Polecane posty

Gość   
Gość

Nie ma się co nakręcać tak cena dnia obowiązuje dziś dają 470 jutro może być 500 albo 430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

500 netto, +6, -10 FDBorowski, dzisaj część skosiłem, wilgotność ok 25% plon około 11 ton, szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też myślę że zle nie będzie al może lepiej plonów nie podawać bo kupujący też tu zaglądają i mogą obniżać stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Paweł biały Dwór ma 500 i +8 więc jak masz 25 % to trochę więcej dostaniesz 

Edith, BD też +6 pomyliłem z rol-premi płaci +8

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34
jezuu. czemu wy się tu wzajemnie musicie błotem obrzucać? na agrofoto to ciągle tylko chamstwo i wyzywanie sie nawzajem od debili i innych epitetów
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
2 godziny temu, Murphys napisał:

Podkarpacie 520 netto +-1.5% z ceny za %

gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Cedrob 510 zł netto na ten tydzień.

Ci co podpisali kontrakty w lutym po 380 zł nie muszą się martwić, bo będą mieli zapłacone taką cenę jaka będzie obowiązywać w dniu sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

u nas kuku raczej przyzwoite w tym roku a żniwa jeszcze w żłobku ale jak ruszą  to cene zbiją lokalni pośrednicy mają cichą zmowe a w zasadzie nie kryją się z tym potrafi przy kliencie zadzwonić i po czary -mary cena 20 pln w dół wygra ten co wysuszy w tym roku....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
21 godzin temu, Murphys napisał:

Solek, BZK Group kontrakt na igrit popatrz sobie

a ktoś z nimi współpracuje? jak z płatnościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Osadkowski  Górzec 520 netto 30 %.  Pierwsze kuku na w okolicach Strzelina, a wiec nie rzadko gleby klasy 1 i 2 maks do 7 ton, średnio kolo 6 ton się kręci. A wiec forumowi napinacze licytacja gdzie pęknie "dycha"?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto sieje na 1 2klasie kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
2 godziny temu, solek01 napisał:

a ktoś z nimi współpracuje? jak z płatnościami?

Skupowali rzepak w te zniwa w Zarzeczu i prawdopodobnie tam ma byc tez skup kukurydzy. Z tego co wiem to za rzepak na pewno nie zalegali z platnosciami. Mam blisko wiec bym tam wozil, ale nie podpisuje nic na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tripad napisał:

Osadkowski  Górzec 520 netto 30 %.  Pierwsze kuku na w okolicach Strzelina, a wiec nie rzadko gleby klasy 1 i 2 maks do 7 ton, średnio kolo 6 ton się kręci. A wiec forumowi napinacze licytacja gdzie pęknie "dycha"?

Napinacze jak napinacze. Sam jeszcze 3 tyg. temu wróżyłem u siebie średnią z całego gospod. około 10 t/ha suchej. A teraz jak patrzę na te kolby i zaschnięte niewypełnione w nich ziarno entuzjazm mi przechodzi i żeby czasem nie wyszło jak piszesz 6t/ha... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co Ci da to gdybanie zarządasz wiecej za ziarno jak 6 ton zbierzesz?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
12 minut temu, damianzbr napisał:

Napinacze jak napinacze. Sam jeszcze 3 tyg. temu wróżyłem u siebie średnią z całego gospod. około 10 t/ha suchej. A teraz jak patrzę na te kolby i zaschnięte niewypełnione w nich ziarno entuzjazm mi przechodzi i żeby czasem nie wyszło jak piszesz 6t/ha... :(

Damian, gościu do którego sprzedawałem qq, za świdnicą twierdzi, że na obecną chwilę średnia w jego okolicach wynosi 4 tony(mokrej), także Stanisław jak się zbierze mniej, to i ty więcej zapłacisz. Zobaczymy po żniwach. Na razie trzeba skosić i pamiętać, żeby nie dać się wyruchać i na procentach i na cenie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15
55 minut temu, staszek131415 napisał:

Kto sieje na 1 2klasie kukurydzę?

Burak w odwrocie, pszenica ,rzepak i tak ciągle-nie wyda,   więc jest i kuku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kolega wczoraj u siebie kosił niby najgorszą to 4 tony mu dała 32%. Z tych roślin które dotychczas dotrwały jako w miarę zielone ziarno jest bardziej suche niż z tych które padły wcześniej. Pewnie dlatego że na tych zielonych koszulki się otwierają a na tych uschniętych nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Dnia 4.09.2018 o 20:41, EdwardC360 napisał:

jezuu. czemu wy się tu wzajemnie musicie błotem obrzucać? na agrofoto to ciągle tylko chamstwo i wyzywanie sie nawzajem od debili i innych epitetów

Typowe polskie cebulactwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj