Skocz do zawartości
Szymcio23

Młody Rolnik 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabrysiek    47

Zależy jak długo ją ma i ile ma lat. Jesteś chyba przed osiemnastką to czytaj dokładnie rozporządzenie abyś nie przegapił. Chyba 4 paragraf. Tak jak kolega wyżej wspomniał jest także temat o MR.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymcio23    0

Nie chodzi o mnie tylko o mojego brata który ma już 20 lat i w tym roku kończy szkołę. A ziemię ma już 8 lat

gabrysiek    47

Mi się także wydaję, że już po ptokach nawet jeżeli nie składał na dopłaty i nie miał zwierząt na sobie ale ma ziemię dłużej jak 12 czy 18 miesięcy i jest uznany za osobę urządzającą gospodarstwo. Sugeruję się z rozporządzenia z lipca dotyczącą MR z września 2015, ale za wiele się nie zmieniło do obecnego naboru chyba. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez filp3090
      Witam. Wiele razy słyszalem ze ktoś kupil ciągnikna jakieś dotacje z ue albo kilka sprzętów w ramach jakiegoś programu albo dofinansowanie jakieś okolo 50 tys. zł .Chcialbym skorzestac z takich mozliwości ,ale nic na ten temat nie wiem . Jakby to bylo potrzebne komuś to mam 17 ha swoich i ok 15 ha dzierrzaw. Prosze o oswiecenie mnie wtych sprawach . Z gory dzięki
    • Przez noxes
      Witam.
      Mam pytanie dla użytkowników czy też może dla rolników którzy są obeznani w temacie.
      Otóż u mnie na wsi jest problem z obiegiem informacji. niby mamy wlasnego doradcę z ARiMR ale on nic nie mówi o możliwych dotacjach z uni. Ostatnio było np, że można było ułożyć sobie kostke przed budynkami gospodarskimi. Mi by się to przydało, ale niestety nic o tym nie wiedziałem.
      Teraz pytanie, co wiecie o jakiś dotacjach? Czy np sa jakieś dotacje na zmianę dachu na budynku inwentarskim?(jest eternit)
      Ogólnie na co można uzyskac teraz dotację- jakieś maszyny, urządzenia itp itd.
      Nadmienię iż w ARiMR też nie wiele wręc wcale nie można sie dowiedzieć. Liczę na waszą pomoc.
      Myślę, ze jest o odpowiedni dział dla takiego pytania.
    • Przez chuck_norris
      Witam.
      Chciałem zapytać, czy a jeśli tak to z jakiego programu można dostać dotację na budowę kurników? Posiadam działkę o powierzchni ok 10 ha i chcę jakoś ją zagospodarować. Planowałem różne inwestycje jednak wydaje mi się, że hodowla brojlerów będzie jak najbardziej odpowiednia do moich wymagań. Proszę nie pisać, że jest to nieopłacalne itd ponieważ jestem dobrze zorientowany co i jak w tym temacie
    • Przez Grzesiok1224
      Witam,

Dowiedziałem się nie dawno o datacjach na małe gospodarstwa w wysokości 60 tyś zł i mam kilka pytań :
      -czy mogę ubiegać się o pieniądze przy powierzchni gospodarstwa 9ha ?
      -czy dotacje mogę wykorzystać na kupno maszyn ?
      -czy maszyny muszą być nowe czy mogą być używane ?
      -kiedy można składać wnioski bo coś mi sie odbiło od uszu że od maja ale nie wiem tego dokładnie

Proszę o pomoc bo chciałbym skorzystać z takich dotacji.
    • Przez Majster90
      Witam.

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.