Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dokładnie jak piszesz jak poszedłem w sierpniu to było 5 wniosków ale rozrosło się we wrześniu do 200 wiadomo za rok wybory ;)

 

Dotyczy tylko rolników poszkodowanych przez nawałnicę 11-12 sierpnia

 

 

Panowie a co Wy zfłaszacie i po co? Po odszkodowania? pod dotacje na kleski?

Opublikowano

W rejonach gdzie byla nawalnica w sierpniu arumr bedzie wyplacac 1000 albo 500 zl jezeli nie bylo ubezpieczone conajmniej 50 procent upraw. Do tego do 10 000 tys za uszkodzony budynek. Do wniosku jest potrzebny protokol komisji powolanej przez wojewode. Wiadomo ze jak sie ma protokol to mozna pozniej starac sie o kredyt preferencyjny umozenie podatku i czynszu za dzierzawe z KOWR=u.

Opublikowano (edytowane)

Cedrob kontrakt 400 netto / 30%. Jutro zadzwonię i popytam ile płacą inni. 

Kukurydzy dużo ale nikt nie tnie bo woda na polach. 

 

Edit.

Północne Mazowsze. 

Edytowane przez mazowsze
Opublikowano

Kosili ostatnio u sąsiada to po 400 netto a powyżej 50,ton transport gratis

Opublikowano

Witam Kuj-pom moja poszła 380 netto miała 35%  minus 12zł za każdy procent  , plon 14,7 z ha miałem tylko hektar ale nie żałuję że się pospieszyłem patrząc na pogodę.Pozdrawiam i życzę słonecznej pogody

Opublikowano

Tak oni podają cenę na miejscu. Jak sam pojedziesz to się wystoisz ze 24h, chyba że traktorem bo ponoć traktory mają pierwszeństwo.

A jak ich transport to się nie możesz doczekać auta ze 2 tyg. i drogo sobie liczą .

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez elux
      Witam
      Czy spotkał się ktoś z suszeniem kukurydzy z zastosowaniem nagrzewnic elektrycznych jako źródło ciepła?
      Temat o tyle ciekawy że z wykorzystaniem fotowoltaiki energia prawie na free, jednakże brak info i doświadczeń w zakresie wydajności suszenia przy niskich temperaturach powietrza suszącego...
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/wiedzę w temacie to proszę o info tutaj lub na priv- myślę o takiej małej suszarni u mnie
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v