Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

galeria
Żniwa 2023
daron64    4297
Napisano (edytowany)

A co do paliwa,  to wczoraj morawiecki w Rmf (co on robił w radiu,  które nie dba o polska rację stanu?)  mówił coś (mogę troszkę przekręcić bo jednym uchem słyszałem,  także śmiało poprawiac) pytany o działania rządu ws cen paliw,  że baryłkę podrożała o 60% a na stacjach tylko o 10-15% i to są te działania. 

Z tymi cenami to wiadomo,  że sytuacja na świecie, cena barylki, kurs dolara itd.  I nie chodzi mi o to,  że PiS zły bo teraz cena poszła w górę,  tylko o te pieprzenie sprzed lat o odwadze,  a jak przychodzi co do czego to się okazuje że nagle nikt jaj  nie ma,  bo jednak ekonomia jest nieublagana. Jedynie przy obietnicach wykazują się nadzwyczajna meskoscia. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310
Napisano (edytowany)

W kwestiach procesów na rynku energetycznym czy surowcowym wszyscy to "cienkie bolki" politycy zwłaszcza i jakieś deklaracje o podejmowaniu jakichś działań są co najmniej mało wiarygodne co do skutków a głosiciele głosicielami pobożnych życzeń, Pobożne by się tylko u nas zgadzało.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)
19 minut temu, agromatik napisał:

Powiedz to @Markowi, poza tym jego wypowiedź dotyczyła wpływu nowego podatku na cenę paliw i że on ma to w nochalu.

 

Obecna cena paliw  nie ma nic wspólnego z planowanym  podatkiem od 1 stycznia 2019roku.

Tylko z Decyzją Trampa  wobec  Iranu.

Więc   co  Rolnik może  z  Amerykańskimi Gigantami.  Obecna Cena  ropy  nie jest  jakaś kosmiczna   gdyby nie te  że  trzeba mieć fakturę na zwrot  kupione  w sierpniu to bym dzisiaj kupił  zapasy. w 2012 roku  dochodziła  do 6zł 

14 minut temu, daron64 napisał:

O ile mi wiadomo,  to Polska chyba też przez jakiś czas była pod czuła "opieka"  Moskwy.  Tu też byś nie widział problemu? 

A ukraińców w PL jest tyle ile Polaków było na zachodzie jakiś czas temu. Tam chyba też nie byli zadowoleni wszyscy z obecności braci Słowian. 

Za czasów  Opieki Moskwy  Polski  Rolnik miał lepiej  więc  nie miał bym problemu gdyby  znowu było  tak  samo

Ale  ja miałem na myśli opieke  po upadku ZSRR

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6500

No Marek teraz to poszedłeś po bandzie.:D W takim razie rolnicy powinni wystawić wartę honorową przy grobach pewnych generałów. A szczególnie Ci co mieli gdzie kapustę i ziemniaki sprzedać. Uważaj bo dołączysz do wyklętych.:ph34r:

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie po bandzie  tylko po prawdzie.

Siła nabywcza  produktów  Rolnych  za czasów  Od Gierka  były  lepsze  jak dziś  w UE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6500

A ustawa dekomunizacyjna to kij? Prowadzisz pochwałę systemu totalitarnego i zbrodniczego.? Zaraz Ci napiszą że, po jednej stronie stała Solidarność a po drugiej ZOMO i rolnicy bo mieli dobrze.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Ja tylko mówię  jak było, jeśli można mówić  o pochwale  to  dla  Polityki  Rolnej   to  tak.

Polski  Rolnik miał lepiej

Polski Lekarz  weterynarii  także 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, Roman176 napisał:

zetori12 to taka d*pa wołowa tylko podpina się pod innych  po dzisiejszym wpisach to gdy by kopali człowieka to zetorki12 nie pomógł by tylko sam podleciał kopać  

Hi , hi - No to żeś podsumował :D. Ale skąd wniosek ? Czy sądzisz że jak śmieję się z PiS , albo z marecka , to takie kopanie leżącego ? Jeśli masz ochotę to morze i tobą się zajmę ???-_-

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310

Procentowy statystyczny udział żywności w budżecie domowym świadczy o zamożności społeczeństw i im niższy tym lepiej czyli spadek siły nabywczej płodów rolnych jest sukcesem nie porażką bo tak miało być a jeszcze i tak rolnicy istnieją a część nawet się rozwija. Doskonalenie technologi i dopłaty w tym mają spory udział a to ma udźwignąć reszta gospodarki. Nawet najbiedniejsi nie muszą przymierać głodem jakby to lewacko nie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310
Napisano (edytowany)

O. Dzięki za potwierdzenie tego co wyżej napisałe
Pamiętam pogierkowskie czasy gdy były dotacje do mleka, chleba i tylko gospodarka tego nie wytrzymała a płody rolne były jednym z ostatnich towarów eksportowych zdychającej komuny gdy polski bekon święcił tryumfy na zachodzie gdy w Polsce kości były na kartki.
Później przyszły czasy dominacji obcych technologii i do dzisiaj większość petycydów u nas jest made in Germany bo udało się koncernom zachodnim ud..pić trzon gospodarki i zająć jej miejsce a teraz weź to odwróć. 
PiS chyba jednak nie da rady ale chociaż próbuje.

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Napisałeś  bzdury  bo to jest tabela  siły nabywczej  produktów  rolnych 

Z tego  co wiem to w  latach 80-tych były puste  półki  więc  ceny chyba nie były wysokie dla społeczeństwa

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek , tak poważnie . Tabelki to nie wszystko . Widać że nie znasz tamtych czasów , gdzie po byle produkt trzeba było stać w gigantycznych kolejkach . W przeliczaniu na towar wygląda to fajnie , ale co z tego jak kupić coś to był niemal cud .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4297

Ojciec bardzo długo przeżywał,  że nie było pleców gdzie trzeba i nasz kombajn trafił do typa,  którego gospodarka jest teraz pożal się Boże, a ciągnika z przodem nie dostaliśmy i trzeba było brać bez przodu.  I co z tego że na wszystko była gotówką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310
6 minut temu, marekfarmer napisał:

Napisałeś  bzdury  bo to jest tabela  siły nabywczej  produktów  rolnych 

Z tego  co wiem to w  latach 80-tych były puste  półki  więc  ceny chyba nie były wysokie dla społeczeństwa

przeczytaj jeszcze raz, pomyśl, nie musisz odpowiadać.
Sorry, ale nie nadążam taki tu ruch i czasem muszę wyedytować by myśl dokończyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cieszyć się i tak mógł , bo jak by przydział nie wypalił , to co najwyżej jaki po PGR-owski zdezelowany mógł kupić , oczywiście drożej niż taki z przydziału .

Taka to była dobroć ...

3 minuty temu, daron64 napisał:

Ojciec bardzo długo przeżywał,  że nie było pleców gdzie trzeba i nasz kombajn trafił do typa,  którego gospodarka jest teraz pożal się Boże, a ciągnika z przodem nie dostaliśmy i trzeba było brać bez przodu.  I co z tego że na wszystko była gotówką? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 minuty temu, daron64 napisał:

Ojciec bardzo długo przeżywał,  że nie było pleców gdzie trzeba i nasz kombajn trafił do typa,  którego gospodarka jest teraz pożal się Boże, a ciągnika z przodem nie dostaliśmy i trzeba było brać bez przodu.  I co z tego że na wszystko była gotówką? 

A teraz co  stać  cie  żeby kupić nowy  kombajn  za gotówkę  ????

Albo  nowy  ciągnik ????

Przy takim samym areale jak wtedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6500

Dysydent ma rację. Nie ważne co tamten ustrój oferował, ważne do czego w dłuższej perspektywie prowadził. A prowadził do zapaści technologicznej i konieczności łykania wszystkiego co przyszło z zewnątrz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310

i weż to teraz wypluj i nie zdechnij z głodu zanim swoje odbudujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A

3 minuty temu, mirro napisał:

Dysydent ma rację. Nie ważne co tamten ustrój oferował, ważne do czego w dłuższej perspektywie prowadził. A prowadził do zapaści technologicznej i konieczności łykania wszystkiego co przyszło z zewnątrz. 

A teraz  co masz     gorzej  jak przedtem  nawet  warzywa  z zachodu  do nas przychodzą  nie wspominając  o  całej reszcie  czy  setek  tysięcy ton  złomu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3310
Napisano (edytowany)

z tym się chyba wszyscy zgodzą tylko jak to zmienić i czy w ogóle zmieniać zdania podzielone.

e tam nie nadążam za Wami :224_monkey:
na ra.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No i tu jest pole do popisu dla rządzących ! Dlatego należy wyśmiewać durne posunięcia , niezależnie od przynależności partyjnej . A nie jak Prezes zarządzi , to na pewno najlepiej ... Amen .

No jeszcze dodam . Marek jak Gość organizował strajk w sprawie między innymi tych warzyw o których wspominasz , to też krytykowałeś . Chłopie , kto ma się tym zająć jak nie rządzący nami ???

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6500

Te warzywa z zachodu to trochę inny problem. Aby pokazać głębię problemu i system, musiałbym użyć konkretnych nazw i powiązań a na razie sam osobiście palców w tryby wkładać nie mam ochoty. Powiem tak. To sprawa bardziej dla urzędu od bezpieczeństwa żywności i ABW niż "cywila". 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4297
25 minut temu, marekfarmer napisał:

A teraz co  stać  cie  żeby kupić nowy  kombajn  za gotówkę  ????

Albo  nowy  ciągnik ????

Przy takim samym areale jak wtedy 

Kasa była -  nie było co kupić, jest co kupic -  nie ma kasy.  Skutek taki sam. Jakbym się tylko gospodarka zajął,  to myślę że mowy ciągnik w miarę realny.  Kombajn poza zasięgiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie było  co kupić  a jednak  kupowali    ludzie  ciągniki  maszyny  Kombajny 

A teraz  kupują nieliczni  o  ile  uda  im się dostać  jakąś  kasę  z ARIMR   bądź  w  kredyty długoletnie  lub Lisingi.

Ale jak wtedy sprzedał

1t żyta  i  kupił  tyle samo Saletry co teraz  4t  trzeba sprzedać 

To co się  dziwić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj