Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Roman176    4609

też zlikwidowaliśmy maciory itp  tak kopalni 6 godzin gdy brakuje tlenu i wysoka temperatura z wilgotnością 100%


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
58 minut temu, marekfarmer napisał:

Ale  to UE  każe  go  ścigać  do 2032 roku

Zakazuje  stosowania  SOR 

Ulman

No i widzisz  też  byś  zyskał na likwidacji dopłat   to jest  za czy przeciw ???

A powiedz mi jeszcze  dlaczego  przed  UE  było więcej gospodarstw  w Polsce ???

Ktoś kto ma 1000ha nie  jest  Rolnikiem   nie prowadzi  Gospodarstwa  Rolnego  tylko Przedsiębiorstwo  Rolne  albo  Spółkę  więc jest  Prezesem czy Dyrektorem

 

Nikt tu nie mówi o zysku a ewentualnie o mniejszej starcie od innych.

Za czy przeciw - zazdroszcze ci prostoty/prostactwa w mysleniu. Nie masz w zwyczaju mysleć te dwa trzy kroki naprzód a jedynie tu i teraz  - za lub przeciw.

Z moich podatków państwo płaci składki do budzetu UE i potem jest cofka na dopłaty. Może się to bilansuje ale pewnie  nie i jesteśmy beneficjentami netto Tak czy inaczej Jeśli maja znieść dopłaty to niech obniżą odpowiednio podatki  i jestem wtedy za takim rozwiązaniem

Jak mam płacic takie podatki jak dotychczas a dostawać mniej  to niech się wypchają i będę z obrzydzeniem brał ten socjal by  z tego socjalistycznego tworu jak najwięcej odzyskac

Co ty pieprzysz z tym 1000ha? Jak ma 200 ha to jest jeszcze rolnikiem czy nie. A jak ma 1000ha i lubi sobie pokosic i poorać to wtedy jest rolnikiem czy nie? Mieszasz pojecie formy orgnizacyjno prawnej ze zwyczajowym rozumieniem  pojęcia rolnika.. Rolnikiem jest każdy kto ma ziemię i ja użytkuje. Posiadając ziemie nie robiąc nic a jedynie podejmując decyzje i korzystając z usług  też jesteś rolnikiem.

48 minut temu, marekfarmer napisał:

A gdzie te  dopłaty  są  ????

Z tego co wiem to tylko do  zdjęcia  i utylizacji i to nie dla  wszystkich  bo  limity małe.

A co  z resztą  zakazów

jak wytłumaczysz

Zakaz wywozu obornika od 1 grudnia do 1 marca  przedtem  365 dni  można było wozić.

Szereg substancji w SOR  wycofanych

GMO  zakaz

Itd

Azbest kładziono na dachy do ok 90 roku. Pomiędzy 1990 a 2032 jest  42lata ale jeśli azbest był położony w 1970 to już 62 lata. Jak kogoś nie stać by raz na 42 lata wymienić poszycie dachu  to jest po prostu dziad.

Wiekszość głupot bierze się z socjalizmu i masy urzędasów którzy muszą coś wymyślić by uzasadnić swoje jestectwo.

Jedni wymyslają zakaz wyworzenia obornika zimą a inni zakaz handlu w niedzielę.

Jedno i drugie jest ograniczeniem wolności i swobód  dokonanym przez socjalistów tylko jakoś tak się dziwnie składa że jedno ci bardzo przeszkadza a drugie popierasz. Ot paradoksO.o

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
21 minut temu, staszek131415 napisał:

Ale głupoty piszesz zobacz sobie jak żywność przez dopłaty podrożała tyko takie łosie jak Ty w to wierzą  jak by było  tak jak piszesz to by były dopłaty do produkcji  a nie do ugorowania pola i jeżdżeniu raz w roku talerzówką

Zarobki też wzrosły, płaca minimalna jest stale podnoszona, ergo w przyrodzie nic nie ginie. Gdybyś nie był łosiem i ruszył głową to zorientowałbyś się, że taki sens istnienia dopłat wynika z rynkowego mechanizmu naczyń połączonych - gdyby nie dopłaty, rolnik sprzedawałby drożej bo inaczej zbankrutuje i tak po sznurku aż do klienta końcowego każdy płaci drożej. A to, że dopłaty i tak idą z podatków każdego obywatela UE to już inna bajka, ale wam socjalistom zdaje sie to nijak nie przeszkadza.
Poza tym nie można ugorować pola w nieskończoność, a tylko 5 lat, chyba że jest sie małorolnym (bodajże do 10ha GR nie trzeba wyszczególniać upraw we wnioskach), a więc wniosek - odebrać dopłaty małorolnym, bo zamiast siać i zbierać to mogą kombinować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta jasne jakoś sprzedajemy  taniej niż przed wejściem do UE TUCZNIK KOSZTOWAŁ 5 ZŁ dziś tyle samo pasze poszły 2 razy tyle o reszcie czyli maszynach i zieminie wspomnę więc gdzie ta opłacalność ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej tu unijnych wymysłów nikt nie zachwala , ale z tymi dopłatami to nie takie proste . To już nie chodzi o Polskę , ale cała Unia by poległa w konfrontacji np z Ameryką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
34 minuty temu, staszek131415 napisał:

Ale głupoty piszesz zobacz sobie jak żywność przez dopłaty podrożała tyko takie łosie jak Ty w to wierzą  jak by było  tak jak piszesz to by były dopłaty do produkcji  a nie do ugorowania pola i jeżdżeniu raz w roku talerzówką

Możesz pokrótce wyjaśnić jak dopłaty spowodowały wzrost cen żywności? Interesuje mnie mechanizm rynkowy który tak zadziałał . 

Zainteresowało mnie to bo poprzez analogię wychodzi mi że czym więcej dopłacimy np do szpitali tym one będą droższej oferować usługi. Dla mnie ekonomiczny fenomen ale w PIS wszystko ludziom potrafią wmówić


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
24 minuty temu, daron64 napisał:

@romek

Teraz to że świń już zeszliśmy calkicie, a bydła to paręnaście sztuk zostało, krowy i cielaki, młodzież cała przed zimą wyprzedajemy. Matula nie chce się przekonać żeby całkiem to zlikwidować. No ale jak chce i ma siły to jej nie zabronię.

W ekstremalnych warunkach? W kopalni o ile kojarzę, tak? Ja mam różne zmiany 8, 12. W różnych godzinach, więc bydło narazie odpada. 

Z awariami to masz racje, zwłaszcza jak robota goni, trzeba coś naprawiać a tu trzeba iść do roboty i znowu się w czasie odwleka.

Przyznam ci rację  źle  pisałem żeby  dać dopłaty tylko tym co żyją  z gosp. A zabrać tym którzy pracują  na etacie. Jeśli ktoś  dba  o ziemie  i Pracuje dodatkowo  bo nie jest wstanie się  z niej utrzymać powinien nią  dostać.  Ale wszyscy  cwaniacy którzy  robią w polu tylko dla  dopłaty  powinni być ich  pozbawieni.

A najlepiej zlikwidować dla wszystkich.

 

 

8 minut temu, Ulman napisał:

Nikt tu nie mówi o zysku a ewentualnie o mniejszej starcie od innych.

Za czy przeciw - zazdroszcze ci prostoty/prostactwa w mysleniu. Nie masz w zwyczaju mysleć te dwa trzy kroki naprzód a jedynie tu i teraz  - za lub przeciw.

Z moich podatków państwo płaci składki do budzetu UE i potem jest cofka na dopłaty. Może się to bilansuje ale pewnie  nie i jesteśmy beneficjentami netto Tak czy inaczej Jeśli maja znieść dopłaty to niech obniżą odpowiednio podatki  i jestem wtedy za takim rozwiązaniem

Jak mam płacic takie podatki jak dotychczas a dostawać mniej  to niech się wypchają i będę z obrzydzeniem brał ten socjal by  z tego socjalistycznego tworu jak najwięcej odzyskac

Co ty pieprzysz z tym 1000ha? Jak ma 200 ha to jest jeszcze rolnikiem czy nie. A jak ma 1000ha i lubi sobie pokosic i poorać to wtedy jest rolnikiem czy nie? Mieszasz pojecie formy orgnizacyjno prawną ze zwyczajowym rozumieniem  pojęcia rolnika.. Rolnikiem jest każdy kto ma ziemię i ja użytkuje. Posiadając ziemie nie robiąc nic a jedynie podejmując decyzje i korzystając z usług  też jesteś rolnikiem.

Azbest kładziono na dachy do ok 90 roku. Pomiędzy 1990 a 20132 jest  42lata ale jeśli azbest był położony w 1970 to już 62 lata. Jak kogoś nie stać by raz na 42 lata wymienić poszycie dachu  to jest po prostu dziad.

Wiekszość głupot bierze się z socjalizmu i masy urzędasów którzy muszą coś wymyślić by uzasadnić swoje jestectwo.

Jedni wymyslają zakaz wyworzenia obornika zimą a inni zakaz handlu w niedzielę.

Jedno i drugie jest ograniczeniem wolności i swobód  dokonanym przez socjalistów tylko jakoś tak się dziwnie składa że jedno ci bardzo przeszkadza a drugie popierasz. Ot paradoksO.o

Gdyby  wszystkie  przepisy  ustalali ,,prostacy,, to by  w Polsce jak i na świcie  żyło się  lepiej.

Cały  szkopuł  tkwi w prostocie

A nie  Jeden ARIMR  ten sam przepis   kwalifikuje tak a drugi  mówi  inaczej  poco tak

Proste  i  przejrzyste Prawo  i  Koniec

 

Z tego co pamiętam  to przed UE nie było  VATu  i wątpię abyś  zapłacił  podatki   takie jak te dopłaty    dostajesz  .A jeśli  ktoś  jest na VAT to  to robi tak aby mieć zwroty  więc  taki to w ogóle  na socialu  żeruje  i nie płaci  wcale  podatków  poza rolnym.   Przed UE  jakie miałeś  Ceny ciągników  nawozów  a jakie są  teraz. Głupie  wymogi  emisje spalin itd. itp.

Więc gdyby wrócić do tego  brak  VAT  to  praktycznie  Rolnik nie płacił by  żadnych podatków  poza Rolnym.  Tak wiem zaraz napiszesz że  podatek będzie w nawozie bo  firma  musi zapłacić itd.

A  poco na siłę  wymieniać  dach  który  nie ciecze   bo tak się komuś  uroiło  że  szkodliwy.  A  do  Zdrowych  Papierosów  Dopłaty  się  daje 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Trochę za daleko poszedłem bo wrzuciłem wszystkich do jednego Worka

Mój błąd.

Ale jest wielu  Pseudo  Rolników co robi tylko dla Dopłaty  i  taka jest  prawda  i  jest to  szkodliwe dla całej  reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
3 minuty temu, marekfarmer napisał:

Przyznam ci rację  źle  pisałem żeby  dać dopłaty tylko tym co żyją  z gosp. A zabrać tym którzy pracują  na etacie. Jeśli ktoś  dba  o ziemie  i Pracuje dodatkowo  bo nie jest wstanie się  z niej utrzymać powinien nią  dostać.  Ale wszyscy  cwaniacy którzy  robią w polu tylko dla  dopłaty  powinni być ich  pozbawieni.

A najlepiej zlikwidować dla wszystkich.

 

 

Gdyby  wszystkie  przepisy  ustalali ,,prostacy,, to by  w Polsce jak i na świcie  żyło się  lepiej.

Cały  szkopuł  tkwi w prostocie

A nie  Jeden ARIMR  ten sam przepis   kwalifikuje tak a drugi  mówi  inaczej  poco tak

Proste  i  przejrzyste Prawo  i  Koniec

 

Z tego co pamiętam  to przed UE nie było  VATu  i wątpię abyś  zapłacił  podatki   takie jak te dopłaty    dostajesz  .A jeśli  ktoś  jest na VAT to  to robi tak aby mieć zwroty  więc  taki to w ogóle  na socialu  żeruje  i nie płaci  wcale  podatków  poza rolnym.   Przed UE  jakie miałeś  Ceny ciągników  nawozów  a jakie są  teraz. Głupie  wymogi  emisje spalin itd. itp.

Więc gdyby wrócić do tego  brak  VAT  to  praktycznie  Rolnik nie płacił by  żadnych podatków  poza Rolnym.  Tak wiem zaraz napiszesz że  podatek będzie w nawozie bo  firma  musi zapłacić itd.

A  poco na siłę  wymieniać  dach  który  nie ciecze   bo tak się komuś  uroiło  że  szkodliwy.  A  do  Zdrowych  Papierosów  Dopłaty  się  daje 

 

 

Prawo proste tak ale prostacy prostego prawa nie wymyslą.

Przed wejściem do UE pewnie byłeś w podstawówce to i pojecia nie masz. VAT jest od bodajże od 1993 roku więc płacisz go już bardzo długo i jak widać nie masz o tym pojęcia.

Nie wiem czy płace takie podatki jakie dostaje dopłaty ale tego nie wykluczam niemniej bedąc jako kraj beneficjentami netto nie jest dziwne że więcej wujmujemy niż wkładamy.

Bedąc na vat nie sposób nie mieć zwrotu o ile jako tako funkcjonujesz i/lub się rozwijasz. Niestety znowu bardzo powierzchowne masz pojęcie jakie podatki sie płaci.

Zapłacisz vat we wszystkim co kupujesz. Spodnie, buty, energia elektryczna, woda wszelkie jedzenie, gazety ksiązki, i wiele rzeczy  których nie napisałem. Z tego vat odprowadzasz i nie odliczasz więc płacisz podatek. Za fajki, paliwo, alkohol zapłacisz jeszcze od groma akcyzy. Podatków płacimy od groma 

Z azbestem sie komuś uroiło ale z zakazem handlu w niedziele to jest słuszne?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No podobno księża nie chcą mieć wolnych niedziel .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
21 minut temu, marekfarmer napisał:

Przyznam ci rację  źle  pisałem żeby  dać dopłaty tylko tym co żyją  z gosp. A zabrać tym którzy pracują  na etacie. Jeśli ktoś  dba  o ziemie  i Pracuje dodatkowo  bo nie jest wstanie się  z niej utrzymać powinien nią  dostać.  Ale wszyscy  cwaniacy którzy  robią w polu tylko dla  dopłaty  powinni być ich  pozbawieni.

A najlepiej zlikwidować dla wszystkich.

I jakby na tym się wcześniej zakończyło uniknęlibyśmy tych parudziesięciu(?) postów wojenki. :)

Z tym, że jeśli chodzi o utrzymywanie się z samej gospodarki to nie chodzi o to, że bym się z niej nie utrzymał. Ale napewno nie byłby to ten poziom co teraz. Praca na etacie pozwala mi na lądowanie całej kasy z gospodarki spowrotem w nią. Z pensji żyje, a z gospodarki staram się powoli nadrabiać braki inwestycji z lat, gdy rodzice ładowali kasę w moje i mojego brata kształcenie i na te inwestycje zwyczajnie brakło. Nie jestem jakimś tam mega rolnikiem, który ma wszystko zadbane super, wszystko na czas zrobione itd, ale staram się w miarę możliwości i takie słowa o odbieraniu dopłat nieco mnie ubodlo.

Poza tym, pensja to jednak pewna stabilność. Wiem, na co mogę sobie pozwolić co miesiąc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

9 minut temu, Ulman napisał:

Prawo proste tak ale prostacy prostego prawa nie wymyslą.

Przed wejściem do UE pewnie byłeś w podstawówce to i pojecia nie masz. VAT jest od bodajże od 1993 roku więc płacisz go już bardzo długo i jak widać nie masz o tym pojęcia.

Nie wiem czy płace takie podatki jakie dostaje dopłaty ale tego nie wykluczam niemniej bedąc jako kraj beneficjentami netto nie jest dziwne że więcej wujmujemy niż wkładamy.

Bedąc na vat nie sposób nie mieć zwrotu o ile jako tako funkcjonujesz i/lub się rozwijasz. Niestety znowu bardzo powierzchowne masz pojęcie jakie podatki sie płaci.

Zapłacisz vat we wszystkim co kupujesz. Spodnie, buty, energia elektryczna, woda wszelkie jedzenie, gazety ksiązki, i wiele rzeczy  których nie napisałem. Z tego vat odprowadzasz i nie odliczasz więc płacisz podatek. Za fajki, paliwo, alkohol zapłacisz jeszcze od groma akcyzy. Podatków płacimy od groma 

Z azbestem sie komuś uroiło ale z zakazem handlu w niedziele to jest słuszne?

VAT w Rolnictwie jest  dzięku UE.

Przedtem nie miałeś Vat na Maszyny  nawozy  itd.

A do UE  więcej  dajemy  niż  bierzemy. Większość  dopłat  idzie na maszyny  kupione z  zachodu   SOR to samo głownie zachodnie   z Nawozami chcą  tak samo wykończyć  nasze  zakłady  za którymi  nawet  europosłowie  PO się  ujeli w UE.

Tylko ty widać  tego nie widzisz

Wiem że VAT  jest we wszystkim   ale tyle ile płacisz go w żywności   to są  niskie sumy

akcyzę  masz  zwrot  do paliwa  VAT jak jesteś na Vacie też 

Vatowiec  płaci  mniejsze podatki  od  Ryczałtowca.

6 minut temu, zetorki12 napisał:

No podobno księża nie chcą mieć wolnych niedziel .:ph34r:

A co ci  tak księża  przeszkadzają ???

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Absolutnie nic , żarcik . Nie przypadł do gustu ? No trudno .

Tak przy okazji . Co sądzicie o pomniku Papieża we Francji i aferze w związku z Krzyżem ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Absolutnie nic , żarcik . Nie przypadł do gustu ? No trudno .

No nie  przypadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A cóż tam takiego w tym żarciku Cię Marku tak zniesmaczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No bo jak ksiądz  może  mieć  wolną  niedzielę bo jak.

Nie wiem co niektórzy (nie chodzi mi o ciebie Zetorki)  czepiają  się tak księży  że ma  samochód  lepszy od niego  itd.  itp.

A to że Rydzyk  tak powiedział  czy  inny  ksiądz  a że są przeciw  Aborcji   itd.

I taki delikwent  tak tłumaczy że  do  kościoła nie chodzi,  a na pytanie  to do kościoła się chodzi dla  księdza czy dla Boga   Koniec tematu nagle.

A jak  trwoga  to wtedy  do księdza  żeby  pochował  żeby  ochrzcił  do Pierwszej Komunii  bo impreza będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie na tym żart polegał że nie może :D .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
4 minuty temu, marekfarmer napisał:

 

VAT w Rolnictwie jest  dzięku UE.

Przedtem nie miałeś Vat na Maszyny  nawozy  itd.

A do UE  więcej  dajemy  niż  bierzemy. Większość  dopłat  idzie na maszyny  kupione z  zachodu   SOR to samo głownie zachodnie   z Nawozami chcą  tak samo wykończyć  nasze  zakłady  za którymi  nawet  europosłowie  PO się  ujeli w UE.

Tylko ty widać  tego nie widzisz

Wiem że VAT  jest we wszystkim   ale tyle ile płacisz go w żywności   to są  niskie sumy

akcyzę  masz  zwrot  do paliwa  VAT jak jesteś na Vacie też 

Vatowiec  płaci  mniejsze podatki  od  Ryczałtowca.

 

Przed akcesją do UE faktycznie vatu nie było ale że tam weszliśmy to niestety musieli wprowadzić.

Masz jakieś dane że jesteśmy jako kraj płatnikiem netto do UE czy to tylko twoje wyobrażenie.

Jak nasze nawozy czy śor bedą konkurencyjne to będę je kupował. Rkonomia jest nieubłagana i nikt mi nie zapłaci wiecej za pszenice bo zasilałem polskim nawozem. Zreszta grupa Azoty chyba najgorzej nie stoi 

Vat jest proporcjonalny do tego ile wydaje więc jak sie wcina pasztetowa i kupuje ciuchy na targu to faktycznie wiele nie wniesie do budzetu, Ja wydaje nieco więcej

Akcyzy od benzyny ci nikt nie odda a vat możesz odliczyć w połowie. Opłaty paliwowej nie odlicztsz nigdy.

Jesli ryczałtowiec płaci więcej to napisz to kolegom bo wielu się wykłuca że jest inaczej


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie na tym żart polegał że nie może :D . Mi tam księża nie przeszkadzają , ale jak widzę coś śmiesznego , to się śmieję .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

O przepraszam, ja ostatnio pochwaliłem biskupa Guzdka za kazanie. Duży szacunek za odwagę dla duchownego w mundurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
29 minut temu, daron64 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-uniemozliwimy-wrogom-wkroczenie-na-nasze-terytorium-6181653390178433a

Edit

Źle ująłem.

A jakie siły ma Polska przy granicy z FR? Czy byłyby one w stanie niewpuscic Rosjan?

 

Pawnie nawet by nie pierdneli.

Mirro jest specem od spraw militarnych ale szybko licząc jeśli bombowce naddźwiekowe mogą przemieszczać się ponad 2000km/h to oznacza że znad Kaliningradu mogą dolecieć do Warszawy w 8-9 minut. Nie wiem jaki jest czas naszej reakcji ale patrząc na tych jełopów w MON i migracje wysokich oficerów na emerytury jestem niemal pewien ze rozpiernicztli by Żoliborz, Nowogrodzką i ten cyrk na Wiejskiej zanim ktokolwiek  zarządziłby ewakuację. 

Zdolności militarne w stosunku do Rosji mamy żadne ale na pocieszenie można stwierdzic że mnóstwo krajów ma taki sam potencjał. Putin to musi miec ubaw jak tego popaprańca Antka obserwuje. Antek na pewno powoduje u niego ból brzucha

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Antka , to co najwyżej psychiatra może obserwować , a nie Putin . Bo niby i po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

To dalej tylko puste bajanie Antoniego. Okręty podwodne ma budować stocznia której upadłość ogłaszał sąd już dwa razy i udało się jej podpalić ORP Orzeł. Poza tym Rosjanie od jakiegoś czasu intensywnie trenują na Bałtyku działanie śmigłowców ZOP, czyli tych do wykrywania i zwalczania jednostek podwodnych. A żeby było weselej to ćwiczą tak w dzień jak i w nocy czyli chyba coś nam chcą przekazać. My natomiast nie lubimy śmigłowców ZOP. 

Teraz nasz rząd dłubie przy ustawie o zasadach działania spółek skarbu państwa. Po zmianach w zasadzie trudno będzie nam wejść do europejskich koncernów zbrojeniowych, bo tak sobie wymyśliliśmy w ramach odbudowy narodowego przemysłu. Jeśli tak będzie to przy braku transferu technologii  pozostanie nam tylko faktycznie budowa drzwi do stodoły. I to takich co nie latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj