Polecane posty

seba1985    16

ja siałem w zeszłym roku 20 maja bo doszło ziemi i w połowie listopada miała 31 procent przy wydajności około 12 ton tak więc wydaje mi się że takie sianie jest uzasadnione i napewno pózne siewy kukurydzy to mniejsze zło niż póżne siewy zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie kukurydza siana 12 kwitnia i d otej pory nie wzeszla ziarko siedzi w ziemi i nie puszcza jeszcze kielka wzejdzie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

trzeba było posiać w marcu.... Przepraszam za sarkazm ale ludzie za dużo macie pieniędzy? wszędzie jest napisane że do siewu kukurydzy nie data ale temperatura gleby na głębokości siewu ma znaczenie tak więc odpowiedzcie sobie sami.... te dane nie są brane z księżyca tylko z kilkudziesiąt letnich obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tylko w tym roku był jeden haczyk, temperatura u nas 16 kwietnia w glebie wynosiła 10-11 stopni, tylko nikt nie spodziewał się że nadejdzie tak długie ochłodzenie. Ja osobiście nie podpisuję aktualnie, zaczekam do lipca , zobaczę co urośnie i wtedy. To, że teraz jest wilgotno nie znaczy , że za dwa tygodnie czy miesiąc nie będzie już sucho.  U nas aktualnie maks można dostać 430 zł netto na kontrakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Napisano (edytowany)

Gdzie można za kontraktować kukurydze mokrą w lubelskim? Ktoś się orientuje jakie ceny proponują?

 

KROM 365 netto bida

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 ton, ale ilość nie grała roli. Jak w zeszłym roku woziliśmy z bratem do Chemirolu i Wipaszu to w tym pierwszym wilgotność zawsze 2% wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

150 ton, ale ilość nie grała roli. Jak w zeszłym roku woziliśmy z bratem do Chemirolu i Wipaszu to w tym pierwszym wilgotność zawsze 2% wyższa.

A gdzie w wipaszu kontraktowales bo u mnie najblizszy to Elewator w Zadabrowiu, tez bede mial okolo 150-170ton to bym zakontraktowal.

A z tymi kontraktami jak jest na 100% wyplacaja to co jest w umowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

WiPasz Miedzyrzec Podlaski oferuje kontrakt na390zł netto za kukurydzę mokrą 30%


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w wipaszu kontraktowales bo u mnie najblizszy to Elewator w Zadabrowiu, tez bede mial okolo 150-170ton to bym zakontraktowal.

A z tymi kontraktami jak jest na 100% wyplacaja to co jest w umowie?

W Małachowie Kępym koło Witkowa. Jak z kontraktami to nie wiem, bo u nas pierwszy rok kontraktują. Ale dwa lata tam sprzedaje i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

W Małachowie Kępym koło Witkowa. Jak z kontraktami to nie wiem, bo u nas pierwszy rok kontraktują. Ale dwa lata tam sprzedaje i wszystko było ok.

A to spisujesz jakas umowe z nimi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W 2016 też część woziłem do chemirolu i do Wipaszu do Malachowa. Trochę daleko ale Wipasz wypadł bardziej korzystnie. Cena była wyższa i wilgotność mniejsza

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Podpisalem  na 100ton, 375 netto przy 30% wipasz zadabrowie, bede odstawial tirem. Przy 22% wilgotnosci cos 430 netto wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to nie lepiej oplaci sie suszyc wieksze ilosci ? czy ktos wyszedl na minus suszac kukurydze nizeli na mokro ja sprzedał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

u mnie 400 netto  odbiorem z podworka (polskie mlyny) ja licze ze bedzie drozej  w sesonie

 cena srednia patrzac na stan kukurydzy u mnie w okolicy jest bardzo malo kukurydzy polowa tego co w ubieglym roku jeszcze polowa tej polowy jest w kiepskim stanie plon bedzie mniejszy na pewno nie nadrobi tego opoznionego siewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj