Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8046
7 godzin temu, Roman176 napisał:

i to mnie martwi 

Dlaczego? 

Poprostu teraz mają PISiorki jedną wielką "WIEJSKĄ" sielankę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 godzin temu, Ulman napisał:

Amerykańskie sądy nakążą niemcom żeby nam zapłacicli? Jakie są podstawy do takich przypuszczeń?

z tego co sie orientuje bedzie próba w sprawie ustawy 447 aby to niemcy płacili zydom odszkodowanie  za straty w mieniu zydowskim zostawionym na terenie rzeczypospolitej .i mogły by to sądy amerykanskie prowadzić  .  natomiast wystarczy słowo amerykanskich sądów aby panstwo niemieckie zajeło sie sprawą reperacji dla polski od nowa .                  jakos ostatnio przywódca KOD  zrezygnował z funkcji , z jego wypowiedzi wynikało ze to szefostwo drogo ko kosztowało , stracił kase , rodzine i starych znajomych - jego słowa 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Ciekawe... Takie USA dobre a zapomnieli wszyscy skąd ten LGBT skrót i ruchy. KOD. To ruch powstały na kanwie konkretnych wydarzeń. Tak samo jak czarne protesty. Teraz siedzi w uśpieniu bowiem sprawę sądów rządząca wyciszyła. I to w iście amerykańskim stylu choć próbowali w radzieckim. To wróci jak trzeba będzie na klęczkach do Częstochowy po głosy iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, mirro napisał:

A czym to tak walczą? Gazem LNG czy wykupem węgla co go Roman fedruje? Zaraz się okaże że sami walczymy ze sobą. A może zachód chce nam Judeo- chrześcijańskie korzenie podcinać, no chyba że są z kręgu filozofii greckiej ( bo chyba Premier odkrył ostatnio ten fakt).😂 Jakoś o korzeniach słowiańskich to ja tu zbytnio nie słyszę.
Co te KODy i Agrounia maja takiego w sobie że są uznawane za znaczące narzędzie? To raczej ruchy ekipy która z czegoś jest niezadowolona. Formy partyjnej raczej nie przyjmą bo w zasadzie że są niezadowoleni to wiemy, ale co dalej po proteście to nikt nawet wśród liderów nie wie. Traktuj to jako wentyl bezpieczeństwa.  

Oni będą wygrywać z zachodem a KOD i Agrounia to dla nich straszne zagrożenie.  Całe to wygrywanie to rozbudzenie jakiś urojonych mocarstwowych ambicji w nieświadomych umysłach. Jesteśmy średniej wielkości europejskim krajem byłego bloku komunistycznego i będziemy zwyciężać zachód? Czym , jak , o co te potyczki będziemy toczyć?  W Europie w zasadzie nie mamy sojuszników  a zwyciężymy ich?  Powodzenia w urojeniach życzę 

Roman -  publiczne wynoszenie tematu kto ile zarobił jest prostackie albo dziecinne i infantylne . Do tego można na forum sobie pofantazjować tak jak ty z przebiegami 100tys rocznie w swoim BMW

jarecki - ustawa 447 dotyczy  zwrotu mienia pożydowskiego na terenach RP wiec jak Niemcy maja płacić?  USA spełnia  nasze zachcianki i Niemcom nakażą ? Na jakiej podstawie?  A  może Wielka Brytania nakaże nam powrót ziem zachodnich do Niemiec i co  wredy?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Roman176 napisał:

mam rozumieć ze Niemcy już dawno poległy , kurcze a myślałem ze to potęga gospodarcza tam socjal od 90 lat tam to dopiero nieroby 

I ta potęga dzięki socjalom ? No daj pan spokój . Kto by pomyślał ?

7 godzin temu, Roman176 napisał:

do nowego bizona wystarczyło silnik z nh tak oczywiscie zrobił nh bizonowi

Który to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 w unni nie ma przyjaciół jakos ostatnio , nawet francja  wyrolowała niemców z weberem który miał być szefem na stanowisku a przez francje odpad . a a agro unnia to smiech .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

@zetorki12 Ty socjala nie bierzesz to się hvja znasz, nawet niewiesz jaki to pożądny piniądz i co on potrafi zdziałać.

Edytowano przez Rolnik1973
  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Niegdyś, jeszcze za dojczmarek, imigrant miał tam ograniczoną wolność. Runął mur i zaczęło łagodnieć. Nie mniej ich potęga potrzebowała imigracji już wcześniej niż w latach '90 i to realizowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Coś się pojebło z cytowaniem no nic do zetorkiego było

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 Ty socjala nie bierzesz to się hvja znasz, nawet niewiesz jaki to pożądny piniądz i co on potrafi zdziałać.

No i się denerwuję i zazdroszczę tym co biorą . To i narzekać mi wolno chyba ? Zara lipiec , to i mi się raj otworzy . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
18 minut temu, zetorki12 napisał:

I ta potęga dzięki socjalom ? No daj pan spokój . Kto by pomyślał ?

Socjal , socjal uber alles!!! Roman to prawicowiec pełna gęba  który socjal chwali i wspiera jak się da


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
22 minuty temu, Ulman napisał:

jarecki - ustawa 447 dotyczy  zwrotu mienia pożydowskiego na terenach RP wiec jak Niemcy maja płacić?  USA spełnia  nasze zachcianki i Niemcom nakażą ? Na jakiej podstawie?  A  może Wielka Brytania nakaże nam powrót ziem zachodnich do Niemiec i co  wredy?

 

 od prawnika --z tego co sie orientuje przyczyną pozostawienia mienia rzydowskiego na terenach polskich  była agresja niemiec  , polska ani nie wygnała zydów ani ich .... nie znecała sie nad nimi , nie zrobiła nic w działaniu którym ci ludzie czuli by sie zagrożeni na tych terenach polskich .    ale to temat bedzie za około 10 lat jak tramp wygra kolejne wybory i zależy kto bedzie prezydentem usa za  te 10 lat i jak usa ułoży sobie stosunki z niemcami  na razie to nie ma poparcia w kongresie ale sama sprawa była poruszana przez nie których kongresmenów ,ale w najblizszym 10 latach raczej nie ruszy sie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czyli Niemcy zapłacą za mieni żydowskie które stracił Żydzi a obecnie jest w naszych rękach?   Ciekawa koncepcja😀


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

jarecki - jak byś nie przeklinał Niemców to mienie podzieliła również proradziecka władza powojenna i na tej zasadzie może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Dlaczego? 

Poprostu teraz mają PISiorki jedną wielką "WIEJSKĄ" sielankę. 

Wiejska sielanka to moim zdaniem skończyła się z końcem lat 90' a rozpoczął się wyścig szczurów. 

Kto jest obecnie najlepszą opozycją? 

Najlepsza opozycja aktualnie rządzi i dlatego motłoch który został na lodzie bez stołków a który rządził (raczej zarządzał jako namiestnik dojczlandu) wcześniej tym krajem pozostawszy na lodzie nie jest w stanie nic konstruktywnego z siebie wykrzesać. 

25 minut temu, Ulman napisał:

Czyli Niemcy zapłacą za mieni żydowskie które stracił Żydzi a obecnie jest w naszych rękach?   Ciekawa koncepcja😀

Wymień co jest w naszych rękach żydowskiego. Bezspadkowe oczywiście oraz to co giermany niechcący zniszczyły jak do ruskich w odwiedziny jechali i co dotłukli wracając a co Polacy odbudować musieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

 

Najlepsza opozycja to taka co aktywuje się we właściwych momentach, jest pod ręka i zawsze można na nią zrzucić swoją głupiznę albo niepowodzenia. Sama merytoryka nie jest ważna. Jak nie ma takiej opozycji to należy ją stworzyć. ( Czytaj, jakąś głupotą wk***ić ludzi aby grupowo zaprezentowali swoje niezadowolenie a potem szybko ochrzcić ich  opozycją, zanim się rozlezą.) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Oni będą wygrywać z zachodem a KOD i Agrounia to dla nich straszne zagrożenie.  Całe to wygrywanie to rozbudzenie jakiś urojonych mocarstwowych ambicji w nieświadomych umysłach. Jesteśmy średniej wielkości europejskim krajem byłego bloku komunistycznego i będziemy zwyciężać zachód? Czym , jak , o co te potyczki będziemy toczyć?  W Europie w zasadzie nie mamy sojuszników  a zwyciężymy ich?  Powodzenia w urojeniach życzę 

Roman -  publiczne wynoszenie tematu kto ile zarobił jest prostackie albo dziecinne i infantylne . Do tego można na forum sobie pofantazjować tak jak ty z przebiegami 100tys rocznie w swoim BMW

jarecki - ustawa 447 dotyczy  zwrotu mienia pożydowskiego na terenach RP wiec jak Niemcy maja płacić?  USA spełnia  nasze zachcianki i Niemcom nakażą ? Na jakiej podstawie?  A  może Wielka Brytania nakaże nam powrót ziem zachodnich do Niemiec i co  wredy?

Ulman ta ustawa tyka 40 państw  a nie tylko polski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

I dlatego, słodki, chu z takim sojusznikiem. Jakieś tajne ustalenia iżby oni tak a my to nie sobie można w buty wsadzić. To jest takie głaskanie po głowie z jednoczesnym kopaniem w dupę czyli jakaś pańszczyzna. Nikt tak bardzo nie zapewniał, że będzie inaczej jak obecnie urzędujący. Jak nazwać kogoś kto mówi, mając świadomość o braku mocy w temacie, że jest wszechmocny? Uzurpator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

O ile z opinią rzecznika praw obywatelskich można co najwyżej dyskutować w kwestii formy zatrzymania podejrzanego o zabójstwo dziecka i nawet bym był skłonny stanąć po stronie policjantów wszak krzywdy podejrzanemu nie zrobili a nie dali mu szans na zagrożenie jakimkolwiek bodaj impulsywnym działaniem.
Cóż z profesjonalizmu policjantów jeśli ich obrońcami okazała się zwyczajna świnia prasowa mieszająca sprawy prywatne rzecznika nijak nie związane z przypadkiem zatrzymania i to jeszcze sygnowana przez media publiczne.
Siłą PiS-u jest fakt że słuchają opinii publicznej i najczęściej reagują pod tę opinię co im tylko dobrze rokuje na przyszłość bo i zdecydowane deklaracje anty roszczeniowe żydowskie przy jednoczesnych roszczeniowych wobec Niemiec i nikt nie traktuje poważnie ani się przejmuje "filozofią Kalego" bo uznaje to za populizm. Dzięki deklaracjom "wierchuszki" w tematach roszczeń wykopali skutecznie prawicowe polskie ugrupowania z parlamentu europejskiego  co i sami Niemcy im docenią zapewne...
Polityka polityką ale używanie przeciwko komukolwiek argumentów czysto rodzinnych jakoby każdy odpowiadał za dziesiątego pociotka w rodzie jest poniżej i kultury i nawet prawa które tylko za zgodą sądu zezwala na publikację danych personalnych przestępców a w przypadku ekscesów syna rzecznika takiej zgody nie było. 
Zasada że cel uświęca środki prowadzi do budowy krematoriów zatem nie posunę się do podawania personaliów decydentów którzy dopuścili do brudnych ataków na rzecznika po przez rodzinę bo bym zszedł do poziomu tych świń. Nie pisał bym tego gdyby to było pierwszy raz, ale zaczynam się obawiać czy kiedy nie wykorzystają i przeciwko mnie ułomności kogoś z mojej rodziny, albo moje przeciwko komuś  rodziny.
Oczekuję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec person podłych metod używających, w przeciwnym przypadku należy się zacząć bać.
https://wiadomosci.wp.pl/syn-bodnara-dokonal-rozbojow-z-nozem-sa-kroki-prawne-wobec-tvp-6395312651917441a

oczywiście to nie zmienia faktu, iż nie zgadzam się z opinią rzecznika jakoby naruszono niewspółmiernie prawa podejrzanego bo gdyby nawet okazał się podejrzanym niesłusznie to ma zagwarantowane prawo do odszkodowania ustanowione właśnie na wypadek gdyby okazało się że przekroczono granice.
W przestępstwach przeciwko życiu dopuszczalny większy margines brutalności i tu policjantów bronić bo kiedyś mogą się zawahać gdy nam ich obrona będzie potrzebna.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Dysydent - moim zdaniem rzecznik od tego jest, aby wytykać tego typu problemy a Policjanci od tego aby robić swoje. Na wyższych szczeblach sprawa znajdzie bieg dalszy i ot tak się zakończy. Granie na emocjach widza to teatr. Robienie Polityki na teatrze to dramat a tu wiadomo jak to się może skończyć: komedią lub tragedią. Czy w grotesce czy martyrologii naród w rezultacie cierpi więc czy to dobrze? Podzielam trafne stwierdzenia bowiem mieszając ludzi z gnojem nabywa się specyficznego smrodu a jeśli kto wokół siebie ten zapach toleruje prędzej czy później przestanie na ów zwracać uwagę i według powiedzenia z kim przestajesz będziemy od obrzydzenia już nie uciekać a gnać w popłochu. Tylko dokąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

jeszcze tylko brakuje aby człowiek od świni uciekał
Kiedyś gdy świnia ryła nieutwardzone podłoże kojca to się jej druta w ryj jak kolczyk wbijało. Teraz kojce utwardzone to już to niekonieczne ale właśnie nie pozwalajmy na kruszenie tej posadzki.
Świnia stwór potrzebny bo jest do czego człowieka porównać. Tylko pomylono chów świń rzeźnych z chowem liczonym na "szkódność" no i te rasy szkódne ...
warto czasem odstrzał urządzić jeśli już i samemu hodowcy w szkodę włażą.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, dysydent napisał:

Oczekuję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec person podłych metod używających, w przeciwnym przypadku należy się zacząć bać.
https://wiadomosci.wp.pl/syn-bodnara-dokonal-rozbojow-z-nozem-sa-kroki-prawne-wobec-tvp-6395312651917441a

opiekunem prawnym nieletniego jest jego ojciec czyli bodnar , to kogo mieli sie zapytać Juzka z pod sklepu , bodnar jest osobą publiczną sprawującą władze z  nadania sejmu , wiec zarówno on jak i jego najblizsza rodzina powinna być bez skazy , jak przyjmują na policjanta to sprawdzają rodzine , braci . Znajomy chciał zostać policjantem to go nie przyjeli bo jego brat miał wyroki za kradzieze  . a może bodnar zajmie sie sprawą i obstanie sie za osobą zastraszaną przez syna ? ale tu bedzie konflikt interesów  . idac dalej to o wnuczkach wałesy też nie powinni napisać ?  działanie jego syna jezeli zostanie uznany za winnego powinno skutkowac odwołaniem jego ojca z funkci  RPO . A TO BODNAR NAPISAŁ ze to tvp odpowiada za atak na adamowicza   ,   ,, kto mieczem wojuje ten od miecza ginie ''  idąc dalej to o mordercy Kristiny media nie powinny informować bo gosc nie został skazany prawomocnym wyrokiem ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Robie zasiegi, radził bym się zapoznać choć nie musicie się z tym zgadzać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
4 godziny temu, dysydent napisał:

Świnia stwór potrzebny bo jest do czego człowieka porównać. Tylko pomylono chów świń rzeźnych z chowem liczonym na "szkódność" no i te rasy szkódne ...
warto czasem odstrzał urządzić jeśli już i samemu hodowcy w szkodę włażą.

Jak kara będzie , jak za kłusownictwo, to zgłaszam się na ochotnika. 🤣 Mogę zapewnić też inne atrakcje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
10 godzin temu, dysydent napisał:

Polityka polityką ale używanie przeciwko komukolwiek argumentów czysto rodzinnych jakoby każdy odpowiadał za dziesiątego pociotka w rodzie jest poniżej i kultury i nawet prawa które tylko za zgodą sądu zezwala na publikację danych personalnych przestępców a w przypadku ekscesów syna rzecznika takiej zgody nie było. 
Zasada że cel uświęca środki prowadzi do budowy krematoriów zatem nie posunę się do podawania personaliów decydentów którzy dopuścili do brudnych ataków na rzecznika po przez rodzinę bo bym zszedł do poziomu tych świń. Nie pisał bym tego gdyby to było pierwszy raz, ale zaczynam się obawiać czy kiedy nie wykorzystają i przeciwko mnie ułomności kogoś z mojej rodziny, albo moje przeciwko komuś  rodziny.
Oczekuję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec person podłych metod używających, w przeciwnym przypadku należy się zacząć bać.
https://wiadomosci.wp.pl/syn-bodnara-dokonal-rozbojow-z-nozem-sa-kroki-prawne-wobec-tvp-6395312651917441a
 

Ale takie grzebanie w zyciorysach to domena prostych ludzi i doskonale wpasuje się w sPISkowa teorie o tym ze jak się komuś coś udało to maiał układy a nawet jesli nie on to szwagier jego sąsiada co raz jak wrócił z rejsu do Chin to razem sie wódki opili i pewnie coś uknuli. Każde wytłumaczenie jest dobre by sie pocieszyć że nie jest sie bałwanem tylko nie miało sie układów tak jak inni. I tak naprawdę prosty lud zawsze sobie dopowie to co do głowy propaganda napchała. Ja na ten przykład studiowałem na komunistycznej uczelni na której wykładali komunistyczni wykładowcy i zapewne dostałem sie tam bo byłem protegowanym jakiegos komunisty. Tak było bodajze wg Romanka. Ostatnio Damian cos PISał o tym że miałem w rodzinie SBków czy UBków i że pewnie za komuny lepiej mi sie powodziło a teraz kwik i cos tam cos tam. Takie samo zidiocenie jest jak jakiegos działacza zamkną i przed sąd zaprowadzą. Jak skażą to znaczy ze był winny, złodziej itp, itd . Jak uniewinnia to i tak był złodziej ale sąd skorumpowany i komunistyczny go nie skazał.  Lud wie lepiej i wszystko sobue wytłumaczy a jakby nie umiał to zawsze można powiedzieć że to przez Tuska


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj