Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adid0s    2

Witam

 

 

Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle

 

Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć

 

Jakieś sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Niestety kolego ale z drobiem jest słaba sprawa jeśli chodzi o leczenie :( Rozumiem,że Ci szkoda ale daj jej w łeb i do piekarnika...i im szybciej tym lepiej bo może być to jakiś wirus i rozejdzie Ci się po innych gęsiach. Ewentualne wezwanie weterynarza pochłonie kasę a efektu raczej nie da. Taka jest niestety bolesna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adid0s    2

Niestety kolego ale z drobiem jest słaba sprawa jeśli chodzi o leczenie :( Rozumiem,że Ci szkoda ale daj jej w łeb i do piekarnika...i im szybciej tym lepiej bo może być to jakiś wirus i rozejdzie Ci się po innych gęsiach. Ewentualne wezwanie weterynarza pochłonie kasę a efektu raczej nie da. Taka jest niestety bolesna prawda.

 

 

Ta już zabita, ale zauważyłem że 1 z kaczek też zaczyna kichać . Prawdo podobnie (50%) to cholera drobiu

 

Wylewanie z dzioba, brak apetytu, osłabienie

 

 

p.p.r.pl/rolnictwo/drobiarstwo/cholera-drobiu-pastereloza-3172

Edytowano przez adid0s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Przykra sprawa kolego ale tak to już z drobiem jest i jak coś nie tak to jak najszybciej do gara i przynajmniej obiad będzie. Jeśli to ta cholera to kiepska sprawa bo może Ci na resztę drobiu pójść. Kupowałeś ostatnio jakiś drób z poza gospodarstwa ? Jeśli tak to mogłeś przywlec to cholerstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivet    0

niekoniecznie, to bardziej wyglada do chorobe grzybiczna ukladu oddechowego.hoduje drob w  wiekszych ilosciach i jesli cos podobnego zaczyna sie dziac  pryskam preparatami przeciwgrzybicznymi rowniez zapobiegawczno np Rapicid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

cieżko się jej oddycha -> grzybnia na płucach. Uważaj czym ścielesz. te ustrojstwo łatwo można zapodać w starej słomie. Kwestia ubicia ok, ale jak ktoś ma X tysiecy to co ubić odrazu? Rapicid to używam do młodszych na starsze mam inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepesza
      Cześć, 
      mam pytanie odnośnie mieszanek jakie stosujecie w swojej hodowli gęsi. 
      Spotkaliście się kiedykolwiek z sytuacją gdzie pasze treściwą (śrutę zbóż, śrutę sojową, witaminy, itp) zmieszano z sianokiszonką z koniczyny bądź lucerny? 
      Czy ptaki nie miałyby problemów z jedzeniem takiej mieszaniny?
      Pytanie wziąłem stąd, że na wyposażeniu swojej hodowli mam przenośnik ślimakowy fi 150, którym transportuje raz pasze treściwą, potem sianokiszonkę i na końcu przepuszczam system z kretem, żeby wyczyścić od wewnątrz rurę z zalegających resztek sianokiszonki. A trochę szkoda mi czasu i chciałem właśnie połączyć obie pasze. 
      Dzięki z góry za wszystkie sugestie, 
      Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez mtzecik82
      Witam!
      Mam takie pytanie, dlaczego małe gęsi (tygodniowe)  zbierają się w grupie?  przez to już mi 10 zdechło.
      Czy jest im za ciepło czy za zimno temperatura w miejscu gdzie przebywają wynosi ok.26*C
      Jest ich 100 sztuk, kupiłem je z Gniezna i są klasy 2 .
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj