ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Jurdi    0

Witam serdecznie kolegów grupowiczow mam pytanko wie ktoś może ile oleju wchodzi do przedniego mostu mtz 82 i jaki tam ma być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Chyba było już o tym pisane, ale rozumiem, że chodzi o most stożkowy:

- podpora wału

- mechanizm różnicowy

- 2 dekielki na tych wałkach stożkowych

- 2 x zwolnice.

Pi razy drzwi w 5 lub 10 litrach się wyrobisz (ważne aby był odpowiedni stan na tych korkach wlewowych - tzn. aby się z nich wylewał olej). Ja od nowości leje Superol i do silnika i do hydrauliki. W skrzyni biegów jeszcze nie wymieniałem bo tam jest jakiś strasznie gęsty jakby ze smarem wymieszany. Ciągnik 13 lat ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Oleju spuszczać nie trzeba bo tak czy inaczej trochę się wyleje. Sam zawór bez większego problemu da się wymienić. Bez wyjmowania rozdzielacza może być ciężko zmienić gniazdo ale z tego co patrzyłem jest to do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak sprawdzałem w starym rozdzielaczu to lekko poszło ale miałem go na stole więc był dobry dostęp. Tylko chyba nie wybijałem a wyciągnąłem śrubą włożoną od spodu a od góry dałem podkładkę i nakrętkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

A wracając do tego hamulca walka sprzegłowego  to ma ktoś moze jakieś zdięcie ,nie moge nigdzie znaleśc jak on działa może tarcze sie zużyły albo co,bo tez zgrzytaja mi  biegi jak olej sie zagrzeje ,nie bardzo wiem ile ma sie scisnąć ta spręzynka przy wcisniętym pedale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jeszcze się tym nie bawiłem i w sumie też nie wiem jak to wygląda w środku. W wolnym czasie przejrzę katalog. 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tam są dwa metalowe pierścienie, jeden osadzony na stałe na wałku sprzęgłowym a drugi dopychany widelkami.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie czy ktos z was ma belarusa 1025.4? Mam takiego na oku i chciałbym opinii posłuchać. Dobrze mi się wydaje że on jest już na common railu? Jak to się sprawuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959

Znowu wczoraj nie odbił rozrusznik już nie wiem co mu jest i pali kabel zaznaczony na żółto? Teraz jest dobrze ale dla bezpieczeństwa odpalam zaznaczonymi strzałkami na styk. Która to kostka od przekażnika rozruchu?

IMG_20201003_150106.jpg

IMG_20200927_142455.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605
4 godziny temu, Andpol napisał:

Znowu wczoraj nie odbił rozrusznik już nie wiem co mu jest i pali kabel zaznaczony na żółto? Teraz jest dobrze ale dla bezpieczeństwa odpalam zaznaczonymi strzałkami na styk. Która to kostka od przekażnika rozruchu?

IMG_20201003_150106.jpg

IMG_20200927_142455.jpg

Co to jest to wszystko do odpalania MTZ to jak by samolot był każdy silnik z osobna odpalany , w starych typach tego dziadostwa nie ma pali niz się nie zawiesza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co to jest to wszystko do odpalania MTZ to jak by samolot był każdy silnik z osobna odpalany , w starych typach tego dziadostwa nie ma pali niz się nie zawiesza .

Bo k**wa jakiś mądry wymyślił zapalanie 12/24 i to się pier**li i nie jeden tak ma. Masz rację jak miałem starego mtz nic się nie psuło?

Edytowano przez Andpol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959
3 godziny temu, Morfek napisał:

Kup rozrusznik 12, weź elektryka albo wywal to wszystko i bajla na 1 akumulatorze 😉                                                                                                                                                                   Rozrusznik mam szybkoobrotowy ale eiektryk powiedział że i tak 2 akumulatory musi isc żeby dobrego kopa miał rozrusznik miał i kabli trzeba na nowo poinstalować a na razie czasu nie ma wieć do końca sezonu mus się przemęczyć? Zakazałem komukolwiek siadać i odpalać Pronara?

IMG_20201013_152959.jpg

IMG_20201013_153011.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jakby to był K-700 albo T-150 , to może i kopa by trzeba . U mnie Pronar 1025 już dwa  lata na jednym aku ( elektryk nie był do niczego potrzebny) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Zostawiłem aku z lewej strony , wymontowałem wszystkie przewody akumulatorowe, z nich wybrałem jeden dłuższy do połączenia + z aku  bezpośrednio do rozrusznika , minusowy zostaje jak był(czyli do hebla). Wywalasz przełącznik 12/24 . Teraz kabelki : niebieski , czyli masa nie jest wykorzystany( zaizolować lub wymontować) , łączysz żółty z pomarańczowym , czerwony z fioletowym i to wszystko . U mnie działa . Pozostaje kwestia tego , że rozrusznik nie odbił , może to wina przełącznika 12/24 , przekaźnika albo stacyjki ? Tego nie wiem . Rozrusznik kręcił po cofnięciu kluczyka ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez upadłymtz
      Witam. Czy mógłby ktoś zrobić i wrzucić zdjęcie całego mechanizmu załączania świateł STOP pod pedałem hamulca w mtz Pronar? Z góry dziękuję
    • Przez DoorJan
      Witam serdecznie, jestem operatorem Belarusa 820 z 2022 roku. Mam problem z dźwignia walka wom która jest "luźna" i przy pracy z kosiarka bijakowa wałek zwalnia przy większym obciążeniu. Próbowałem zwiększyć naciąg na zewnętrznym mechanizmie. W starszym modelu dźwignia działała ciężej jednak "przeskakiwała" w pozycję włączona i nie było z tym problemu. Proszę o jakąś poradę, czy jako laik mechaniki będę w stanie coś z tym zrobić, czy będzie to wymagać interwencji doświadczonego mechanika ? Z góry dziękuję 
    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio udało mi się okazyjnie kupić silnik rozruchowy od dt 75 za całe 40 zł. Silnik chcialem odpalic ale niestety nie ma iskry. Na iskrowniku znalazłem wystającą śrubę, jakby do podłączenia prądu. Czy moje domysły są słuszne i tam powinien być podłączony prąd?

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj