Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

jarecki    3274

w długiej perspektywie 50 lat a z obecną technologią  polska bez atomu sobie nieporadzi , w obecnej chwili niemcy wykorzystują nasze zdolnosci przesyłowe w sytuacji nadwyzki z wiatraków a ta nieraz jest ogromna http://odnawialnezrodlaenergii.pl/energia-wiatrowa-aktualnosci/item/3622-padl-nowy-rekord-elektrownie-wiatrowe-dostarczyly-40-pradu-w-polsce    . Polska prowadzi handel energią zarówno kupuje jak i sprzedaje https://energetyka.wnp.pl/polska-wyeksportowala-w-2017-r-blisko-4160-gwh-energii-elektrycznej-prawie-45-proc-do-niemiec,314695_1_0_0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6432

Tak jak prowadzi handel węglem.🤣

Jarecki te 50 lat perspektywy zaczęły się jakieś 15 lat temu, czyli czas ucieka. Zaraz zbraknie go na perspektywiczny rozruch własnej eletrowni jądrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Jak to jest że takie mocarstwo jak my nie moze się porwać na elektrownie atomowa a takie marne Wegry i biedna Białoruś już tak?

8 godzin temu, jarecki napisał:

 Ulman jak by nieliczył to zawsze na obnizkach podatku zyskają najlepiej zarabiajacy .   

No to policz i pokaz na cyfrach że to prawda a nie tylko wpojony przesąd.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

załóżmy stawkę 20 % podatku  pit , z wypłaty 10 tys płacisz 2 tys pit  , a z  wypłaty 3 tys płacisz  600 zł   pit. zmiejszamy stawke PIT  do 15 % z sumy 10 tys płacisz 1,5 tys. a z wypłaty 3 tys. płacisz 450 zł pit  pomijają zus i inne  bogaty zyskuje 500 zł a biedak 150 zł ,  dalej w torebce za 1 tys dla bogatego jest 230 zł podatku vat  a w torebce dla biednego za 100 zł  23 zł podatku vat  obnizmy stawke vat do 15 % bogaty zapłaci 150 zł vat z torebki a biedny 15 zł vat  bogaty zyska 80 zł a biedny 8 zł      niewchodze juz w progi podatkowe 

21 minut temu, Ulman napisał:

 

No to policz i pokaz na cyfrach że to prawda a nie tylko wpojony przesąd.

 

 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

No i co z tego? Procentowo jest tak samo więc nie rozumiem. Obecnie bogatemu też zostaje więcej  w kieszeni po opodatkowaniu  jak biednemu i to tez jest złe?  A może podatki powinny byc takie by po opodatkowaniu i bogatemu i biednemu zostało tyle samo. Temu co zarabia 10 tys zabrać 8 a temu co 3 tylko tysiąc . Zostanie im po 2 tys na życie i będzie sprawiedliwie.

To jest myslenie komunistyczne a w najlepszym razie zdeklarowanego socjalisty. A co ci przeszkadza że bogaty będzie miał więcej? Zarabia wiecej to ma więcej i to jest najnormalniejsze na świecie. Niestety w pełnej krasie pokazałeś mentalność proletariackiego ludu pracy miast i wsi. Ja nie mam,  ale tamten tez niech nie ma. Trzeba dop...ić bogatemu i sprowadzić go do swojego poziomu zamiast równać do niego.

Tyle że z drugiej strony bogaty wydaje 10 tys miesięcznie i płaci w tym np 2 tysiące w podatku a biedny 3 tys i 600 pln wiec chyba lepiej żeby byli bogaci. A może nie? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
14 minut temu, Ulman napisał:

No i co z tego? Procentowo jest tak samo więc nie rozumiem. Obecnie bogatemu też zostaje więcej  w kieszeni po opodatkowaniu  jak biednemu i to tez jest złe?  A może podatki powinny byc takie by po opodatkowaniu i bogatemu i biednemu zostało tyle samo. Temu co zarabia 10 tys zabrać 8 a temu co 3 tylko tysiąc . Zostanie im po 2 tys na życie i będzie sprawiedliwie.

To jest myslenie komunistyczne a w najlepszym razie zdeklarowanego socjalisty. A co ci przeszkadza że bogaty będzie miał więcej? Zarabia wiecej to ma więcej i to jest najnormalniejsze na świecie. Niestety w pełnej krasie pokazałeś mentalność proletariackiego ludu pracy miast i wsi. Ja nie mam,  ale tamten tez niech nie ma. Trzeba dop...ić bogatemu i sprowadzić go do swojego poziomu zamiast równać do niego

:D:D:D kiedys mielismy 3 progi podatkowe a teraz sa 2 progi  dla biedniejszych 18 % pit i dla zarabiajacych wiecej 32 % pit kiedys było chyba 40 % jak pamietam  .  Norwegia ma stawke 55 % pit  holandia 52 % hiszpania 47 % polska 32 %  . cały czas piszesz o podatkach to myslałem że  przykozaczysz wiedzą  atu nic , mamy jedne z najnizszych podatków w europie .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

A co to kogo obchodzi ? Stawki i progi nie mają znaczenia bo chodzi o regułę wedle której uwazasz coś za prawidłowe lub nie. Twierdzenie że bogaty więcej skorzysta jest absolutnie  lewicowe.  A może bogatym powinno obniżac podatki ale mniej. Np taki vat dla biednego obnizamy o 10% a dla bogatego o 3%. Tak będzie sprawiedliwieO.o Generalnie progi podatkowe to jest socjalistyczna patologia. a to oczym piszesz jest rowinięciem tej patologii. Rozumiem ze nie chciał byś obniżac podatków bo wtedy bogaci zyskaliby najwiecej a to jest niesprawiedliwe?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6432

Przecież stadnina o suszowe mogła wystąpić. Jakiś protokół komisji mają?:lol:

Proszę uważnie przeczytać wypowiedź Pana Ministra. Ja oplułem ekran ze śmiechu. Pan Minister mówi małym gospodarstwom bye, bye.

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/ardanowski_chcialbym_zeby_dochod_rolnikow_pochodzil_z_produkcji_a_nie_z_doplat,16783.html
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

klopot w tym ze panstwowe gospodarstwa o nic oprocz doplat nie moga wystapic...........

mirro-jakie jajca ??? przeciez konferencja dokladnie tego dotyczy- wplywy iranu na sytuacje na bliskim wschodzie-iran to panstwo szyickie i wspiera swoich w kazdym kraju arabskim a za wiekszosc jest sunnicka to miesza sie wszedzie[cos jak watykan] i prowadzi "korespondencyjna" wojne ze swoimi najwiekszymi wrogami -izraelem,usa i arabia saudyjska. trzeba tez pamietac ze iranczycy to nie arabi.....

problemem jest to ze kowale kuja konie a zaba noge wklada, zawsze mieismy dobre stosunki z iranem i po co to psuc ???????????

w izraelu niedlugo wybory wiec natanjahu robi sobie kampanie a powinien siedziec w wiezieniu[pewnie kiedys tam trafi]-podobnie jak kilku jego poprzednikow, dopiero w ziemi swietej jest korupcja,nepotyzm i zlodziejstwo politykow-nasi mogliby sie duzo nauczyc😉


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Po co psuć stosunki z Iranem? Bo jesteśmy pozytecznymi idiotami robiącymi dla USraela cokolwiek zechcą. Nawet ustawy ekspresem zmieniamy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6432

Wybacz Jacuś ale dla mnie to piszą nasi i Żydzi to dwa odległe światy. Nasi tłumaczą że to takie tam pogaduszki na temat tego czy turystyka w tamtym rejonie jest bezpieczna. Izrael mówi wprost należy powstrzymać Iran. Pozostaje tylko kwestia kto to ma zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

A czemu Izrael będzie powstrzymywał Iran  i akurat w Warszawie? Co nam do tego i co z tego mamy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6432

Bo jest szansa że zapiszemy się na tę wycieczkę. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

....i bedziemy sie cieszyć że wstajemy z kolan i odzyskujemy swoja pozycję w świecie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

wycieczka do iranu ?????? znam takich co byli na roznych takich polrocznych urlopach -ale nie sadze zeby ktos normalny. tam z wlasnej woli pojechal, klimat nieodpowiedni dla turystyki ...........nawet dump ,chyba by sie na taka pielgrzymke nie zdecydowal.

gdzie indzej bez masowych demonstracji mozna by taka konferencje organizowac- chyba tylko w rumunii, amerykanie ciesza sie jakas wieksza sympatia........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6432

Ja tam już swoje "Veni, vidi,vici" miałem. Do dziś nie jestem pewien czy to ostatni, czyli vici było w pełni albo w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

W iranie mieszkają persowie nie wiem skąd się wzięło nazwa iran, a jak wiadomo z persami mamy bardzo dobre stosunki od wielu lat a chyba szkoda ryzykować dostania głowicą jądrową w razie jakiegos konfliktu z żydkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Stosunków z Iranem jeszcze nie spieprzyli więc i na tym froncie potrzeba sukcesów.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Z persami można robić bardzo fajne interesy, ropa za zboże, ale nie w tym kraju... A i trzeba mieć własną flotę handlową, mamy tylko 6 statków pod polska banderą handlowych hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Mirro - nie masz czasem poczucia, że czegoś w życiu brakuje? Że jakieś to wszystko słabe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Interesy to my takie robimy ze tylko kupujemy i nie od tych co maja lepszą ofertę  tylko od tych których lubimy. Tak było za komuny tylko bieguny sie zmieniły


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj