Polecane posty

mf362    1119
Dnia 24.03.2018 o 21:53, damin1 napisał:

Kolejny dzień siewu i tak co mogę powiedzieć. Saletrosan sieje bez problemu na 15 metrów. C 360 obroty 1500 trójka. Na 16 mam ustawione i sieje ok 300 kg/ha. Rozsiewacz ustawiłem praktycznie w poziomie gdyż gdy miałem nachylony na ciągnik za bardzo, to siało mi z 17 metrów . 

A wysoko podnosnikiem podnosisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Mierzyłem sobie od spodu talerzy to tak trochę powyżej 90 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Bo mi wasko zajmuje i jeden talerz gorzej sieje. Lewy siedzac w ciagniku.

Jedna strona leci grubo a druga slabo.

Nawet szybciej ubywa w jednej komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A zasuwy masz jednakowo ustawione na otwieranie ?  Sprawdź najpierw to.  Może trzeba podregulować cięgłami. A z tymi talerzami to rozumiem że jedna strona rzuca np na 15 metrów a druga już nie dorzuca tak? Zacznij od sprawdzenia łopatek wysiewających czy są jednakowej długości. Istnieje możliwość ich regulacji w twoim rozsiewaczu ? 

Jeżeli nic z powyższych to trzeba będzie się bliżej przyjrzeć przekładni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

@damin1 zasowki mozna powiedziec ze identycznie nawet wieksza szczelina wieksza tam gdzie slabiej wysiewa.

Oto chodzi ze na jedna stronne dalej i grubiej leci.Moze masz racje ze w przekladni cos.Ubywa szybciej w jednej komorze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Hmm.. to trochę dziwne bo zasuwy jak w miarę identycznie ustawione to powinno ci schodzić w miarę równomiernie z kosza.. Chyba że właśnie w przekładni. Mieszadło słabiej kręci na jednej stronie i z tego powodu nie wrzuca dobrze do zasuwy nawozu. Albo może ewentualnie zasuwa na pusto się normalnie otwiera a gdy wsypiesz nawozu to już z jednej strony inaczej ale to raczej nie.. Masz hydrauliczne zamykanie/otwieranie czy ręczne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
3 minuty temu, damin1 napisał:

Hmm.. to trochę dziwne bo zasuwy jak w miarę identycznie ustawione to powinno ci schodzić w miarę równomiernie z kosza.. Chyba że właśnie w przekładni. Mieszadło słabiej kręci na jednej stronie i z tego powodu nie wrzuca dobrze do zasuwy nawozu. Albo może ewentualnie zasuwa na pusto się normalnie otwiera a gdy wsypiesz nawozu to już z jednej strony inaczej ale to raczej nie.. Masz hydrauliczne zamykanie/otwieranie czy ręczne?

 

Ręcznie.

Moze tryby wyrobione i cos sie slizga.Nawozu jeszcze nim nie sialem tykko owies z wyka.

Troche boje sie teraz siac nawoz bo marnotrawstwo nawozu bedzie.W jednym grubo w drugim slabo.

Mieszane uczucia mam po przesiadce z kosa i motyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

No to podupadający siłownik też możemy wykluczyć. Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz. Będziesz musiał rozebrać przekładnie. No na polu będzie kraso, Pasy murowane.. Ale teraz to raczej jest już za późno na rozbieranie jak wiosna tuż tuż.. 

Ja w swoim robiłem generalkę,, ale żeby dostać się do przekładni to miałem problemy. Musiałem poświęcić jeden talerz chociaż był dobry, drugi do wymiany. Wszystko zależy w jakim stanie masz ten rozsiewacz.. Czy wszystko w miarę gładko da się rozebrać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
20 minut temu, damin1 napisał:

No to podupadający siłownik też możemy wykluczyć. Najprawdopodobniej jest tak jak mówisz. Będziesz musiał rozebrać przekładnie. No na polu będzie kraso, Pasy murowane.. Ale teraz to raczej jest już za późno na rozbieranie jak wiosna tuż tuż.. 

Ja w swoim robiłem generalkę,, ale żeby dostać się do przekładni to miałem problemy. Musiałem poświęcić jeden talerz chociaż był dobry, drugi do wymiany. Wszystko zależy w jakim stanie masz ten rozsiewacz.. Czy wszystko w miarę gładko da się rozebrać.. 

Talerze pewnie ciężko bedzie sciagnac.

Nawet sruby zardzewiale te co trzymaja obudowie skrzyni do ramy.

Poczekam zobacze jak ten owies wykielkuje czy rowno.Bo nikt jednym talerzem nie bedzie sial ;)

 

IMG_20180101_113038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Gdyby tryby przeskakiwały to by huk był żebyś w kabinie nie wysiedział.Trzeba wyregulować zasówy na ciegłach i sprawdzić łopatki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja to tych śrub nawet nie zaczepiałem bo nie są wymienne. U mnie też zardzewiałe tak że zostawiłem to w spokoju.. Żeby zobaczyć co tam się dzieje w środku musisz ściągnąć dekiel z góry... Ale jak nie ściągniesz paki i talerzy to nic tam nie zrobisz. Możesz odkręcić boczny dekiel... wypuścić olej i jakoś przez górny dekiel za pomocą lusterka małego jakiegoś popatrzeć się co tam się dzieje.. Bo jeżeli nic tam nie znajdziesz, żadnej wady to szkoda to wszystko rozbrajać bo uwierz mi nie jest lekko... Ile ja nerwów zjadłem przez to, Ile zwątpienia było w trakcie że na co mi to było.. Ale teraz po pierwszych siewach jestem bardzo zadowolony... 

Poczekaj jeszcze, może ktoś z forum miał podobny problem co ty i może coś poradzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
20 minut temu, asharot napisał:

Gdyby tryby przeskakiwały to by huk był żebyś w kabinie nie wysiedział.Trzeba wyregulować zasówy na ciegłach i sprawdzić łopatki.

Mieszadla powinny zgrywac sie w tycmtych samym muejscu co ssyp oba?

I lopatki na talerzu powinny spotykac sie od srodka czy na przemian z sąsiednim talerzu?

Jedno mieszadlo nie podoba mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

No mieszadla tez sa u mnie tak.

Tylko masz inne lopatki.

U cb w tej pozycji zasuwki to bolczyk w ktorej dziurze jest?

IMG_20180326_154827.jpg

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
panowie jak rozczytać tabele wysiewu są do poszczególnych nawozów i przy różnej prędkości rozumiem że tam gdzie pisze 15 km i jak wsadzę ten pręt w otwór 14 to wysieje saletrzak np 270kg na ha? i co to za cyferki pod literka prędkość mam 6,8,10,12,14? orientuje się ktoś jak to czytać?
panowie sory nie było tematu już wiem co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Ja zalałem Agri Smar 1500 firmy Veco, jak narazie ładnie chodzi i cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
Dnia 2.04.2018 o 19:48, asharot napisał:

@damin1 Pokaż z bliska zdjęcie obu otwartych zasuw.

Tak jak teraz otwarte mam to 11 ustawione powinno być... 

20180407_141419_HDR.jpg

20180407_141446_HDR.jpg

20180407_141508_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
8 minut temu, damin1 napisał:

Tak jak teraz otwarte mam to 11 ustawione powinno być... 

20180407_141419_HDR.jpg

20180407_141446_HDR.jpg

20180407_141508_HDR.jpg

I przy tej regulacji ile wysiewasz na ha?

Kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
18 minut temu, asharot napisał:

Nie równo masz otwarte zasówy, trzeba wyregulować na ciegłach.

Wydaje ci się tylko... Równo zostaje mi nawozu Na dnie. Po prostu zdjęcia tak wyszły... 

14 minut temu, mf362 napisał:

I przy tej regulacji ile wysiewasz na ha?

Kg

Tak mało jeszcze nie siałem nim więc ci nie odpowiem.. Ale Polifoske 8 mam tak na 13,5 i wychodziło mi tak ok 200 na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16
3 godziny temu, ovi napisał:

Ja zalałem Agri Smar 1500 firmy Veco, jak narazie ładnie chodzi i cicho

Ile litrów wchodzi do tej przekładni, po ile kupowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

3 litry to trochę za dużo. 2 w zupełności wystarczy... Ja nalałem 80w90 i jest dobrze. Mój kolega natomiast do tego jeszcze ze smarem wymieszał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj