Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Cezar81    66

Budżet w końcu uchwalony, tylko czekać na podpisanie i ruszą się wypłaty dopłat.

A co ma budżet do tego, przecież dopłaty są realizowane z budżetu 2016, no chyba ze unia przymknie kurek w wypłatą, chociaż do tej pory rząd i agencja kase mają już od dawna tylko ciężko im się z nią rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Dzisiaj rozmawiałem w Agencji i powiedzieli, że od 1 grudnia wypłata reszty dopłat obszarowych oraz premii zalesieniowej i rś są zawieszone. I nie wiadomo kiedy płatności wystartują. Tak, że szykujcie się, że reszta w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17

A co ma budżet do tego, przecież dopłaty są realizowane z budżetu 2016, no chyba ze unia przymknie kurek w wypłatą, chociaż do tej pory rząd i agencja kase mają już od dawna tylko ciężko im się z nią rozstać

Jeśli budżet by był nie uchwalony to Unia mogła by wstrzymać wypłatę, jak by chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj rozmawiałem w Agencji i powiedzieli, że od 1 grudnia wypłata reszty dopłat obszarowych oraz premii zalesieniowej i rś są zawieszone. I nie wiadomo kiedy płatności wystartują. Tak, że szykujcie się, że reszta w czerwcu.

 

Jakz awieszone jak piszą że dostają  ? Jak będą w czerwcu też nie będzie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93

Sąsiad dostał około tydzień temu, onw i resztę bezpośrednich. To samo kilku innych mówiło...

 

Więc jakieś brednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Napisałem jakie dostałem informacje. Ja zaliczkę 70% obszarówki dostałem w listopadzie, co roku do 15 listopada dostawałem premie zalesieniową. Teraz cisza, więc się zapytałem. I powiedzieli, że żadne przelewy od 1 grudnia nie idą, a system od dopłat jest zawieszony i nie wiadomo kiedy ruszy wypłata reszty. Na stronie agencji również licznik się od 1 grudnia nie zmienia. Więc sądzę, że Pani w agencji mówiła prawdę. A na forum każdy może napisać, że dostał resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

brednie kilka osób które znam dostały resztę kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Ludzie a co Wy wszyscy jesteście tacy nerwowi spokojnie u mnie tez zaliczka i ONW a reszta cisza a jak burtkowi Pani w ARiMR tak powiedziała to tak pewnie jest może nieliczni tylko dostają JA TEŻ NIE MAM RESZTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

No ja dziś dzwoniłem i się dowiedziałem, że miałem kontrolę foto o której nie informują i dostanę protokół i dopiero naliczanie będzie. No to se poczekam na resztę do czerwca pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Kilka osób z okolicy dostało na dniach decyzję ale narazie nikt się nie chwalił o przelewach.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Jestem po kontroli we wrześniu mam protokół jest wszystko ok. I mam pytanie czy dostanę jakąś decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Jestem po kontroli we wrześniu mam protokół jest wszystko ok. I mam pytanie czy dostanę jakąś decyzję?

 

I dopiero teraz dostałas protokoł? Bo ja tez miałem gdzies we wrzesniu kontrole , ale jeszcze mi tego nie przysłali ile czasu to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Ja w 2015 roku miałem kontrole foto w połowie września a raport pokontrolny był wystawiony pod koniec marca 2016.

Chyba to prawda że z dopłatami nic się nie dzieje bo nikt ze znajomych nic nie słyszał żeby coś płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Tak wszyscy jadem wczoraj pluli na mnie, że mówię bzdury. A tymczasem na farmerze:

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-bezposrednie-od-grudnia-arimr-wyplacila-tylko-340-mln-zl,69073.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W tym tygodniu przyszła decyzja o wysokości dopłat a zaliczka jak u większości była ze dwa miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też brak protokołu a konrola 13 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie była kontrola na miejscu i po ok. 1,5 miesiąca był raport pokontrolny a może przy kontroli foto jest inaczej i dłużej się czeka na raport pokontrolny czy inaczej zwany protokół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5

ja mialem dwie kontrole na miejscu i raport dostalem do reki mimo to do tej pory cisza w temacie wyplaty doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Do reki dostales kopie raportu a z agencji dostaniesz zweryfikowany raport jeden dla ciebie drugi musisz podpisac i odeslać. Jak kontrole mialem w lipcu a raport z koncem wrzesnia dostalem. A zaliczka w terminie byla.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Do mnie przysłali raport pokontrolny Ale niczego nie trzeba było odsyłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do reki dostales kopie raportu a z agencji dostaniesz zweryfikowany raport jeden dla ciebie drugi musisz podpisac i odeslać. Jak kontrole mialem w lipcu a raport z koncem wrzesnia dostalem. A zaliczka w terminie byla.

 

Zaliczka była czy kontrola była czy nie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

To ja już niczego nie rozumiem to dają na miejscu raport czy przesyłają do domu.przecież w raporcie masz napisane ze jeżeli jest coś nie tak to możesz się odwołać w ciągu 14 dni tak przynajmniej jest w moim raporcie.A czy oprócz raportu jeszcze coś dostajesz bo ja nic innego nie mam?☺
Nic nie trzeba było odsyłać bo tylko 1 raport przyszedł i myślę ze to jest dla mnie bo z kontroli panowie mówili ze dostanę raport i też nie jest nic napisane ze mam coś odesłać ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj