Polecane posty

20 godzin temu, jarooo16 napisał:

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale w sobotę opryskałem glena miedzią+ delcaps 

Zauważyłeś już mszyce? Na etykiecie piszą żeby stosować deltametrynę po końcu fazy kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Jak tam wasze maliny przeżyły przymrozek. Ja mam w tunelu foliowym i kwiatek co był na wierzchu zmarzł. Niema tego złego będzie mniej rwania a grubsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jak wasza malina jesienna bo u mnie beznadziejna. Nie dość, że jakoś słabo wychodzi z gleby to na dodatek to co było już na wierzchu wydaje mi się, że przemarzło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Bo sucho jest właśnie skoczyłem podlewać malinę rośnie dość ładnie jak się podlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thor1984 napisał:

Jak wasza malina jesienna bo u mnie beznadziejna. Nie dość, że jakoś słabo wychodzi z gleby to na dodatek to co było już na wierzchu wydaje mi się, że przemarzło. 

Może wypleniła się ? Długo już masz jesienną? U mnie Polana w miarę ok, Polesie nawet nawet najlepiej Polonez i Sugana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kawałek polany z 8 lat,drugi ze 3. Na jesieni wsadziłem trochę Sugany a w tym roku muszę coś dosadzić  i będzie to chyba właśnie Polonez. Ogólnie maliny w okolicy są słabe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja wam powiem że mam kilka krzaków jeżyny bezkolcowej i w tym roku też mało pędów zostało mam to na takim rusztowaniu to zawsze tych patyków to opór wiązałem a w tm roku to połowa. Jesienna też rzadka jakaś a 4 rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to jest z tymi jeżynami? U babci mojej zony rosła kiedyś i obrosła cały płot jak winogron, pędy wiły się po całym płocie. U siebie posadziłem kilka krzaczków i owocuje jak malina, tylko na dwuletnich pędach, a potem te pędy obumierają. Jak nie zostawię tych wiosennych odrostów to nie będzie owoców na przyszły sezon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, thor1984 napisał:

Kawałek polany z 8 lat,drugi ze 3. Na jesieni wsadziłem trochę Sugany a w tym roku muszę coś dosadzić  i będzie to chyba właśnie Polonez. Ogólnie maliny w okolicy są słabe. 

Sypałeś już jakiś azot pod jesienne poza wieloskladnikiem ? Ci którzy się opóźniki z wieloskładnikiem to plują sobie w brodę bo nawóz leży przy obecnej suszy... No chyba że mają nawodnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jeszcze nie sypałem. Czekam na jakiś deszcz choć wilgoć jeszcze jest ale jak nie popada to za jakieś 2 tyg trzeba rozwinąć nawodnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.04.2019 o 19:34, galan99 napisał:

Bo sucho jest właśnie skoczyłem podlewać malinę rośnie dość ładnie jak się podlewa.

jak będzie znowu po 2zł to zrobisz interes życia podlewając już teraz i przez 4 miesiące 😂

Dnia 20.04.2019 o 22:46, thor1984 napisał:

Kawałek polany z 8 lat,drugi ze 3. Na jesieni wsadziłem trochę Sugany a w tym roku muszę coś dosadzić  i będzie to chyba właśnie Polonez. Ogólnie maliny w okolicy są słabe. 

8-tnia to już dawno powinna być zlikwidowana i nie zawracana d*pa

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U mnie coś słabo w letniej malinie młode odrosty się rozwijaja co roku o tej porze już były palone basta u was jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie ok 10-15 cm niedawno wypalane reglone. W laszce już są pierwsze paczki, ladnie idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, damian55 napisał:

U mnie tak to wygląda, względem zeszłego roku jest opóźnienie o jakieś 10-14 dni.

58740022_350712705563439_8962103975033700352_n.jpg

Te maliny to w tunelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

pół hektara, detalicznie, na giełdzie za duże wahania cenowe i często bardzo niska cena, która nie rekompensowałaby włożonych sił i środków w tą uprawę. Zawsze mnie dziwiło jak ktoś mówi że 5zł/kg to dobra cena na maline :D ja w życiu bym się nimi nie zajął gdybym miał po tyle sprzedawać, minimum to 8-10zł/kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj