Skocz do zawartości

Polecane posty

seweryn20    582

Rury z wieloklinem bez zdjęcia plecaka nie da się wyjąc. Pewnie chcesz wymienić oringi na łączniku wałka skrętnego. Czasem uda się tulejki wyciągnąć i wymienisz. jak nie to jedynie zdjęcie plecaka.

asharot    176

Za pewne chodzi o oringi na rurze zębatej w której pracuje wałek skrętny bo na samym wałku nie ma żadnych oringów

Dźwignia która Ci przeszkadza jest przykręcona śrubą M6 od środka coś w rodzaju opaski,trzeba ją wykręcić całkiem bo działa jak klin.

Żeby to zrobić musisz zdemontował wał na którym są ramiona,w inny sposób nie założysz tam żadnego klucza.

seweryn20    582

No. Ale wewnętrzne oringi wymieni jeśli uda mu się wyciągnąć tulejki w których jest osadzona rura z wieloklinem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    330

Co do zakresu roboczego dźwigni to na pewno przestawiłeś regulację pozycyjną ,ta dźwignia z boku podnośnika nad dźwignia podnoszenia ,przesuń ją do tyłu i będzie działać poprawnie

Daoran23    0

Ale w jaki sposub przestawilem wolalbym na mieszanej zawsze tylko na tej tata pracowal robil podnosnik wiele razy i bylo dobrze a teraz sie przestawilo

asharot    176

Skąd wziąłeś pozycję mieszaną,taka pozycja występowała tylko w Zetorach.

W oryginale w C-360 jest tylko P-pozycyjna lub S-siłowa.

Grzesiejko    0

Panowie zadam może głupie pytanie dla Was, ale czy jeśli chcę ściągnąć górną część podnośnika tą z ramionami to muszę spuszczać olej ze skrzyni? patrzę na te schematy i chciałbym poszukać problemu czemu mi podnośnik nie chce podnieść pługa wysoko (ogólnie ciężkich maszyn jak agregat) skoro np podnosi siewnik konny  bez problemu. Może w górnej części znajdę jakiś oring który przepuszcza? macie jakieś pomysły?

asharot    176

Nie musisz spuszczać oleju.

Może ramiona za nisko masz ustawione ramiona na wałku, albo jakieś cięgło spadło wewnątrz jeśli bawiłeś się wajchą P-S.

bzyczek121    0
Daoran23

jak 1972 to teoretycznie c355 :P 

Grzesiejk jak przełączysz na regulacje siłową to podnosi do samej góry ??? jak masz jakąs maszyne zapiętą(pług)  i podniesioną to jak zgasisz ciągnik to opada  szybko czy powoli?? bo moze oringi na silowniku poszły

Grzesiejko    0

na regulacji siłowej podnosi do samej góry do maksa. Tak jak pisałem siewnik konny podnosi do maksa, dwie osoby na podnośniku czyli z 250 kg też bez problemu. Pług podnosi tak powiedzmy do 1/3 swoich możliwości, trzyma ładnie, nie puszcza wcale, na zgaszonym też trzyma bez problemu. Puste ramiona opuszcza bardzo powoli, z maszyną szybciej. Nie wiem po prostu czego szukać?

bzyczek121    0

wiesz co trzeba sciągnac plecak bo jak na siłowej podnosi do góry a na pozycyjnej nie to albo jakaś dzwigienka ugięta, może rolka spadła. jak 4011 i nie ruszany był podnośnik to tam jest taki zawór ciśnieniowy własnie do pozycyjnej regulacji, jak mechanizm dzwigienkowy jest wyrobiony to zaczyna źle działać a na siłowej on jest wyłączony. Jak ściągniesz plecak to zrób zdjęcie to ci powiem co dalej jeśli go masz :D

seweryn20    582

Przecież tam nie ma takiego zaworu. Sama regulacja pozycyjna, siłowa i mieszana bo była taka w 4011 wpływa tylko na zmianę sposoby pracy mechanizmu sterującego i raczej w nim szukał bym usterki. Po prostu na jednym steruje rozdzielaczem a na drugim nie.

Czasem w tych ciągnikach wajchę od wyboru systemu trzeba przecisnąć dalej do tyłu niż się sama blokuje. To też oznaka zużycia.

Tak czy inaczej plecak do zdjęcia.

TheMariko12    409

Witam
Mam problem z podnośnikiem w C-355, jestem w trakcie remontu, ponieważ podnośnik w ogóle mi nie "trzyma", Wymieniłem tłok z pierścieniami na nowy, bo fabryczny był już słaby i fabrycznie zostały pierścienie odwrotnie założone, rozdzielacz miał wymieniony cały komplet naprawczy,cylinder jest ok,
Niestety nic nie pomogło, dalej opuszczał , na dodatek wyszło że nie podawał oleju na wyjscia hydrauliczne, więc po krótkim namyśle podmieniłem na sprawny aby sprawdzić czy to wina rozdzielacza lecz niestety podniesie i jak zgaszę to opuści do połowy i trzyma, ale i tak stopniowo popuszcza,

W czym jest problem ???

Tomasz78    330

Jak fabrycznie odwrotnie załozone ,powinny wchodzic "po włos" do cylindra ,to jedno drugie to napisz czy po podmianie rozdzielacza podnosił na wyjściach hydraulicznych/

TheMariko12    409

Tak po zmianie rozdzielacza normalnie kiprował przyczepy, ale dalej nie trzyma

Te pierścienie to wada fabryczna , bo podnośnik nigdy jeszcze nie był robiony

Tomasz78    330

czyli jest do wymiany cylinder ,takie rzeczy wymienia sie kompletami ,jesli tłok miał rysy to powstały one także na cylindrze

TheMariko12    409

Cylinder jest  dobry, nie ma ani rys ani uszkodzeń, tłok miałem 2 to zmieniłem , ale nie musiałem, To że nie trzyma to raczej nie jest związane z tłokiem czy cylindrem

Tomasz78    330

Nie ma innej opcji jak tłok ,jesli pod obciążeniem lub bez opuszcza do połowy to jest jego wija sam pisałeś że tłok byl zużyty i nie zawsze trzeba szukac uszkodzeń mechanicznych ,wystarczy wytarcie płaszczyzny ,predzej bym zostawił stary tlok niz cylinder  ,bo na nim zmieniasz tylko uszczelniacze i pierścień,które układają sie do powierzchni cylindra ,natomiast bym nie szukał zadnych innych przyczyn typu ,peknieta ,lub w jaki kol-wiek nieszczelna rurka doprowadzająca ,ponieważ ciśnienie spada w siłowniku nie równomiernie ,sam rozdzielacz podobnie nie puści pod danym ciśnieniem , to albo trzyma albo nie . 

toffik    1

Do sprawdzenia by byl jescze zawor nadcisnieniowy na silowniku moze nie trzymac. Zakladam ze w sterowaniu rozdzielaczen wszystko ok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem