Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

marcinoo_86    0

Witam. Zastanawiam się nad maxxum 115  i nad DF 5120G. Który byście polecali? Który Waszym zdaniem jest lepszy? Chociaż case jest droższy. Proszę o radę jeśli ktoś coś wie na temat tych ciągników. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

JA peir*** była mowa że to podniesienie progu służy ułatwieniu obsługi wniosków. Ja mam prase za 120 tys i za 30 tys zielonkowe  zagrabiarke i przetrzasacz ale u dwoch dealerów tak by nie przekroczyć tych 30 tys, . mówie wszystko ładnie pięknie podpisze umowe kupie nowe i bedzie a teraz d*pa na usługi pojde bo sprzedałem stare

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

A ja zamowilem u jednego wszystko pieknie tylko rozrzutnika od Ursusa nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie bo Ursus nie jest w stanie powiedziec kiedy go wyprodukuja i czekam na kosiarke, prase i rozrzutnik a zaraz zacznie się koszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan52    0
Napisano (edytowany)

2 maja była aktualizacja listy. 

Edytowano przez Capitan52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0

Jak podpisze umowę to mogę od razu kupować maszyny czy trzeba czekać ? Jak wyglądają dalsze procedury? Zanoszę faktury do agencji czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Najpierw robisz przetarg na maszyny na Portalu Ogłoszeń Agencji później wysyłasz im protokół z tego przetargu i jak Ci odpowiedza to mozesz brac maszyny, a nastepnie zawieść faktury plus minus 1-2miesiacy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Wartość maszyn u mnie to 60 tyś. brutto - to wtedy też portal wymagany jest? Dziś mam dzwonić i umówić się na termin podpisania umowy a temat dla mnie nieznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Wielkopolska 2x poprawki miejsce 250 wczoraj otrzymalem zaproszenie na podpisanie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Dzisiaj dowiedziałem się, że wszyscy dostaną dofinansowanie - wcześniej lub później- info raczej pewne.

Należy jednak podkreślić, że nikt NIE UPOWAŻNIŁ mnie do udzielania takich informacji - robię to na własne ryzyko, a co tam - raz się żyje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

Na portalu internetowym podaje się tylko parametry maszyn z tabeli V zestawienie rzeczowo finansowe operacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

wiadomo czy będą kolejne nabory na inwestycje na obszrach natura 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

Miejsce okolo 190 mazowieckie. Dziś przyszły pierwsze poprawki. Trochę dziwne, bo pieniedzy miało nie być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

długo czekaliście na decyzje o pozwoleniu kupna maszyn i z jakiego okręgu?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

W końcu sukces... za trochę ponad tydzień podpiszę umowę!!!

Może ktoś z Was wie jak jest w końcu z tymi przetargami, bo moja prowadząca nie bardzo się orientuje - mam dwa zadania (przynajmniej ja interpretuję to jako zadania):

- A (IA1, IA2... IA8) ZAKUP SPRZĘTU DO UTRZYMANIA ŁĄK - na łąćzną kwotę 300k zł

- B (IB1, IB2..) ZAKUP URZĄDZEŃ DO PRZYGOTOWANIA PASZ - na łączną kwotę 100k zł.

 

Moim zdaniem dla pożycji IA1, IA2... muszę robić przetarg, ALE  dla pozycji IB1, IB2... nie muszę robić przetargu - mogę kupić z wolnej ręki.

Co sądzicie o takiej interpretacji? Ktoś ma w tym doświadczenie i wie napewno, bo w ARIMR mówią, że najlepiej zrobić przetarg na wszystkie zakupy, a mnie trochę goni czas na te maszyny do przygotowania pasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Czyli jak mam wartość maszyn mniej niż 30 tyś. euro to po podpisaniu umowy nie robię przetargu tylko wysyłam 3 oferty od różnych dealerów i jeszcze czekam na odpowiedź z agencji zanim bede mógł kupować maszyny? Ile czasu trwa weryfikacja agencji?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek5030    0

Mi znowu pan z Warszawy powiedział żebym miał oferty od innych dealerów na podkladke że prasa faktycznie tyle kosztuje i nie zawyżam ceny i moge smiało kupowac ,cięzko sie dowiedziec czegoś konkretnego i jednak troche ryzyko czy później nie bedzie problemów , wartość maszyn poniżej 30 tys euro oczywiscie 

Edytowano przez piotrek5030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj