Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek99    16

Zauważ jedno, ze na talerzach masz oryginalne otwory kwadratowe, natomiast te okrągłe były dodatkowo dorabiane, poniżej masz prawidłowe ułożenie talerzy ( prawy -lewy) oraz jaki powinien być typ łopatek (jedne służą do rzucania bliżej, drugie dalej- możesz też ustawić wysiew graniczny). Jeśli same talerze masz zdrowe do dorób same tulejki i wspawaj , ja tak robiłem. Tokarz wytoczył nowe tulejki z nierdzewki i wspawywał po zamocowaniu i wycentrowaniu w tokarce.  

Przechwytywanie.JPG

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

Talerze były w dobrym stanie, chociaż tak nie wyglądały. Znajomy dorobił tulejki, ale ze zwykłej stali.

Twój post zobaczyłem dopiero dzisiaj, ale wydaje mi się że wyszło mi tak samo jak na zdjęciu.

Nie wiem czy to błąd, ale kupiłem łopatki innego typu niż na załączonym przez ciebie obrazie, gdyż kupiłem rozsiewacz bez łopatek i nie wiedziałem dokładnie jakie powinny tam być.

Jeżeli chodzi o tulejki to przy ostatecznym składaniu planuje użyć solidną dawkę smaru miedzianego, byćmoże to ułatwi ewentualny demontaż w przyszłości.

Na ten moment wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu...

20201230_223923.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Witam ja mam pytanie odnośnie amazone za f 402 jak ktoś ma juz opanowany wysiew z ciągnikiem c330 jakie nastawy np na 4 biegu przy saletrosan saletra z góry dzięki za info . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058

Czy tak trudno zrobić próbę kręconą?🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1
26 minut temu, PRIMO napisał:

Czy tak trudno zrobić próbę kręconą?🤨

Jak w tym rozsiewaczu to wygląda bo to nowy siewnik będzie pracowal z c328 c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Wolałbym od  posiadaczy za f 402 siejących c330 jak ktoś ma taki rozsiewacz i jest w temacie proszę o kontakt 

Edytowano przez tomzwolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcesz zrobić próbę kręcona w amazone zaf jak tam talerz nie jest demontowany? A trzeba to robić na obrotach bo wyjdzie zupełnie co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Bo tam byl jakis dziwny patent na probe krecona, niestety bez instrukcji jej nie wykonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przypominam sobie. Jedynie kalibracja na skali 11 i ustawić jakoś zasuwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

Mam jeszcze jedno pytanie.

Planuje zrobić hydrauliczne otwieranie do rozsiewacza za-e 602.

Na allegro znalazłem siłownik jednostronnego działania powszechnie stosowany w rozsiewaczach:

https://allegro.pl/oferta/silownik-hydrauliczny-smn-1-20-86-rozsiewacz-brzeg-8374517091?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ale znalazłem też coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-85-sprezyna-8356775354?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Pytanie brzmi, czy gdybym zastosował ten drugi siłownik, to czy sprężyna która jest wewnątrz wystarczyła by, żeby otwierać zasuwy?

Pytam, gdyż uważam że montaż takiego siłownika ze sprężyną wewnętrzną byłby prostrzy, niż montowanie dodatkowych sprężyn zewnętrznych, ale nie wiem czy sprężyna wewnętrzna jest dość mocna by otwierać zasuwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinno dać radę, ewentualnie kup przez smarta i zwrot jest darmowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Tylko ciekawe jak sklep podejdzie do takiego zwrotu. Żeby sprawdzić musi zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś kupiliśmy dmuchawę do liści żeby kombajn czyścić. Za słabo dmuchała i chcieliśmy odesłać. Zadzwoniłem mówię że sprawdziłem i nie jestem zadowolony, powiedzieli spoko. Wylać paliwo i powycierać i odesłać. Siłownik i tak jest testowany przed sprzedażą to nie zauważą, byle go nie uszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Co inniego odpalić i zobaczyć, że za słabo dmucha. Tak samo sprawdzisz w sklepie. To samo pile, kosę itd, to samo sprzęt elektroniczny - włączyć, zobaczyć jak chodzi, ubranie przymierzyć itd. A siłownik? No nie wiem. Musi zamontować, puscic olej, mogą zostać jakieś ślady montażu itd. 

Nie mówię, że nie przyjmą, bo nigdy nic tak nie zwracałem. Ale jednak byłbym ostrożny.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

Zaryzykuję i zamówie ten ze sprężyną.

Jeśli sprężyna okaże się za słaba, to poprostu zamonuje dodatkową zewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Hej. Kupiłem zaf803 z hydrauliką na dwie strony tj ma dwa siłowniki...ale problem polega na tym że choćbym na hydraulice(tym rozdzielaczu) zamykał któraś ze stron to i tak chodzą obydwie zasuwy-silownik (wówczas ten z ,,aktywnej strony") otwiera obydwie. Chyba coś jest namotane-ma ktoś może podobny na dwa siłowniki-mozna prosić o zdjęcia jak to u was wygląda? Na olx są same na 1...

Btw-zamowiłem nowe talerze i łopatki-takie jak ,,motorman93". Jakieś rady i wskazówki jak to wymienić?

 

 

A tak w ogóle to z tego co widzę to tak naprawdę hydrauliką służy do zamykania a nie otwierania-bez ciśnienia zasuwy są zawsze otwarte...


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Sprężyna napiera i są otwarte .

Może gdzieś jest blokada że nie rozdziela zasuw? Ze jeden siłownik działa dwie połówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Albo też rozdzielacz jest walnięty, I jak zamykasz jedną stronę to dalej olej idzie. Spróbuj zamknąć na rozdzielaczu oba wyjścia i zobaczymy czy otworzy zasuwy. Jak otworzy to będzie pewne że wina rozdzielacza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2
1 godzinę temu, mf362 napisał:

Sprężyna napiera i są otwarte .

Może gdzieś jest blokada że nie rozdziela zasuw? Ze jeden siłownik działa dwie połówki?

Właśnie o to mi chodzi że ten wałek do którego są przymocowane obydwa siłowniki w którymś miejscu powinien być chyba rozdzielony tj ruchomy by niezależnie można było ruszyć lewą bądź prawą stroną.


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

Według mnie, masz racje że ten wałek powinien być rozdzielony, ale wtedy powstaje problem, bo ogranicznik otwarcia zasów(regulacja) w tym rozsiewaczu jest tylko z jednej strony.

Gdyby rozdzielić ten wałek i uniezależnić od siebie otwieranie zasuw, to wtedy przy normalnej pracy tj przy otwarciu obydwu zasów jedna z nich otworzy się do ustalonego poziomu na skali, a druga otworzy się całkowicie bo nic jej by nie zatrzymało.

Nie było by tego problemu w modelach ZA-E, gdyż w  nich jest inny sposób regulacji wysiewu, który ogranicza otwarcie zasów z obydwu stron poprzecznym prętem.

W sumie to ktoś przed tobą chyba nie przemyślał sprawy zakładając tam dwa siłowniki.

To tylko takie moje przemyślenia...

Edytowano przez motorman93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Zrobię dzisiaj foto bo do tej regulacji siewu (tego klinu na motylku) na nim ,,leżą" dwie łapki. Wychodzi na to że właśnie pomiędzy nimi powinien być luz bądź cieńszy wałek powinien chodzić jak w tulei w tym szerszym tak aby dwie części poruszały się niezależnie. Myślę że w tym miejscu muszę szukać przyczyny...może zaszło to nawozem i obydwa chodzą razem(?!). Stąd najchętniej chciałbym zobaczyć jak to chodzi u innych.


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

 

IMG_20210307_172735.jpg

Z ,, dziś" zrobiła się dopiero niedziela(wiecie jak to jest)-ale powyżej obiecane zdjęcie. Tak jak wspomniałem po lewej na regulacji leżą dwie dźwigienki-jedna z rączką do regulacji i druga krótka z możliwością skręcenia z tą pierwszą. Obok jeszcze jedna-wygięta- że względu na oszczędności poprzedniego właściciela któremu nie zależało na wstawieniu nowego przegubu kulowego tylko rozwiercił stary i dał na dodatek długą śrubę...ech... No i do tej wygiętej myślę że powinna być drugą rączka. Z przemyśleń wynika iż właśnie ta pierwsza z lewej przy samej skali powinna niezależnie chodzić wobec tej krótkiej. Wtedy (oryginalne bądź co bądź) siłowniki na obydwu stronach mają rację bytu. Jak się ,,zdenerwuje" to rozkręce cały ten mechanizm bo to raczej MUSI chodzić tak jak wspomniałem.

IMG_20210307_174548.jpg

Na drugim zdjęciu zbliżenie na te dźwigienki.

Edytowano przez matir

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj