Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#881 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 październik 2012 - 13:36

Ceny ziemniaków Ale pisz jakie ilości sprzedajesz za taką cenę, bo jak masz 2 ha ziemniaków, to możesz sobie dygać po tonie tygodniowo, a jak masz 20 ha, to raczej detaliści nie będą Cię interesowali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 12:08
  •  

#882 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 01 październik 2012 - 14:33

Ceny ziemniaków No w mieście po tyle na bloki i do barów sie wstawia.

#883 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 październik 2012 - 14:50

Ceny ziemniaków Ilość! Bo możesz na bloki i do barów wstawiać w 10 miastach po 100 ton tygodniowo, a możesz busikiem obskoczyć raz w tygodniu 500 kg. Jest różnica? Ode mnie koleś chce po 150 woreczków raz w tygodniu i daje 2 zł drożej niż sprzedaję w hurcie, a że zostało mi jeszcze 8 ha do wykopania, to co byś wybrał?
Także przechwałki kto po ile sprzedaje nie oddaje obrazu sytuacji, bo wypada napisać, ile tego produkuje co roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:43

Ceny ziemniaków

Ilość! Bo możesz na bloki i do barów wstawiać w 10 miastach po 100 ton tygodniowo, a możesz busikiem obskoczyć raz w tygodniu 500 kg. Jest różnica? Ode mnie koleś chce po 150 woreczków raz w tygodniu i daje 2 zł drożej niż sprzedaję w hurcie, a że zostało mi jeszcze 8 ha do wykopania, to co byś wybrał?
Także przechwałki kto po ile sprzedaje nie oddaje obrazu sytuacji, bo wypada napisać, ile tego produkuje co roku.

Ja przez wakacje po 160 worków 2,3 razy w tygodniu niżej 3zł nie sprzedawałem
a ile ty tygo wszystkiego nasadziłeś ?

#885 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 październik 2012 - 20:31

Ceny ziemniaków Dzis był u mnie gosciu który potrzebował 2000 ton jadalnego na statek, z odstawą na 16 października do portu. Cena po 40gr/kg, worki 15kg i na palecie po 1t, w tym mój transpost do portu i od jednej osoby co najmiej 100 ton. W zeszłym roku możem bym sie skusił ale nie w tym. Odesłałem go do innych osób w okolicy. Jak bede wiedział wiecej co z tego wyszło to dam znać.

#886 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 02 październik 2012 - 22:30

Ceny ziemniaków

Ja przez wakacje po 160 worków 2,3 razy w tygodniu niżej 3zł nie sprzedawałem
a ile ty tygo wszystkiego nasadziłeś ?

Jadalnych na szczęście mam mało, bo jakieś 6 ha. Dzisiaj z kolei zadzwoniło do mnie 3 potencjalnych klientów, z których każdy chciał pyrę po 3,5 zł za 15 kg, a powiedziałem, że za mniej niż 4 zł nie oddam ani worka. I załadowałem 500 worków jeszcze wczesnego Lorda z włókniny. I to są te, które muszę wypchnąć, bo mi gniją, a reszty za te grosze nie oddam.

#887 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 02 październik 2012 - 22:57

Ceny ziemniaków Do tej pory pisałem optymistyczne informacje, teraz zmiana trendu. Dziś załadowałem Bellarosę i przy okazji popytałem jak się sprawy mają. Na chwilę obecną podobno ujście na południe się zatkało, nawet w Sieradzu nie ma Rumunów. Za Tajfuna zaoferowano mi 250zł za tonę, Irga trochę drożej, za kilka dni ma iść sadzeniak Irgi w granicach 200zł. Do nas jadą ziemniaki z Niemiec. Ogólnie nie jest wesoło. Faktem jest że to dopiero początek października. Biorąc pod uwagę mniejszy plon i zbyt niską cenę można śmiało rzec... kolejny rok trzeba pracować na granicy opłacalności.

#888 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 03 październik 2012 - 05:33

Ceny ziemniaków i o tym pewnie powiedział ci ten co taką cenę oferował? Większość tych ogromnych producentów ceny podnosi z dnia na dzień.

#889 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 03 październik 2012 - 07:29

Ceny ziemniaków No to @pawelol111 pocieszył wszystkich... jak na południe i wschód nie będą brali to klapa.

#890 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 październik 2012 - 08:36

Ceny ziemniaków Może i podnoszą ceny ale nadal nie przekłada się to na wyższą cenę u mniejszych producentów. A informacje uzyskałem od człowieka z którym handluję parę lat. Mi też zależy na wysokiej cenie i na chwilę obecną czekam ze sprzedażą ale nie ma się co oszukiwać, wiele osób odda za 250zł z pocałowaniem w rękę. Kto ma gdzie składować ten może czekać na lepszą cenę zimą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 03 październik 2012 - 10:08

Ceny ziemniaków Ja mam zupełnie inne informacje od handlarza, z którym współpracuję już ładnych parę lat. Otóż przez ostatnie 4-5 tygodni w ogóle nie brał, bo mówił, że jest bagno, a od przyszłego tygodnia zaczyna brać. Koleś który ode mnie wczoraj brał po 4 zł, mówił, że wszystko idzie na Rumunię i on bierze dużo, ale już nikt nie chce oddać po 4 zł i czekają chyba do pierwszych mrozów.

#892 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 październik 2012 - 10:43

Ceny ziemniaków Czyli jedyna informacja która się pokrywa - trzeba czekać na wyższą cenę. W czwartek ma przyjechać inny znajomy zobaczyć Tajfuna. Zobaczymy ile zaoferuje.

#893 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 04 październik 2012 - 15:45

Ceny ziemniaków U mnie na lokalnym rynku cena przychamowała i wyjściowa jest 7zł/15 ale oddają po 6 zł a nawet mniej jak ktoś więcej kupuje. Ale powodem tego jest, że wszyscy wykopali i 90% sprzedających na rynku było Z kartoflem. a handlarze z krakowa przywieźli po 4zł a sprzedawali po 6zł. Ja utrzymuję cenę z dowozem na poziomie 45 do 50gr ale mówię tu o ilościach 300 - 1000 kg dla jednego klienta.
-----

#894 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 04 październik 2012 - 18:54

Ceny ziemniaków

Do tej pory pisałem optymistyczne informacje, teraz zmiana trendu. Dziś załadowałem Bellarosę i przy okazji popytałem jak się sprawy mają. Na chwilę obecną podobno ujście na południe się zatkało, nawet w Sieradzu nie ma Rumunów. Za Tajfuna zaoferowano mi 250zł za tonę, Irga trochę drożej, za kilka dni ma iść sadzeniak Irgi w granicach 200zł. Do nas jadą ziemniaki z Niemiec. Ogólnie nie jest wesoło. Faktem jest że to dopiero początek października. Biorąc pod uwagę mniejszy plon i zbyt niską cenę można śmiało rzec... kolejny rok trzeba pracować na granicy opłacalności.

na Sieradzu rumuni biora ale widac lekkie spowolnienie, obecnie łatwiej sprzedac towar zagranice niz na kraj bo wszyscy polscy handlarze przyzwyczaili sie ze laduja za darmo ale pozyjemy zobaczymy
dzisiaj pojechal tajfun po 30gr netto luzem jak idzie

Edytowany przez przemol87, 04 październik 2012 - 18:55.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#895 Share tomek175

tomek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 październik 2012 - 18:59

Ceny ziemniaków pawelo111 dzis wyjechały z placu 2 tiry z ziemniakiem kolejny załaowany czekał nastepnego ladowali a jeszcze jeden lub dwa przyjechały na załadunek wszystkie auta z rumuni . rolnicy ciagle woza autani i przyczepami wiec ruch jest a ziemniakia w naszym regionie jest mniej o ok 20 procent. powiat wielunski

#896 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 październik 2012 - 19:50

Ceny ziemniaków No i całe szczęście że powoli towaru ubywa. Ciekawe czy Rosjanie zechcą trochę.... Najwyższa cena jaką spotkałem za żółtego to 270zł.

#897 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 październik 2012 - 16:27

Ceny ziemniaków mam vinete jednak za luz dostane max 25gr a worek 35gr da rade wyciągnąć więcej? (to początek ziemniaków i orientowania się w cenie) ktoś sprzedawał vinete na gładką skórkę ?

#898 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 05 październik 2012 - 16:39

Ceny ziemniaków możesz troszkę jaśniej sprecyzować pytania...worek 35groszy. jakie worki 15kg za 5zł? hurt-detal....

#899 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 październik 2012 - 18:58

Ceny ziemniaków przeciez wiadomo ocb.
luz 25gr, pakowane 35gr.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 październik 2012 - 19:03

Ceny ziemniaków 35gr x 15kg w worku =5,25zł za worek 15 kilogramowy cały tir odbiór z podwórka od 5,5 cm kaliber