Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
9 minut temu, Piotrek1975 napisał:

Kiedy siać pod maliny azot w jakim okresie?

Przed deszczem 😛 w letniej zalecaja w czasie kwitnienia 50kg N na hektar i w polowie zawiazywania owocow tez 50kg na hektar

 

Mam pytanie: jak na SOR jest napisane ze idzie 2-3l na hektar na 200-400l wody to moge wziac obojetnie ktore liczby? Np 3l srodka na 200l wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Przed deszczem 😛 w letniej zalecaja w czasie kwitnienia 50kg N na hektar i w polowie zawiazywania owocow tez 50kg na hektar

 

Mam pytanie: jak na SOR jest napisane ze idzie 2-3l na hektar na 200-400l wody to moge wziac obojetnie ktore liczby? Np 3l srodka na 200l wody?

dla mnie jasne jest że można tak jak napisałeś 3l  na 200l  bez względnie czy starczy ci na 1 ha czy nie

nawet była dyskusja o tym w temacie ochrona ziemniaka i tym wszystkim co żadnego szkolenia nie opuścili to wydaje się że nie można

oczywiste jest że stężenie będzie mocniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991
3 godziny temu, aezakmi666 napisał:

20190512_090150.jpg

A to nie jest krytyczny niedobór magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Niewiem co im jest chałajda i trawica zieloniutka malina i chwast żółte nie wiem czy jest sens to ratować nawozami i stymulatorami czy pług i gryka jakaś. Dziwi mnie to że za siatką pszenica i zielona jak ruta 

15577553842041499222057.jpg

1557755418971776721808.jpg

15577554586771028558681.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Nie masz po sąsiedzku pola z fasola, lub czymś bobowatym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Mam fasole poszło afa....  I command ale jest możliwe żeby 30m spaliło a za plotem pszenica zielona pełna wigoru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a skąd że znowu w takiej odległości to nie możliwe.

jakby poleciało bezpośrednio na maliny to owszem. to wygląda na braki magnezu

żaden problem polecieć siarczanem + reszta mikroskładników i zmieni kolor

pewnie po deszczu tak zbladła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991

Jeśli był command to zdecydowanie jego wina, zwłaszcza że i chwast bieleje . 30m to żadna odległość jak powieje. 

Po 3 tygodniach wrócą do normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

To uj nie bede orać najwyzej posypie z 50kg siarczanu magnezu i prysne jakimś asashi i przelece ścieżki agregatem może odratuje. Azotu też jej nie dawałem bo w tamtym roku przesadziłem i poszło w liście wszystko potem ją położyło że nie dało sie jej zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie sąsiad pryskal fasole to tak samo wygladaly i nie wiało bo byłem wtedy na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

To był drugi rok po posadzeniu, stosowalem jakieś algi, aminokwasy, asashi, ale mimo to są gorsze niż np. po drugiej stronie pola, chociaż może to być też wina pola, nie ma jak porównać bo to młoda plantacja była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2019 o 17:04, tommy66692 napisał:

Jak tam Panowie coś o cenach wiadomo jakieś plotki?

A Ty coś wiesz? :P bo ja tylko że kontraktują co poniektórzy po 1,5zł÷2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

u mnie mowil sasiad tam gdzie oddawal jezyna ze na kontrakt chyba 1,80 w ciula leca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2284

Za takie pieniądze to aby iść pod sklep i na socjal liczyć 😅

Oj tam ale cieszmy się że wspieramy Ukraina trzeba wspierać braci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    688

A jak to jest z tą kontraktacja? Czy trzeba obowiązkowo kontraktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25991

Po co kontraktować  za cenę pokrywajacą koszt zbioru, co boicie się że nie kupią?

Zobaczycie jaką sraczkę będą mieli, już jesienią wiedzieli że przegieli z ceną i opuszczali plotki o wysokiej cenie na ten sezon. 

Już nie mam malin ale myślę że cena będzie niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

malinę kontraktować to trzeba się z h*jem na rozum zamienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wczoraj posiałem azot i wyścielałem słomą międzyrzędzia, fajnie bo za godzinę padał deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Piotrek1975 napisał:

Wczoraj posiałem azot i wyścielałem słomą międzyrzędzia, fajnie bo za godzinę padał deszcz.

Saletra? Ja wysiałem saletrzak jakiś białoruski czy łotewski i mimo deszczu nadal leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    688

Saletra i saletrzak działają tak samo więc spokojnie. To co leży to tylko otoczka dolomitowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj