Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5575
5 godzin temu, Roman176 napisał:

a wysokie straty mogą być powiązane z debiutem na giełdzie ??🤣

 

Po pierwsze to pisałeś o sytuacji gdy już Zelmer był na giełdzie 

Po drugie , mimo że to ci sę w głowie nie zmiesci , spółki giełdowe nie mają zysków czasem przez wiele lat wiec obecność na giełdzie nie ma nic wspólnego z zyskami. A żeby było  ciekawiej to możesz z sukcesem wprowadzić na giełdę spółkę która ma straty.  

Masz , poczytaj i uświadom się  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolki-bez-zyskow-Oto-najdluzsze-serie-strat-na-GPW-7488054.html

Pokażesz te 250 czy tam 100 mln zysku zelmera czy nie potrafisz?

1 godzinę temu, jarecki napisał:

przychody swiadczą o zaufaniu do marki ,a to przekłada sie na kupno produktu przez konsumenta , jezeli firma zbiera 50  % rynku  to znaczy ze konsumenci jej ufają . np .PZU  i ubespieczenia OC jest tyle firm tanszych a jednak  ta firma ma spore grono posiadaczy polis bo ludzie jej ufają , i sprzedaje drożej od konkurencji .

Firma XYZ ma 124 mln przychodu  działa w branzy budowlanej . Co mi na podstawie tych danych możesz powiedzieć?

Przychody mogą byc pochodną udziału w rynku ale nadal te dwa parametry nie mówią nic o zysku firmy. Taka firma może równie dobrze  świetnie zarabiać co tonąć w długach. 

Udział w rynku to nie tylko najlepsza oferta ale też znana marka, sieć placówek , przyzwyczajenia  itp.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post a dotyczył on innych szczegółow , nawet jak adidas bedzie miał strate to w dobrej cenie  szybko sie sprzeda bo jest marką samym w sobie . parametrem dostepnym jest wycena marki ,czy miasta  bez majątku sama nazwa jest cenna , zapomiałem jak sie to nazywa  , a zelmera sprzet był w wiekszosci gospodarstw domowych .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Tylko że my piszemy o przychodzie jako o parametrze według Romana wystarczającym do wyceny firmy  a nie o wartości marki. To są  dwie różne rzeczy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nauczyciel z powołania .....

Codzinnie rano portal coś mi podrzuca....jakaś analogia....

https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/raport-najwyzszej-izby-kontroli-szpitale-nadal-tona-w-dlugach,130608.html

  • W pierwszych 3 kwartałach 2018 r. przychody szpitali były wyższe niż w analogicznym okresie 2017 r. o prawie 13 proc., ale koszty o ponad 17 proc., tymczasem NFZ podniósł wysokość świadczeń tylko raz, w 2017 roku - o 4 proc. - wskazuje NIK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

PZU bardzo długo jechało na takim myśleniu. Idąc w szczegóły to nie marka i obsługa ubezpieczeń decydowała a lenistwo. PZU otrzymywało składkę ok 3 tys. Taki przykład z życia opisuję. Konkurencja dawała mniejszą składkę ale było to ledwie 4-5 stów zatem byli olewani. Zdarzyło się, że musieli wypłacić przez trzy lata bodaj 7 koła. Ciągłość ponad 20 lat. Przyjeżdża przedstawiciel i ładuje składkę blisko 4 tysie. Nastąpiło wkurwienie. Tak zarządzili po powodziach. Pismo zatem, bo przedstawiciel nic nie może, w tonie jakobyśmy rozumieli pomyłkę i traktujemy to jako urozmaicenie współpracy, cała historia ubezpieczenia i wyliczenie uwiarygadniające firmę jako rzetelną i wartościowego klienta. Odpowiedź była taka, że ubezpieczenie zawarto w innej firmie. Sami przyszli po półtora roku. Ot PZU i jego podejście. A Zelmer? Jeszcze raz zapytam ile i jakie sprzęty macie w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Musiałbym w piwnicy poszukać ale watpię. Tyle tylko że  nie chodzi o Zelmera tylko o paliwo propagandowe dla Romanów.  Powinno być państwowe jak za komuny i kropka.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jacus  ona chyba z twojej wioski 😁 będziesz miał na kogo głosować z KO

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

romus-pierdolnoles jak brozka w latarnie😛, wiem ze jedyne ceny ja sledzisz to "zupy" o nazwie krupnik, reszta ci nie jest znana, nie dziwota ze zona do sklepu cie nie puszcza,moglaby sie nie doczekac na zakupy😂.

dozynki  w skale sie przeciagnely a do tego pogrzebowa[bo  to 18] i brozka sie spieszyla- nieprzestrzeganie prawa moze spokojnie ujsc na sucho , w przypadkow ruchu drogowego kara czasami przychodzi natychmiast, do trzech razy sztuka ??? jechalem tamtendy rano,nawet sladu nie bylo, jedno mnie dziwi do przecieszyna jedzie sie dokladnie w druga strone...

https://krakow.onet.pl/krakow-nagranie-z-miejsca-kolizji-beaty-szydlo/gmffe29


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DTaras napisał:

A Zelmer? Jeszcze raz zapytam ile i jakie sprzęty macie w domu ?

Mam :D blender, robot kuchenny, maszynkę do mielenia, odkurzacz bezworkowy.......

Szkoda ..teraz niewiem czy używać  czy to już antyki....  Czy dokupić ostatnie pewnie sztuki?

Poza tym 2 maszyny łucznik..

kto da więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A te obecne zelmery to z czego robią? Wszystko z chińskich klocków poskładane. Czy fabryki ida do zamkniecia czy po prostu będą teraz pordukować to samo pod nazwą Bosch za wieksze pieniadze 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie..... w biznesie nie ma miejsca na sentyment : 'będą teraz pordukować to samo pod nazwą Bosch za wieksze pieniadze '..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zróbcie, zróbcie sobie zapasy tych wibratorów jak mają być droższe pod logiem bosch 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Też mnie zaskakuje że Racyl taki w tym temacie obeznany


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

mnie to jakos nie dziwi ze racyl potrafi nawet podac marki wibratorow- on jest takim mezczyzna jak jego prezes😂, o czyms to w koncu swiadczy jesli ktos pisze o odkurzaczach , maszynkach do miesa czy mikserach o on od razu wyskakuje z czyms normalnym ludziom zupelnie niepotrzebnym..wiagra juz nie pomaga ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Z tego co ywa wymieniła to maszynka do mielenia i może mikser. Blender musiałby mieć ze 40 lat. Reszta jedzie chiną na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, jacus napisał:

mnie to jakos nie dziwi ze racyl potrafi nawet podac marki wibratorow- on jest takim mezczyzna jak jego prezes😂, o czyms to w koncu swiadczy jesli ktos pisze o odkurzaczach , maszynkach do miesa czy mikserach o on od razu wyskakuje z czyms normalnym ludziom zupelnie niepotrzebnym..wiagra juz nie pomaga ??

ty lepiej zobacz czym i z kim twoja stara w tym wieku się zabawia🤣

ja dużo młodszy to mi takie rzeczy nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Niby nie potrzebne ale temat dobrze znasz jak widać.

Co tam dziś słychać z temacie LGBT? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a ja zelmera -odkurzacz 2200 v - 2 x krajarka i 2 x mikser   . wiek pow . 5 lat a robote zrobi lepiej jak nie jeden nowy .            a odnosnie składania z czesci chinskich to jakaś minister niemiecka rozmawiała z branżą chemiczną w swoim kraju o wieksze zaangażowanie w produkcje na starym kontynecie  składnków do produkcji medykamentów .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

no w obecnej sytuacji z brakami leków na rynku to trzeba być wybitnym "bystrzakiem" (raczej "bystrzycą") aby coś takiego zrozumieć
Niemcy jak widać też swoich "orłów" mają xD

a czytuję czytuję forum bo tu ciekawiej jak mało gdzie indziej :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

racyl, racyl, racyl... Stara, baba a może i stara baba. Nikt z nas takiego czegoś do domu nie brał. Poza tym szanujemy swoje rodziny. Nie wymagaj od świata aby się do Ciebie dostosował. Ulman - wytłumacz Romanowi, że na giełdę idzie się po pieniądze od napaleńców albowiem najlepiej inwestuje się nieswoje. Wchodząc tam w zasadzie lepiej jest być na zero ale z dobrą perspektywą - czytaj "bajerem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

oooo i dlatego jest rekordowa suma pieniedzy zainwestowana  w instrumenty o ujemny saldzie % , pewna strata bez ryzyka zysku  np . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Bo tak po prawdzie to nie wiadomo kto beneficjentem tej straty, czyli komu strata jest na rękę. 🤣 Pranko pieniążka jak ta lala. Albo instrument kreowania kryzysu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
28 minut temu, DTaras napisał:

 Ulman - wytłumacz Romanowi, że na giełdę idzie się po pieniądze od napaleńców albowiem najlepiej inwestuje się nieswoje. Wchodząc tam w zasadzie lepiej jest być na zero ale z dobrą perspektywą - czytaj "bajerem".

Wytłumaczyć Romanowi? Żartowniś się znalazł 😄


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj