Skocz do zawartości
News
sezam

jakie są kombajny do malin i ile kosztują

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanRol95    2

Firma warmeńczuk produkuje kombajny do zbioru malin NATALIA... A masz plantacje malin jeśli tak to ile... u nas w niedalekiej wsi po byłym PGR jest taka plantacja chyba 5ha lub więcej...

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszdom    0
Napisano (edytowany)

Witam uzytkownikow,

poszukuje producentow maliny wczesnej np. Laszka i jezyn

Prosze o informacje, oferty na lukaszdom@o2.pl

Edytowano przez lukaszdom

sezam    0

na razie 0,5 ha ale zamierzam dosadzać i badam teren z kombajnem ale do kombajnu to przynajmniej 3 ha trzeba

Dzimbo    0

Co do kombajnów do malin, to sam staram się być na bieżąco. Za rok, albo 2 planuję zakup.

Najwięcej można poczytać o Weremczukach. 2 rodzaje całorzędowych - Natalia-V, Natalia-P i połówkowy Natalka.

O ile dobrze pamiętam to standardowe wersje całorzędowych kosztują ~160 tys. Połówkowy ~60 tys. Czasami można trafić na okazję. Raz widziałem połówkowy za 35 tys, który był wykorzystywany do pokazów.

Wiem jeszcze o jednym producencie kombajnów. Produkują je w Podkarpackim. 5 km od Łańcuta, miejscowość Czarna. Kazimierz Rejman.

Cena ~45 tys. Z tym że nie wiem jak to obecnie zbiera, podobno po modyfikacjach sprawują się już całkiem całkiem.

Wybieram się w sezonie na oglądniecie go podczas zbioru, bo w sumie niedaleko mieszkam. 15 km.

jarucki    3

zdecydowanie odradzam kombajn z USA CORVAN sprzedawany przez ludzi w Polsce, kombajn ten nie jest kombajnem typowo do maliny! lecz do borówki!!!!! kosztuje krocie, a i tak po nim ludzie muszą poprawiać, generalnie jeszcze żadna firma nie wyprodukowała kombajnu który będzie typowym kombajnem do maliny letniej!

P.S. zastanów się co do produkcji malin, bo z tego co wiem ich przyszłość w PL jest słabo widziana!

Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

pablos23    0

Witam. Odświeżam temat.

Posiadam plantacje Polany 3ha i Polki 3ha. Ponieważ jest brak ludzi do zbioru, zastanawiam się nad zakupem kombajnu do malin.

Pytanie do posiadaczy kombajnów : czy Polanę i Polkę da radę zbierać kombajnami ( od Weremczuka). Jak wygląda malina (owoc) po zbiorze kombajnem?. Czy może są odmiany malin specjalnie przestosowane do zbioru kombajnem. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i zapraszam do dyskusji.

Shaun    23

Owoc wygląda ładnie nie ma pulpy. Pewnie jest to uzależnione od drgań głowicy które można regulować. Wg mnie kombajnowanie można robić na koniec sezonu gdy już nie ma rąk do pracy. 1 gora 2 razy gdyż taki zabieg za bardzo niszczy pędy

direx7    1

Panowie mam pytanie czy kombajnem do malin można zbierać aronie? Czy to prawda, że maliny zbierane przez kombajn są tańsze niż zbierane rękoma? I jak wygląda sytuacja jak się zbiera kombajnem to dużo zielonych leci razem czy one się w miarę trzymają krzaków?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.
    • Przez piotr2691
      Witam,

chłopaki, mam problem, kupiłem pierwszy (używany) kombajn do pora i wczoraj go próbowałem.
      Kombajn chce tak jakby sie złamać chodzi mi o wyorywacz z pasem, który wyciąga pora i podaje na taśmociąg poprzeczny zaczyna się odginać od ciągnika, znaczy sie od ramy głównej, a odchyla się od ciągnika.

Dorobiliśmy mocowanie boczne do ciagnika, do którego mocujemy siłownik którym ustawiamy głębokość kopania, tak jak nam poradził sprzedawca.

chciałbym uzyskać od was trochę pomocy, jak wy macie zamocowany kombajn po boku ciągnika, może o czymś nie wiem, bo nigdzie nie potrafię znaleźć jakichś bardzo dobrych fotek tych "konsoli"

Kombajn to Lauwers, a ciągnik MF 5425.
    • Przez Arto96
      Sprzedam kombajn do ziemniaków "Anna". Rok produkcji 1983, od nowości w moim gospodarstwie, mało używany w ostatnich latach z powodu niewielkich zbiorów ziemniaka. Nowa taśma z tyłu. Stan bardzo dobry, garażowany. Więcej informacji udzielę telefonicznie., c.6.000zł do uzg.. KROCZÓW MNIEJSZY (mazowieckie) t.533-502-882.

• Przez podlach93
      Witam, mam nowy szarpacz do sześcio klawiszowe go new Hollanda tx. Może ktoś potrzebuje? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.