Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

PawelWlkp    726

No zmiana kwoty jest od 2017 roku a budżet na 2016 więc nie ma żadnego wpływu moim zdaniem, ale taki zacietrzewiony fanatyk opozycji nie widzi ironii w tym co pisze śmiejąc się z niego. No więc skoro nie potrafisz rozpoznać ironii zapytam co wspólnego ma kwota wolna w 2017 roku z budżetem na 2016 rok? Czekam na pokrętną odpowiedz :)
No i co z Twoimi zapowiedziami tragicznej sytuacji budżetowej w 2016? Rozumiem że przesuniesz je na 2017 rok, a jak się znowu nie uda to na 2018.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kwota wolna od podatku to mój błąd przyznaję. Natomiast powtarzam już enty raz sytuację budżetu 2016 poprawiły ekstra wpływy z przetargów na LTE i zysk z NBP wypracowany za kadencji Belki. Czy naprawdę tak ciężko ci przeczytać do końca artykuł z linku który wkleiłeś? A może przeczytałeś i nie rozumiesz? Pis nie ma większego udziału w tym, że budrzet 2016 wypadł tak dobrze z małym deficytem.

Co do budżetu na 2017 znowu masz dziwną skłonność do zmyślania. Bo ja nie pisałem nigdzie o tragicznej sytuacji w tym czy 2016 roku. Ja tylko piszę już nie raz, że to sam pis zaplanował na 2017 rok największy po 1989 roku deficyt a nie tragiczną sytuację. Więc dalej zadłuża Polskę tak jak po. Nie wiem może znowu liczą, że NBP zarobi przez rok ponad 8 miliardów? Może znowu liczą, że jeszcze raz sprzedadzą LTE? Zrozum w końcu, że to sam pis zaplanował taki deficyt a nie ja. Bo o ile mi zdarzyło się popełnić jeden błąd to tobie kilka razy trzeba tłumaczyć to samo a ty i tak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Za rządów PO i PSL  były programy unijne . Chciałem przystąpić do programu i założyć ekrany fotowoltaiczne . Przedstawiciel firmy przyjechał i mi wszystko wytłumaczył . Zdziwienie mnie chwyciło gdy powiedział , że aby przystąpić do programu i dostać dofinansowanie muszę wziąć kredyt w banku . Ja mówię że mam własne pieniądze ale i tak trzeba przez bank i to wytypowany .

Kogo więc ta partia promuje i gdzie ta demokracja że nie mogę zapłacić gotówką tylko kredyt .

PO zadłużało Polskę tylko te pieniądze w mierze szły do bogatych a tera się trochę zmieniło . 500+ spowodowało że zaczęły padać  firmy lichwiarskie , budowa mieszkań  planowane dopłaty do pieców co ( walka ze smogiem ) 

Gierek zadłużył Polskę ale odbudował wieś i nie ma się co przejmować . Jak za długi weźmie nas Ameryka to nie będziemy już się starać o wizy  :D  :D  :D

Niech się martwią ci co pożyczali .

W naszych gospodarstwach finanse inaczej wyglądają niż w firmach . W firmach bez banku się nie pojedzie  bo urząd skarbowy by się czepiał .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

ta budowano najdroższe autostrady z całej europy, a wykonanie jak po chinczykach tylko ekrany schodziły jak bułki w sklepie ,w dzień przywozili materiał na droge a w nocy wywozili ,to prawie jak za komuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tylko za komuny wszyscy brali a teraz nawet robotnikom ostatni miesiąc nie płacili bo na czarno byli zatrudnieni przy budowie autostrady . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kwota wolna od podatku to mój błąd przyznaję. Natomiast powtarzam już enty raz sytuację budżetu 2016 poprawiły ekstra wpływy z przetargów na LTE i zysk z NBP wypracowany za kadencji Belki. Czy naprawdę tak ciężko ci przeczytać do końca artykuł z linku który wkleiłeś? A może przeczytałeś i nie rozumiesz? Pis nie ma większego udziału w tym, że budrzet 2016 wypadł tak dobrze z małym deficytem.

Co do budżetu na 2017 znowu masz dziwną skłonność do zmyślania. Bo ja nie pisałem nigdzie o tragicznej sytuacji w tym czy 2016 roku. Ja tylko piszę już nie raz, że to sam pis zaplanował na 2017 rok największy po 1989 roku deficyt a nie tragiczną sytuację. Więc dalej zadłuża Polskę tak jak po. Nie wiem może znowu liczą, że NBP zarobi przez rok ponad 8 miliardów? Może znowu liczą, że jeszcze raz sprzedadzą LTE? Zrozum w końcu, że to sam pis zaplanował taki deficyt a nie ja. Bo o ile mi zdarzyło się popełnić jeden błąd to tobie kilka razy trzeba tłumaczyć to samo a ty i tak nic.

Człowieku czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem zacytował bym Ciebie. Teraz zabłysnąłeś. Jaki według Ciebie wpływ na wykonanie budżetu za 2016 r mają wpływy z lte? Bo według mnie i chyba każdego logicznie myślącego człowieka skoro po stronie zysków w założeniach do budżetu wpisano 9,2 mld z lte to to nie jest żaden ekstra zysk mający wpływ na wykonanie budżetu. A Ty tu jakieś teorie snujesz jakby te pieniądze rząd pod choinke w grudniu dostał i teraz budżet się spiął dzięki nim. Z nbp było pare mld ekstra bo koło 3 zakładano a było więcej. Dalej twierdzisz że to jakiś wpływ miało? Co mi jeszcze chcesz tłumaczyć? I co teraz mądrego napiszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

to nie extra zysk-wiec co roku beda takie licytacje ??, juz wywalam komorki bo niedlugo  minuta rozmowy bedzie jak za dawnych czasow kosztowac 1zl za min a byle jaki aparat 3 tys..

 

 teraz sam sie osmieszasz. przetarg na lte zakonczono w pazdzierniku 2015 i wtedy pieniadze powinny wplynac ekstra do budzetu , ale sztucznie przesunieto je na 2016, wplywy z nbp sa niepewne i dopiero po zakonczeniu roku finansowego wiadomo ile wplaci albo i nie bank, a ponad 3 mld zatrzymanego zwrotu vat-u jak skomentujesz????????zreszta jeden z aukconariuszy sie wycofal i nie zaplacil 2 mld.

http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1564385,Aukcja-LTE-ratuje-budzet-2016   z radia dobrej zmiany zebys nie watpil :P

 

z wyborami szefa parlamentu ue bylo tak -zapytano wszystkich kandydatow o sankcje wobec polski -nie znam angielskiego ale 5 odpowiedzialo cos jak -jes, tylko bulgar powiedzial -no-w naszej gwarze to znaczy tak, czyli tylko on byl za nalozeniem sankcji :P  :P  :P , ale  na szczescie przegral.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz jakieś wiarygodne dane odnoście zatrzymanego vatu? Bo mi nie chcą już ponad 2 lata oddać a odsetki rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

nie wiem jaka masz przegladarke -ale u mnie jest takie puste okienko na samej gorze , najezdzasz kursorem -klikasz, otwiera ci sie nowa strona, tam wpisujesz np.- zatrzymany zwrot vat 2016 , naciskasz enter i ci wyskakuja rozne strony, ja nie zyje tylko internetem wiec potrafie wybrac te wiarygodne-spora czesc internetowych wiadomosci to bzdury. czytam ze zrozumieniem co jest napisane-nie tylko tytul, ktory czesto nijak ma sie do tresci...

 

ulman mnie wyprzedzil :P  :P  :P , z linkiem 

 

powtarzam kolejny raz pisowskie misie-wicze -ja sprawdzam wasz kazdy link , czytam go dokladnie i potrafie wylapac kazdy blad i klamstwo, albo zwykla propagande.

postarajcie sie lepiej i nie wklejajcie bzdur- choc wtedy nie bedziecie mieli o czym pisac :D  :D  :D

 

dla rozluznienia atmosfery-swiat wedlug pis-u

http://joemonster.org/art/38520/15_faktow_w_ktore_trudno_uwierzyc_na_trzezwo_ale_sa_calkowicie_prawdziwe

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

129 mln wstrzymane podczas czynności sprawdzających

2,1 mld i 996 mln w wyniku kontroli. To ładnie pis tych złodziejaszków vatu przydusił. Kontroli nie robi się na widzimisię, muszą miec ku temu przesłanki. A kontrole losowe dotyczą całej księgowości firmy więc też ni jak się odnoszą do wstrzymanego vatu.

http://podatki.gazetaprawna.pl/galerie/1007671,duze-zdjecie,2,vat-ponad-3-mld-zlotych-wstrzymanych-zwrotow.html

 

wiadoma sprawa znikomy % w tych 3 mld to najzwyklejsza nie jasność przepisów a reszta? Ciekawe czy te wstrzymane miliardy to głównie na paliwie z magdeburga?

 

Że też ja musiałem trafić na tak niejasne przepisy i niekompetentnych pracowników  w 2014 roku <_< Ciekawe czy jak bym zapisał się do pisu przyspieszony by mi zwrot vatu który PO mi wstrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ta budowano najdroższe autostrady z całej europy, a wykonanie jak po chinczykach tylko ekrany schodziły jak bułki w sklepie ,w dzień przywozili materiał na droge a w nocy wywozili ,to prawie jak za komuny

 

Przypomnę ci, że przepisy nakazujące stawianie ekranów gdzie tylko się da i czy potrzeba czy nie uchwalono za poprzedniego rządu pis. Szyszko chyba tez był wtedy ministrem.

 

Człowieku czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem zacytował bym Ciebie. Teraz zabłysnąłeś. Jaki według Ciebie wpływ na wykonanie budżetu za 2016 r mają wpływy z lte? Bo według mnie i chyba każdego logicznie myślącego człowieka skoro po stronie zysków w założeniach do budżetu wpisano 9,2 mld z lte to to nie jest żaden ekstra zysk mający wpływ na wykonanie budżetu. A Ty tu jakieś teorie snujesz jakby te pieniądze rząd pod choinke w grudniu dostał i teraz budżet się spiął dzięki nim. Z nbp było pare mld ekstra bo koło 3 zakładano a było więcej. Dalej twierdzisz że to jakiś wpływ miało? Co mi jeszcze chcesz tłumaczyć? I co teraz mądrego napiszesz?

 

Rozumiem, że wg ciebie LTE będziemy sprzedawać co roku i co roku będą nam po 9 mld przelewać do budżetu. Widać jakim to logicznie myślącym człowiekiem jesteś. Tym bardziej, że od początku powtarzam, że te pieniądze to nie są pieniądze wypracowane przez pisowski rząd czy też wypracowane pod wpływem decyzji tego rządu. Tak samo zysk NBP który to jest za rok 2015 wypracowany jeszcze za Belki.

Obawiam się, że nic ci nie jestem w stanie wytłumaczyć bo i tak nie zrozumiesz. Nie dopuszczasz do swojej świadomości, że budżet 2016 wygląda dobrze dzięki jak to mówisz pieniądzom pod choinkę. A budżet 2017 już takich prezentów nie dostanie. No chyba, że jeszcze raz to LTE sprzedamy.

 

Drugi czynnik odpowiedzialny za tak duży wzrost dochodów budżetowych w 2016 to tzw. wpływy jednorazowe. Już na początku roku pojawiła się w budżecie gigantyczna wpłata z przetargu na częstotliwość LTE. Podmioty, które wygrały przetarg,  przelały na konto skarbu państwa 9,2 mld zł.W lipcu natomiast pojawił się drugi gigantyczny przelew na rachunek Ministerstwa Finansów. Tym razem z Narodowego Banku Polskiego. Był to wypracowany zysk za poprzedni rok, który wyniósł ponad 8 mld zł. Łącznie wpływy jednorazowe opiewały na kwotę ponad 17 mld zł.

Tego za rok już nie będzie.

Drugi scenariusz, pesymistyczny, zakłada brak wpływów jednorazowych takich jak zysk NBP oraz wpływów z przetargu na częstotliwość LTE. Gdyby nie one, deficyt budżetowy wyniósłby rekordowe i niespotykane 44,5 mld zł czyli 80% planu na ten rok. Warto pamiętać, że w 2017 roku takich wpływów może już nie być.

Widać co utrzymało deficyt na niskim poziomie. Żadna to zasługa pis.

 

To napisałem w pierwszym poście w którym skomentowałem twój link.Tu nie ma nic o zyskach czy też ich wpływach na wykonanie budrzetu. Tylko podsumowanie, że to nie żadna zasługa pisu. A kasa jest ekstra jak to ująłeś pod choinkę.

 

Ja nie piszę jaki wpływ na wykonanie budżetu ma forsa z LTE czy NBP. Tylko od samego początku piszę, że tak niski deficyt to nie zasługa pisu. Zrozum to wreszcie. Tak jak napisał @jacus przetarg na LTE był w 2015 kasa wpłynęła w 2016 czyli do rzeczonego budżetu. Zysk z NBP wypracowany był w 2015 kasa wpłynęła na konto rządu w lipcu 2016. Masz racje to są pieniądze pod choinkę.

Nawiasem mówiąc chciał bym teraz poznać komentarze naiwnych, którzy wrzucali tu informacje jak to niski deficyt był w październiku minionego roku. Ci którzy im te bzdury wciskali zapomnieli doliczyć tych 17 mld. A może i nie zapomnieli tylko po prostu chcieli głupkom wodę z mózgów zrobić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

" Bo lewacy jeździli lewą stroną a u nas jest ruch prawostronny i przez to powodowali wypadki. To przełożyło się na wypłatę odszkodowań i straty firm" . :D

A w ogóle to wina Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

To nie wina Tuska tylko tych kretynów z Wiejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

z dniem 30 września 2016 r. Liberty Ubezpieczenia stało się częścią Grupy AXA 

"W rezultacie działalność obydwu firm została zintegrowana w ramach jednego podmiotu prawnego jakim jest AXA Ubezpieczenia. Oznacza to, że wszystkie umowy ubezpieczenia, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia zostały przeniesione do AXA Ubezpieczenia."

 

W artykule są dalej dwa towarzystwa i dwie rozne składki .

Więc poziom jego jest poniżej dna , zwykłe łgarstwo .

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

warta kupila hdi w 2012 r i dalej sa roznice w skladkach i dokumentach .

axa kupila liberty 30 IX- nie wiem czy masz jakis samochod[tego fiata to chyba juz zezlomowales] ale ubezpieczenie wykupuje sie na rok wiec jeszcze dlugo kierowcy beda mieli polisy liberty. niedawno podawali ze nowa polise mozna kupic nawet 180 dni przed koncem starej, kto o tym wiedzial to mogl pare stow zaoszczedzic.

 

kazdy kto ma jakis pojazd[lub jak ja kilka] przy kupnie nowej polisy wyciaga z dowodu rejestracyjnego stara polise i chyba tylko debil nie sprawdzi ile jest na starej a ile na nowej, ile jest roznicy na 60 to juz pisalem ,dzis albo jutro bede oplacal zetora wtedy podam, wczoraj placilem oc rolnikow i nnw-ile wzroslo nie chce mi sie szukac starej polisy ale na pewno ze 20 zl.

 

podaj mi w jakim towarzystwie skladki nie wzrosly drastycznie - jutro wypowiem stare umowy i tam sie ubezpiecze. B)

 

najciekawsze, ze na ta podwyzke najmniejszy wplyw ma polityka pis-u, a prawie kazdy psioczy na rzad, to potwierdza fakt ze wiekszosc polakow to nie ma pojecia o finansach :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

W HDI  na  Ciągnikach  i  przyczepach wzrosło  mi o 5zł

Co do   Ubezpieczenia  gosp  OC mienie  budynki itd  wzrosło  o  30%  w PZU z tego co porównywałem to  co  roku  rosło  od 2011 roku  wzrosło  mi  już w sumie  o prawie 100%

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Po rządziła 8 lat pis dopiero rok. Pis daje socjal, po budowało autostrady., schetynówki itd. Nie mam zamiaru bronić tutaj po. Tym bardziej, że sporą część tego socjalu który pis dał pokryły jak pisałem pieniądze z LTE i NBP. Których za rok może nie być. W linku z bankiera jest to wyjaśnione. Już trzeci raz murzę to powtarzać.

Za PO poziom deficytu raz rósł raz spadał. Jednak to za pisu zaplanowano deficyt na rekordowym poziomie. Tak czy siak jest jak pisałem Po zadłużała Polskę a pi dalej robi to samo. I taka jest prawda nie ma co się wypierać.

Korespondent to zwykły dziennikarz wysłany do pracy w delegację. Zbiera różne informacje. Może to być prawda a może ktoś jej taką informację podsunął.

 

Z tego co wiem to PO infrastrukturę drogową wybudowało za kasę z funduszy UE, a jeśli chodzi o ustalony budżet na lata 2008-13 to byliśmy jego jednym z większych beneficjentów także, nie ma się czym chwalić, zresztą kto by wtedy nie rządził to musiałby zrealizować ten budżet z UE bo inaczej kasa by przepadła. Druga strona medalu to taka jak ktoś wcześniej wspomniał budowaliśmy najdroższe autostrady a wykonanie rodem z Chin a ile do tego spółek musiało być a potem jakby nigdy nic Szanowny Pan Nowak zmienia sobie obywatelstwo i staję się Ukraińcem. Reasumując różnica jest taka, że Pis socjal daje z kasy z własnego budżetu a autostrady wybudowane przez PO były z unijnej kasy.

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przypomnę ci, że przepisy nakazujące stawianie ekranów gdzie tylko się da i czy potrzeba czy nie uchwalono za poprzedniego rządu pis. Szyszko chyba tez był wtedy ministrem.

 

 

Rozumiem, że wg ciebie LTE będziemy sprzedawać co roku i co roku będą nam po 9 mld przelewać do budżetu. Widać jakim to logicznie myślącym człowiekiem jesteś. Tym bardziej, że od początku powtarzam, że te pieniądze to nie są pieniądze wypracowane przez pisowski rząd czy też wypracowane pod wpływem decyzji tego rządu. Tak samo zysk NBP który to jest za rok 2015 wypracowany jeszcze za Belki.

Obawiam się, że nic ci nie jestem w stanie wytłumaczyć bo i tak nie zrozumiesz. Nie dopuszczasz do swojej świadomości, że budżet 2016 wygląda dobrze dzięki jak to mówisz pieniądzom pod choinkę. A budżet 2017 już takich prezentów nie dostanie. No chyba, że jeszcze raz to LTE sprzedamy.

 

Drugi czynnik odpowiedzialny za tak duży wzrost dochodów budżetowych w 2016 to tzw. wpływy jednorazowe. Już na początku roku pojawiła się w budżecie gigantyczna wpłata z przetargu na częstotliwość LTE. Podmioty, które wygrały przetarg,  przelały na konto skarbu państwa 9,2 mld zł.W lipcu natomiast pojawił się drugi gigantyczny przelew na rachunek Ministerstwa Finansów. Tym razem z Narodowego Banku Polskiego. Był to wypracowany zysk za poprzedni rok, który wyniósł ponad 8 mld zł. Łącznie wpływy jednorazowe opiewały na kwotę ponad 17 mld zł.

Tego za rok już nie będzie.

Drugi scenariusz, pesymistyczny, zakłada brak wpływów jednorazowych takich jak zysk NBP oraz wpływów z przetargu na częstotliwość LTE. Gdyby nie one, deficyt budżetowy wyniósłby rekordowe i niespotykane 44,5 mld zł czyli 80% planu na ten rok. Warto pamiętać, że w 2017 roku takich wpływów może już nie być.

Widać co utrzymało deficyt na niskim poziomie. Żadna to zasługa pis.

 

To napisałem w pierwszym poście w którym skomentowałem twój link.Tu nie ma nic o zyskach czy też ich wpływach na wykonanie budrzetu. Tylko podsumowanie, że to nie żadna zasługa pisu. A kasa jest ekstra jak to ująłeś pod choinkę.

 

Ja nie piszę jaki wpływ na wykonanie budżetu ma forsa z LTE czy NBP. Tylko od samego początku piszę, że tak niski deficyt to nie zasługa pisu. Zrozum to wreszcie. Tak jak napisał @jacus przetarg na LTE był w 2015 kasa wpłynęła w 2016 czyli do rzeczonego budżetu. Zysk z NBP wypracowany był w 2015 kasa wpłynęła na konto rządu w lipcu 2016. Masz racje to są pieniądze pod choinkę.

Nawiasem mówiąc chciał bym teraz poznać komentarze naiwnych, którzy wrzucali tu informacje jak to niski deficyt był w październiku minionego roku. Ci którzy im te bzdury wciskali zapomnieli doliczyć tych 17 mld. A może i nie zapomnieli tylko po prostu chcieli głupkom wodę z mózgów zrobić.

A ten swoje. Skoro był wpisany po stronie planowanych przychodów to nie był żadnym dodatkowym dochodem. Że był jednorazowy to oczywiste. Dodatkowym by był gdyby w planach go nie było, rozumiesz czy od początku tłumaczyć? Z tych 17 mld 12 było zakładane ale jak ktoś nie rozumie podstaw najprostszych to po co pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Z tego co wiem to PO infrastrukturę drogową wybudowało za kasę z funduszy UE, a jeśli chodzi o ustalony budżet na lata 2008-13 to byliśmy jego jednym z większych beneficjentów także, nie ma się czym chwalić, zresztą kto by wtedy nie rządził to musiałby zrealizować ten budżet z UE bo inaczej kasa by przepadła. Druga strona medalu to taka jak ktoś wcześniej wspomniał budowaliśmy najdroższe autostrady a wykonanie rodem z Chin a ile do tego spółek musiało być a potem jakby nigdy nic Szanowny Pan Nowak zmienia sobie obywatelstwo i staję się Ukraińcem. Reasumując różnica jest taka, że Pis socjal daje z kasy z własnego budżetu a autostrady wybudowane przez PO były z unijnej kasy.

 

Właśnie dlatego że były inwestycje trzeba było zaciągnąć kredyty by mieć na wkład własny. Zasada podobna jak w PROW. 

Czy najdoższe autostrady to nie bądź taki pewien http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/755251,ile-kosztuje-km-autostrady-w-polsce-drozej-niz-w-niemczech-i-czechach,id,t.html

Nie rozumiem co ma do tego Nowak? Jak chce to niech zostanie nawet murzynem :D

Chyba lepiej robić drogi za kasę unijna a nie za swoje?

Skoro już jesteśmy przy kasie i autostradach. 1km tej najdroższej autostrady kosztuje ok 10 mln Eur/km czyli jakieś 44 mln Pln/km. Na 500+ wydaje się 20 mld Pln rocznie. Szybko licząc za jeden rok 500+ możemy mieć ok. 450 km autostrady nawet licząc po tych najdroższych cenach w Europie. :P Tak więc w ciągu kadencji dokończyliby A2 na wschód , A1 na południe i jescze zostałoby na dokończenie S7,S8 S17 czy S19. To byłoby coś! Coś widocznego by po sobie zostawili i na nastepne wybory mieliby się czym pochwalić. Zamiast tego przechleją, wydadzą u niemców na 20 letnie samochody, kupia troche elektroniki i za parę lat wszystko pójdzie na śmietnik. 

Po Gierku coś zostało, po POPSL coś zostało a oni wszystko przepierniczą :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co wiem to PO infrastrukturę drogową wybudowało za kasę z funduszy UE, a jeśli chodzi o ustalony budżet na lata 2008-13 to byliśmy jego jednym z większych beneficjentów także, nie ma się czym chwalić, zresztą kto by wtedy nie rządził to musiałby zrealizować ten budżet z UE bo inaczej kasa by przepadła. Druga strona medalu to taka jak ktoś wcześniej wspomniał budowaliśmy najdroższe autostrady a wykonanie rodem z Chin a ile do tego spółek musiało być a potem jakby nigdy nic Szanowny Pan Nowak zmienia sobie obywatelstwo i staję się Ukraińcem. Reasumując różnica jest taka, że Pis socjal daje z kasy z własnego budżetu a autostrady wybudowane przez PO były z unijnej kasy.

 

A wiesz, e Polska musiała wnieść wkład własny czy tego już nie wiesz? Zresztą nie tylko drogi np schetynówki budowano. Ale i inna infrastrukturę. Ale jak pisałem nie zamierzam bronic po. Bo to nie moja bajka. Pis socjal nie ze swego budżetu daje ale też musi na niego pożyczyć. Deficyt budżetowy dalej istnieje. A w tym roku ma być rekordowo wysoki.

 

A ten swoje. Skoro był wpisany po stronie planowanych przychodów to nie był żadnym dodatkowym dochodem. Że był jednorazowy to oczywiste. Dodatkowym by był gdyby w planach go nie było, rozumiesz czy od początku tłumaczyć? Z tych 17 mld 12 było zakładane ale jak ktoś nie rozumie podstaw najprostszych to po co pisać.

 

Szkoda, że dalej się gubisz i następne rzeczy zmyślasz nic z tego nie rozumiejąc. W planach go nie było bo deficyt zakładany na 2016 rok był większy niż wyszedł w realu. Właśnie dlatego, że miały miejsce nie planowane wpływy z LTE i NBP. Wpłata z LTE przesunięta z roku 2015 a zysk NBP nie jest i nie musi być co rok automatycznie przelewany do skarbu państwa. Co byś nie pisał i tak na moje wychodzi. Zresztą nie wiem po co bijesz pianę. Ośmieszyłeś się tym artykułem. Bo nawet go nie przeczytałeś do końca lub nie zrozumiałeś. Wyżej masz napisane jak byk o co chodzi. Te dodatkowe dochody to żadna zasługa pisu. O tym od początku pisałem. I tak jak jest tam napisane tych dochodów za rok może nie być. I następny deficyt tj 2017 może tak fajnie nie wyglądać. O tym pisze od samego początku. A ty coś tam sobie wymyślasz i się z tym spierasz. Robiąc mi wykłady, że dochód planowany czy nie wchodzi do bilansu. Wiem o tym. ale jak pisałem nie o to mi chodziło.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

no brnij dalej https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-budzetowej-na-rok-2016-2.html projekt ustawy i jak byk stoi 9,2 wpływu z lte i 3,2 z banku centralnego. Żadna to niespodziewana wpłata nie była jak usiłujesz od kilku miesięcy powtarzać. Jak mają co roku deficyt realizować jak w tym 2016 to jeszcze porządzą kilka lat.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

No oczywiście że porządzą. Do samego końca kadencji jak dobrze pójdzie :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kilka lat to może być np trzy.

Tak co rok będą LTE sprzedawać. Może się jeleń znajdzie i co rok będzie za to samo co już kupił płacił. 

O dodatkowych wpływach nie z zasługi pisu do budżetu 2016 z sprzedaży LTE i zysku NBP pisze od dnia lub dwóch. A nie od kilku miesięcy. Ale jak pisałem nie raz niektórzy lubią dużo zmyślać i przekręcać.

Planowany deficyt na 2017 jest rekordowo wysoki, najwyższy po 1989 roku. Zobaczymy jak teraz pójdzie. Może jeszcze raz faktycznie LTE ktoś kupi. A może coś innego się sprzeda.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj