TomekTeam

Gęsi produkcja gnoju.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomekTeam    1

Witam, mam 92 belki i postanowiłem że zawioze je do gęsiarza który ma ponad 100 szt. gęsi. Ponieważ nie mam bydła i potrzeba mi gnoju od Gęsi, więc zawoże belki i on ścieli moimi belkami i gnój mi przywieźie tirem, bo myśle że gnój od gęsi lepiej sie nadaje niż taki zwykły od krów.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, chciałem skalkulować opłacalność uprawy rzodkiewki w gruncie oraz pod osłonami na sprzedasz i zdobyć parę informacji potrzebnych mi do rozpoczęcia uprawy.. Czy taka uprawa była by opłacalna? - pytanie to zadaję do osób które wiedzą coś na ten temat.

Czy rzodkiewka schodzi na giełdach? Nie ma problemu z jej zbytem? Czy zbierając np. 1 tys pęczków - sprzedam je na giełdzie?

Jak jest z pęczkami, ile rzodkiewek daje się w jednym pęczku to jest na ilość czy wagę? Bo wszędzie widzę inną liczbę.
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!
    • Przez adid0s
      Witam

Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle

Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć

Jakieś sugestie ?
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.