :D :D

Znowu zaczynasz? Ostrzeżenie.

Edytowany przez mirasek, 30 czerwiec 2008 - 18:20.

#49 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 30 czerwiec 2008 - 18:08

po prostu szczyt marzeń taki ciągnik :D :D :D

co ?? :D

Ja powiem ile mi pali 385:
lekkie roboty 6-7 litrow/mth, np transport z przyczepa 4 t, z prasa sipma Z224, bronowanie itp
średnie roboty typu orka w normalny warunkach, podorywka, kultywatorowanie itp - spali około 8 litrow/mth
Ciężkie roboty np transport z dwoma załadowanym przyczepami 8+6, orka w cieżkich warunkach wyjdzie wtedy 9-10 litrów na mth, w ekstremalnych warunkach pewnie więcej...
Czy 1224 będzie w każdych z podanych warunków palił o 50% więcej. Ciekawe czy jak zaczepie mu 2 przyczepy 8+6 to czy w 10 litrach sie zmieści :D

moim zdaniem powinna sie zmiescic w 10l ma 120 i VI cyl to ma lzej

Edytowany przez mirasek, 30 czerwiec 2008 - 18:26.
łączenie postów

#50 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 30 czerwiec 2008 - 18:55

Spalanie w ciężkich Ursusach ale to ona spali mniej na 1kW ale ze szostka ma wiecej kW niz czworka to i tak szostka spali wiecej KPW??
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share RolWit

RolWit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 21:49

Spalanie w ciężkich Ursusach szostka to bardzo uniwersalny ciagnik. ja swoja ciagne 5cio skibowy plug kvernelanda i agregat siewny 3m. hmm a co do spalania to o ile w agregacie pali sporadycznie to w plugu potrafi na dzien i 120 litrow spalic. ale chwale sobie ten ciagnik. reki do silnika jeszcze od nowosci nie przykladalem a ma on 16 lat. ogolem fajny ciagnik tylko ze moglby palic mniej.

#52 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 07:41

Spalanie w ciężkich Ursusach ja mam 1224 w gospodarstwie jako glowny ciagnik pracuje na 60 ha ornych chodzi z plugiem obrotowym lemken 4 skiby i bardzo sobie chwale 6 garow wedlog mnie lepiej idzie w orce niz 4,mam 4 cylindrowy lamborgini 95 koni to na gorkach z 3 skibami mu duszno

#53 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 październik 2008 - 18:12

Spalanie w ciężkich Ursusach interesuje mnie jak zwiekszyć i zmniejszyc dawkę paliwa w c 385 w którym miejscu w którą strone itd. i jaka powinna byc odpowiednia dawka ustawiona ??

#54 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 25 październik 2008 - 20:45

Spalanie w ciężkich Ursusach o ile sie nie myle to nie dasz rady tego zrobic tak jak jest np. w 330 bo tam dawke sie chyba ustawia dla kazdej sekcji z osobna po rozebraniu pompy,ale nie jestem pewien

#55 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 25 październik 2008 - 21:27

Spalanie w ciężkich Ursusach Tak nie dasz rady tego sam.W C-330 jest łatwiej po tylko 2 sekcje a C-385 4 jak się niemylę to zapomnij o tym że sam coś zrobisz.Możesz tylko zepsuć.A co się stało że chcesz ustawiać dawkę?

#56 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:27

Spalanie w ciężkich Ursusach stać nic sie niestało. gdy robili mi pompe paliwową to tak mi dawke ustawili ze było z c 385 gorzej niz z 360 nie miała siły i bardzo mało paliła wiec mówie ze dawka chyba nie taka z no i zwiekszyli tylko teraz siłe ma wszystko lux oleju nie bierze siła jest silnik jak dzwon a kopci i myśle ze jest zbyt duza dawka teraz. w spalaniu nie zauwazyłem wielkich wzrostów spalania spala tak na oko normalnie tyle co spalała wczesniej tylko własnie pomyslałęm ze jak jest tak jak w c360 czy 330 jedną srubką to chciałem zaznaczyć gdzie było prawidłowo i pobawić sie troche troche zmniejszyć zobaczyć co bedzie puzniej zwiekszyc a jak zle to wrucic do dawki tej co ustawili ją ale jak nien da sie to nawet nie pcham łap

#57 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 październik 2008 - 19:50

Spalanie w ciężkich Ursusach to masz śrubę przy dźwigni od sterowania listwą ,no to czym dodajesz gazu ,ale nic nie rusz nie ma potrzeby po prostu nie wciskaj pedału w podłogę i tak najwyższy moment masz przy niższych obrotach koło 2000 lub nawet i 1700-1800 .A kopci bo silnik jest zużyty (nie że do remontu ) i nie może wykorzystać paliwa po prostu za mało powietrza

#58 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 październik 2008 - 20:02

Spalanie w ciężkich Ursusach kolega opowiadał mi iż eksperymentalnie założył końcówki wtrysków do osiemdziesiątki od ciągnika z turbo z tego co mówił różnica polega na tym iż końcówka ma 5 dziurek zamiast 3. zużycie paliwa wzrosło makabrycznie 90l\ha! w orce ale powiedział że z 4 skibowym pługiem pod górę z gliną wjeżdżał z luzem :P
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#59 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:48

Spalanie w ciężkich Ursusach z tego co wiem to 385 ma 4 otworki we wtryskiwaczu,silnik może być ok. u mnie tak było jak kupiłem ciągnik,że pompa była po regeneracji a jak sie okazało ktoś skopał naprawe i prawie rozpadł sie regulator obrotów i też ciągnik kopcił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2207

andrzej2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:08

interesuje mnie jak zwiekszyć i zmniejszyc dawkę paliwa w c 385 w którym miejscu w którą strone itd. i jaka powinna byc odpowiednia dawka ustawiona ??

W tych ciągnikach stosowane były regulatory obrotów tzw. starego i nowego typu - do 1985 i po 1985 roku. Różnią się one kształtem pokrywy tylnej regulatora.
Stary typ ma mniejszą i bardziej okrągłą pokrywę z uszczelką gumową, a nowy typ posiada bardziej smukłą pokrywę regulatora.
Jeżeli rozpoznasz który z typów masz ty to Ci pomogę chociaż jako mechanik nie powinienem ale tam...