Polecane posty

Gość   
Gość
2 godziny temu, Murphys napisał:

Powiedzcie ile gram z kolby uzyskujecie

100 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, Murphys napisał:

Powiedzcie ile gram z kolby uzyskujecie

U mnie w tym roku 210gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Najlepiej zerwijcie 3 kolby od słabej do dobrej, a nie pewnie największą bierzecie :D. Kiedyś miałem np kolbę 240 gr i 18 ton jakoś nie nakosiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Jak rwałem to najsłabszą jaką znalazłem to 173 gramy dokładnie. Przeważnie 220-280 gram. Są też okazy po 340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No kolego to 16 -17 ton jak nic 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

a jak wy to liczycie ? ja siałem około 90 jednostek na hektar. A ważycie kolby całe czy obieracie ziarno z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja łuskam i same ziarno ważę.bo kiedyś napisałem się na odmiany z farmsatu.ogromne kolby.Tylko.ze masa ziarna podobna do innych ale osadka sama ważyła 240 a i innych 70 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zixov    1

czyli np taka srednia kolba ołuskana miala ok 200 gram to jak srednią obliczyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, Murphys napisał:

380zł duzym John Deerem 5rzędowa przystawka

za ha czy godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co się bawi w pierdoły skosić zważyć i wtedy masz plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Tak jest bo to to wróżenie z fusów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Zixov jedna kolba ma 200 gram druga 150 a jeszcze inna 170 ciezko tak wyliczyć najlepiej wzrokowo najmniejsze brać i wtedy ważyć. 89 tysiecy siew

Ja przyjmuje ze 70 tys przezylo i potem -10% jeszcze z plonu na ewnetualnie straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Murphys zakładasz spore straty w obsadzie. Wiadomo 100% nie skiełkowało, ileś zginęło. Ja siałem jakieś 78 tys/ha i zakładam że jest 70 tys. Bo mierzyłem kilka rządków. Długość 10 m i liczyłem ile szt. roślin na tej długości.

A straty tak samo 10% ale może więcej się powinno, nie wiem. Zawsze ileś kolb spadnie na ziemię, sita w kombajnie, niedomłoty, rozkruszone ziarno.

https://photos.google.com/photo/AF1QipParUytObjok1Fva0nJmxAeh7rM2NNHM0X2PTOg

Bbg-OWNRVIQjf_ft2gqh24IUFUBZpsiUw47SDOr7

https://photos.google.com/photo/AF1QipOdQ3alBvQTl31a0N7n16GyckA32IQqemxvLjE7

h9ymomi0gWq4sdODOJYxbcc_BXSvEbdRsmLNwXn5

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ładna chciałem kontrakt podpisywać ale nie wiem totalnie w jaki plon strzelać dlatego tak badam. Kolby są równe średnio 220-300gram jedna. Siane 89tys każdy hektar. Wody nie brakowało, tylko przy wschodach słabo było bardzo nierówno ale potem popadało i sie wyrównało. Ty jak u siebie obstawiasz plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Celuje w 10 t/ha suchej znając życie będzie 9t. Ciężko coś oszacować gdy się ma 80 ha w 20 działkach w 4 gminach i dwóch powiatach i dwóch województwach xD (tylko żeby nie było że latam 30 km na pole 2 ha, po prostu mieszkam w samym rogu 3 gmin, 2 powiatów i dwóch woj.)

Najładniejsze myślę że 15t/ha mokrej mogą sypać z danej działki. Najsłabsze 9 t/ha.

Rg6znRFmMzY4hDTpQxH4mOyAgkGJlquXFTRXunTz

https://photos.google.com/photo/AF1QipOMWg2qoteu58CK1d1AZiZcj9u8To3MYEQ0jWxS

pdA44CdEEhiwdhrkKbKx8AY2Gur82cvfhiKt4vd0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ja zrywałem kilka kolb ważyłem wage ziarna wyszło mi średnio  165 g z kolby. Policzyłem obsade kukurydzy  wyszło  70 tys. Według obliczeń plon powinien wynosić  11.55 t /ha.  Pole wymłócone a rzeczywisty plon wyszedł  24 tony z 2.5 ha czyli około  9.5 t /ha .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Noi mamy pierwsze obniżki cen skupu jak zbiory zaczną się na dobre zacznie się jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stachu z kim się wczoraj uchlałeś że od soboty rano majaczysz?

Jakie obniżki, kto ci cennik aktualizuje w weekend. Takie rzeczy od poniedziałku w południe jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tych plonach jak wam wychodzi najgorsze kawałki po 9 ton co miały dawć 4 i zasiewach cena na dół tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj