Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

W jakiej fazie należy pryskać sklejaczem i czy warto to robić? Rzepak chcę desykować reglone kila dni przed zbiorem bo raczej będę przechowywal w garażu przez zimę bo cena dzisiaj poraża.

Około 4 tyg przed zbiorem, jak łuszczyny zaczynają zmieniać kolor z zielonego na żółty można jechać. Podobno wczesna aplikacja sklejaczy daje dobre efekty.

Reglone ok tydzień przed zbiorem. Gdy nasiona w łuszczynach brunatnieją.

proxy8441    72

planuję desykację randapem 360sl + siarczan amonu tylko pytanie do jakiej dawki zejść z randapem i ile siarczanu?

Wiadomość z agroFakt.pl

panczo1922    68

Tylko tak jak już kiedyś pisałem, kosić niepryskany rzepak bizonem to tragedia... To co zarobie oszczędzając przejazdy, stracę na paliwie i dłuższym czasie koszenia... A czas w żniwa nie ma ceny...

nunu85    82

ja rzepaku nigdy (oprócz 1 razu, kiedy była kupa zielonych przerostów) nie desykowałem, a zmłóciłem zawsze bez wiekszych problemów starym claasem merkatorem.

Podstawa to miec stół i kose boczną, to nawet w sytuacji, gdy łodygi sa zdrowe i zielone a jedynie łuszczyny suche, nie ma najmniejszych problemów z koszeniem.

trzeba tylko mozliwie wysoko ciąć,

Wiec jak sie ma w miare sprawny kombajn, to nie widze najmniejszej potrzeby wynajmowania kogokolwiek.

lepiej zrobić sobie/kupić stół i być samowystarczalny.

bez stołu, szczególnie w nierównym rzepaku, młócenie to rzeczywiście mordęga.

Edytowano przez nunu85

Michalmeer    366

ja pojade chyba jeszcze w tym tygodniu desykować i sklejaczem .. wiem że ktos powie że sklejaczem nie warto .. ale u mnie dużo streków jest jeszcze zielonych wiec warto ..

mf25    7

Mi dzisiaj gospodarz wykonal usluge samojezdnym belka 30m takze praktycznie bez strat

marasp    7

Warto desykować gorczyce? dodam że jeśli nie przed zbiorem to zaraz po i tak pole będzie randapowane.

proxy8441    72

Ja dodaje już chyba ze 3 lata... Efekt bdb...

3-4kg siarzanu amonu/ha a ile glifosatu tzn np. przy zawartości 360g/litr (randap 360sl) ? Ile w sumie glifosatu?

Junior538    0

Lepiej nie pryskać nie narażać łodyg ani nasion nie opłaca się strat robić i kasy na roundup i siarczan

smerf5030    0

koledzy ja wczoraj skleilem;)dzis go spale bo juz jest na pol suchy;(mysle ze to jest wina tego ze nie pryskalem na platek

Szotu    0

Moze wja pryskałem na sklejanie 35h w poniedziałek a 15 konczyłem w storek moze w sobote bende go palił :D a ty czym pryskasz

aro1975    114

koledzy ja wczoraj skleilem;)dzis go spale bo juz jest na pol suchy;(mysle ze to jest wina tego ze nie pryskalem na platek

sprawz czy włuszczynie są czarne nasionka - jak tak to pryskaj.

u mnie w sobote jak sklejałem nasionka były zielone, a wczoraj jak sprawdzałem zrobiły się brązowe - jutro sprawdzę jeszcz raz i pewnie po niedzieli desykacja

farmervip    78

250, A ja w tym roku nie planuje sklejania i desykacji, zobaczymy jak to będzie w zniwa :unsure:

Edytowano przez farmervip

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się