Polecane posty

maly00    26

masz kiepska koncepcje z ta suszarnia co link z olx wstawiles ... z takim czyms to narobisz sobie kosztow i suszenie wyjdzie sporo drozej niz jakbys wynajal

moim zdaniem ze zmijka do przesypywania kiepski pomysl bo bedzie robic make musi byc slimak o duzej srednicy lub kubelek

https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-do-kukurydzy-zboza-pedrotti-10-ton-olej-vom-CID757-IDbY7tz.html#be450b18f9

najtaniej podobno wychodzi na gaz i to jeszcze jak masz wlasna butle nie dzierzawe ale to pytaj tych co susza

a kukurydze sprzedaje na Goswinowice bzk group zadzwon do przedstawiciela w swoim rejonie i zapytaj o cene na nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

masz kiepska koncepcje z ta suszarnia co link z olx wstawiles ... z takim czyms to narobisz sobie kosztow i suszenie wyjdzie sporo drozej niz jakbys wynajal

moim zdaniem ze zmijka do przesypywania kiepski pomysl bo bedzie robic make musi byc slimak o duzej srednicy lub kubelek

https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-do-kukurydzy-zboza-pedrotti-10-ton-olej-vom-CID757-IDbY7tz.html#be450b18f9

najtaniej podobno wychodzi na gaz i to jeszcze jak masz wlasna butle nie dzierzawe ale to pytaj tych co susza

a kukurydze sprzedaje na Goswinowice bzk group zadzwon do przedstawiciela w swoim rejonie i zapytaj o cene na nowe zbiory

ok dzieki za info mowisz o tej pierwszej suszarni passat wiem nie biore juz jej pod uwage . wiem ze na gaz to dzierzawe ale tez moge butle 33 kg podlaczac lub te zwykłe nawet to wychodzi gaz 1,85 za litr . czyli zmijka nie nada sie bo pomieli kukurydze najwyzej dmuchawe bede mogl kupic . a zmijka pomiele kukurydze mokrą czy dlatego ze kilka razy by byla przesypywana zmijka w suszarni ?

a na wom suszarnia to drogo bedzie mi wychodzic chyba bo mam c 330 to mi ne pojdzie w suszarni na wom pewnie a zetor 7211 to z 5 litrow na godzine spali pewnie w wom

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to że mokrą i to że parę razy.

A swoją drogą, taka suszarnia jest banalnie prosta w budowie. Sterowania samemu się nie ogarnie, ale te wynalazki z OLX to też wątpię aby sprawnie działały w pełni automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Ja mam suszarnie przewoźna w którym jest duży ślimak i jakoś problemów z połamanymi ziarnami nie mam ale wyciągałem kiedyś z silosu resztę kukurydzy dmuchawą sączą-tłoczącą i od razu potrącili 5zł za połamane ziarna. Ze spalaniem różnie zależy od warunków atmosferycznych i wilgotności ziarna od 1,1 do 2 litrów na tono procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko w przewoźnej kukurydza cały czas się miesza, a w daszkowej raz na jakiś czas.

W związku z tym

1. Mniej prądu zużyje

2. Mniej pokruszy kukurydzę

 

A ma ktoś odzysk ciepła wykonany we własnym zakresie, albo idąc dalej gruntowy wymiennik ciepła przy suszarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak robisz z fundamentem to trzeba, jak postawisz na posadzce bez przykręcania a najlepiej kółka jej dorobisz to nie trzeba. Albo zrobisz fundament i nikomu o tym nie powiesz.

 

Pewnie że daszkowa najlepsza, najmniej uszkodzeń, najmniej energii pobiera ale i najwięcej kosztuje.

 

Kup sobie coś takiego jako bazę,

https://www.olx.pl/oferta/suszarnia-daszkowa-kongskilde-CID757-ID9nCgD.html#a833ede008

 

jeśli już kupisz i będziesz wiedział o co chodzi, dorobisz sobie daszków w górę aby aby miała większy zasyp, przerobisz wlot powietrza.

https://www.olx.pl/oferta/daszki-suszarnia-daszkowa-czesci-CID757-IDkfLvG.html#a2b87dde5d

 

Kupisz sobie jakiś wentylator: https://www.olx.pl/oferta/wentylator-promieniowy-nicotra-9-7-6000-m3-h-nowy-suszarnia-silos-bin-CID619-IDjKly3.html#3abc706d85

 

uspawasz jakiś konkretny piec na słomę i drewno. Następnie obspawasz piec dookoła kolejną blachą tak aby w środku powstał kanał dla powietrza dmuchanego przez wentylator. Suszarnię i piec oblepisz wełną mineralną, na koniec weźmiesz dekarza wszystko ci blachą ocynkowaną obłożą elegancko i masz suszarnię.

 

A no i kupisz kilka czujników temp, no i podajnik kubełkowy. I masz suszarnię z prawdziwego zdarzenia. Bo te co pokazujesz to ja wątpię aby opłaciło się je kupić. To jakieś złomy są zabytkowe z małą wydajnością i dużymi stratami ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moze i masz dobry pomysl zeby to poskladac tyle ze to wcale tanio nie wyjdzie moze lepiej dolozy i kupic os gotowego? ten wentylator to moim zdaniem stanowczo za maly z tego co widzialem u kolegi na suszarni daszkowej to wyglada na duza turbine i silnik chyba tam jest ze 3 kw jak sie nie myle

daszkowa suszarnia wcale nie jest najlepsza na siatkowej na gaz suszy sie szybciej i wcale nie ma duzo polamanych ziaren

daszkowa najlepsza ruchoma potrzebny wtedy kubelek do przesypywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aby kupić coś konkretnego gotowego musi wydać z 80 tys zł aby był kubełek, kosz zasypowy, suszarnia i palnik. NA OLX jest drzewicz z 2007 roku za 40 tys tak samo bez kubełka. 40 tys. to cena za samą suszarnię (a wiadomo czy nie przegnita już???).

Więc to co podałem wyjdzie sporo taniej ale roboty, latania i załatwiania w ciul.

Jak ma kasę może kupić nową, gotową nikt nie broni.

 

Ten wentylator ma wydajność 6000m3/h

Tych wentylatorów jest dwa.

Twoje zdanie na temat wentylatorów a konkretne obliczenia to z goła dwie oddzielne rzeczy. Skąd wiemy jakiej pojemności suszarnię, kolega potencjalnie jest w stanie ustrugać? Wentylatory podałem dla przykładu. Do suszarni o zasypie 8m3 dwa takie wystarczyć powinny.

 

Więc podaj powody dla których uważasz że daszkowa nie jest najlepsza, ja podałem dlaczego uważam że jest na odwrót niż ty mówisz:

Daszkowa jest najlepsza bo:

1. bo ma najmniejsze straty ciepła

2. powoduje najmniej uszkodzeń

 

Suszy się szybciej bo walisz większą temperaturą bo ciepło i tak szybko ucieka dookoła suszarni i cały czas mieszasz ziarno więc mimo temp. powyżej 100st nie przypala się kukurydza leżąca tuż przy kanale nadmuchowym. Więc za tym złudnym szybkim suszeniem idzie więcej energii na wysuszenie. Bo energia cieplna jest po prostu marnowana.

Ziaren jest dużo więcej połamanych, u nas wszyscy co sprzedają kukurydzę dla handlarzy jeżdżących po rynkach muszą im młynkować bo chłopy na targach marudzą na połamane ziarna.

Połamane ziarna wymuszają mniejszą wilgotność do przechowywania. Czym więcej połamanych ziaren - tym szybciej towar ci się może popsuć. Organizmy rozkładające materię najpierw biorą się za to pokruszone.

 

Nie rozumiem o jaką daszkową ruchomą ci chodzi?

Siatkowa na gaz to też nie przewoźna tylko już stacjonarna. Więc jeśli myślimy o suszarni na gaz czyli stacjonarnej to warto iść krok na przód i pomyśleć o daszkowej. Kolejnym krokiem na wyższy level będzie, daszkowa wyciągowa, kolejnym etapem - daszkowa wyciągowa w ruchu ciągłym no i ostatnia kwestia a powinna być pierwsza, odzysk ciepła. Czyli najlepsza suszarnia to daszkowa, wyciągowa w ruchu ciągłym z odzyskiem ciepła. Ja osobiście na zimowe suszenie w mroźne dni i noce rozważam jeszcze rekuperację z GWC.


A tak w ogóle to chyba ten temat od takiego pisania jest..?

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32609-suszarnia-do-kukurydzy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Witam. Gdzie w woj mazowieckim pow siedlecki lub ościenne mogę zakontraktować kukurydzę?100-150ton

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cargil coś na jesieni wspominał że może będzie skupował mokrą. Oni nie mają suszarni i miało by to być na zasadzie że znajdą firmę która będzie im suszyła. Albo Cedrob, on w te tereny się zapuszcza. Bo wipasz Międzyrzec chyba kontraktów nie pisze, ale możesz sprawdzić bo mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Dzieki. zadzwonię do cargila . Do wipaszu sprzedałem w 2016 roku ale oni nie kontraktują. A żeby Cedrob skupował w okolicy to nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Cedrob skupuje ale sucha do pol paszu. Nikt u nas na lubelszczyznie czy podlasiu nie da kontraktu na 400 zl. Tu niestety prym wiedzie wipasz i kazdy pod wipasz ustala cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak nie jak tak ;) , sam sprzedawałem cedrobowi na kontrakt mokrą tej jesieni. A i jeszcze mi się przypomniała taka firma z ogólnej branży rolniczej nawozy handel zbożem, agrosieć, agrohandel, agrocentrum, coś w tym stylu. od Siedlec w str. Warmi ona się znajduje. Wiem że odbierali na kontrakt od jednego gościa co mu kosiłem kukurydzę. Czyli jeszcze dalej niż Siedlce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

No jak nie jak tak ;) , sam sprzedawałem cedrobowi na kontrakt mokrą tej jesieni. A i jeszcze mi się przypomniała taka firma z ogólnej branży rolniczej nawozy handel zbożem, agrosieć, agrohandel, agrocentrum, coś w tym stylu. od Siedlec w str. Warmi ona się znajduje. Wiem że odbierali na kontrakt od jednego gościa co mu kosiłem kukurydzę. Czyli jeszcze dalej niż Siedlce.

 

to co nie opłacało ci sie suszyc kukurydzy że mokrą sprzedawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za mała baza magazynowa :(

W tym roku też jakieś 100 t będę musiał wywieźć, o ole pogoda pozwoli zebrać rozsądne ilości z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wiesz powiem ci tak magazyny idzie przebolec bo u nas np jest taka firma Silopol i u nich mozna magazynowac zboze za darmo pod warunkiem ze sie do nich sprzeda no w przypadku kukurydzy teraz sucha maja po 620 netto inny skup płaci 640 netto wiec 20 zł na tonie ale magazynowanie ejst czyli warto etz nad taka kwestia pomyslec bo stawianie wielkich magazynow to wielkie inwestycje sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie nie ma takich firm. Ale to w sumie nie jest magazynowanie tylko sprzedaż tej firmie i czekanie na najlepszy moment kiedy kasę mają wypłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie nie ma takich firm. Ale to w sumie nie jest magazynowanie tylko sprzedaż tej firmie i czekanie na najlepszy moment kiedy kasę mają wypłacić.

 

no tak ale mozna i zabrac te zboze i gdzie indziej np sprzedac tylko wtedy trzeba zapłacić za magazynowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

elewator koronowo płaci po 420zł netto na kontrakt na 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

elewator koronowo płaci po 420zł netto na kontrakt na 2017

Słomek a sprzedawałeś już do nich słowna firma?

a macie jakieś opinie o Firmie CORNTRADE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

faktycznie dzwoniłem do Koronowa tak jak piszesz 420 na kontrakt tylko jest problem ja mam do nich 240 kilometrów transport drogo wyniesie,agroimpex dobiegniew ma na stronie 400 netto kontrakt tylko jak zadzwoniłem to powiedzieli że to jest cena na magazynie skupującego faktyczna wyjdzie mniej o ile dokładnie ma mi policzyc, jeszcze raz zapytam było pisane o jakimś skupie w ŁAGOWIE w LUBUSKIM ma ktoś jakiś namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj