Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesiek63zmc    1049

Jest decyzja ,oprócz zaliczki w listopadzie reszty brak. Do gorczycy nie było i niema żadnych dodatkowych ,idzie jak do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

U mnie w piątek przyszła decyzja odnośnie dopłat a w czwartek dotycząca onw. Kasy jak na razie 70% było przelane na jesieni. Na resztę trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

decyzja za 2016 wydana, ale ma być nie wysyłana. jednak będąc w BP poproszę o nią, aby wiedzieć dokładnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy płatność do jalowki którą w kwietniu będzie miała 24 miesiące kwalifikuje ją jako dopłata do krów?
przepraszam pomyliłem tematy z rokiem 2017. a może jednak ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 PŁATNOŚĆ DO KRÓW Płatność przysługuje do samic gatunku bydło domowe (Bos taurus), na terenie całego kraju, niezależnie od kierunku produkcji:  których wiek w dniu 15 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności, przekracza 24 miesiące,  będących w posiadaniu rolnika przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności.

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wsparcie związane z produkcją w formie płatności do krów przysługuje do posiadanych krów z gatunku bydło domowe (Bos taurus),
których wiek w dniu 15 maja 2017 r. przekracza 24 miesiące. Zadeklarowane zwierzęta muszą być w posiadaniu rolnika przez okres
30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności. ona 15 Maja będzie miała ponad 24 miesiące
jednak na 100 procent się nie wycieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Nikogo to nie obchodzi, choćby nie była zacielona 24 mies to już krowa, tak samo w skupie powiedzmy mięsna 23 mies pójdzie po cenie jalowki, ponad 24mies idzie jak krowa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

A skąd to wiesz, w BP powiedzą czy wydana?

 

dostałem telefoniczne wezwanie do BP, aby poprawić coś we wniosku i mówili tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro nie jestem pewnien ale chyba się mylisz. w skupie do 30 mscy liczy się jako jalowka nawet gdyby to była już pierwiastka. Czyli dobrze że wpisałem tą swoją jalowke do krów: ) upewnie się jeszcze w agencji i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wsparcie związane z produkcją w formie płatności do krów przysługuje do posiadanych krów z gatunku bydło domowe (Bos taurus),

których wiek w dniu 15 maja 2017 r. przekracza 24 miesiące. Zadeklarowane zwierzęta muszą być w posiadaniu rolnika przez okres

30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności. ona 15 Maja będzie miała ponad 24 miesiące

jednak na 100 procent się nie wycieli

 

 

 

sorry odpowiedz brzmi TAK ... pomyłka pisarska  ;)

jak najbardziej kwalifikuje się do dopłaty do krów 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Niedawno z wioski sprzedawał brakowało kilka dni do 24 mies i powiedzieli, ze za tydzień już by dostał za nią jak za krowę. Też się zdziwiłem bo kiedyś sprzedawalismy pierwiastke 28 mies i poszła po cenie jalowki. Może zależy od handlarza nie wiem...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla agencji jak jałówka 15 maja przekracza 24 msc to jest krową i nie obchodzi ich czy jest cielna czy nie. Tak w ogóle to na wypisie z rejestru stada, który można wziąć jest podany wiek w latach, np 0,6; 0,9; 2,1. Trzeba tylko w paszporcie sprawdzić czy ma te 24 msc jak na wypisie jest np 1,9lat.
Jakieś czas temu dostałem raport z kontroli foto(cała gmina chyba była objęta kontrolą) i niedawno wniosek na ten rok. Na razie decyzji brak i kasy też, bo do końca mają mieli rozpatrzyć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Decyzja  ONW przychodzi na tym samym papierze co decyzja o reszcie płatności czy jest oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas. Noe chodzi o dzień składania wniosku tylko bodajże o dzień 15 maja. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację. Koledzy wyżej napisali, że 15 maja. Zaraz poprawię błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Czy ktoś w ostatnich dniach dostał decyzję czy narazić nie wysyłają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Ja 20 dostałem decyzje następnego dnia napisałem odwołanie ze względu na błąd w powierzchni i wczoraj  przyszło pismo o uznaniu mojego odwołania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Ja też dziś dostałem decyzję. Powiat Kętrzyn, Warmińsko Mazurskie. Ulga bo myślałem że przez młodego rolnika poczekam do 30.06.2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Robią cyrki w tych biurach, kuzyn dostał decyzję o płatnościach,a za dwa dni pismo że jego wniosek zostanie rozpatrzony w póżniejszym terminie ze względu na pewne zawiłości złożonego wniosku,komedie :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

w decyzji powinies mieć dokładnie napisane uzasadnienie odnośnie powierzchni niezgłoszonej.

Do 10.0 ha gr.ornych nie naklada sankcji za niezgłoszenie,chyba ze powierzchnia deklarowana i niezgloszona gr.ornego jest większa niż 10.0ha to wtedy tak. Jest obowiązek wykazania wszystkich gruntów użytkowanych. Pracownicy BP kontrolując wniosek podczas WKA wyskakują im bledy dotyczące niezgłoszonej powierzchni do dzialek. Kiedy tak sie dzieje. Przyklad masz PEG 1.00 ha ale deklarujesz 0.95 ha( założenia lepiej mniej zadeklarować we wniosku i niech mi dadza spokój-taki przyklad). Wtedy jest zrobiona powierzchnia niezgloszona na te 0.05ha. Jak jest liczona powierzchnia:

 

we wniosku deklaracja 20.00 ha nie wazne czy PEG JPO, czy PEG gr.orny. Tak samo liczy. Okazuje sie ze masz powierzchnię gr.ornego niezgłoszonego powiedzmy o 4 ha wiecej. 24 ha powinieneś mieć we wniosku, 4 ha niezgłoszonej powierzchni dzielimy przez 24 ha to wychodzi 16.66%. I masz nałożone sankcje za niezgłoszenie wszystkiej powierzchni.

 

Zakladamy ze masz do efa zadeklarowane Np 1.1 ha ugoru. Spełniasz warunek proekologiczny. Ale po nałożeniu powierzchni niezgłoszonej juz nie spełniasz bo ugoru powinienes mieć 1.20 ha a masz 1.10 ha.

 

mam nadzieję ze jasno wytłumaczyłem. Wszystko jest w decyzji. Pozdrawiam

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, chociaż chodziło mi o uzasadnienie karania (sensu kary) za robienie więcej niż wymagane.

Posiadam wyłącznie TUZ-y, w górzystym terenie, w 95 % na NATURA 2000. Działki o bardzo nieregularnych kształtach, poprzecinane pasami drzew.

Dla przykładu działka ew. X, w decyzji ONW podana 0,10 ha, po kontroli administracyjnej ma 0,10 ha, w rolno-środowiskowej ma 0,11 ha, ale ponieważ zadeklarowano 0,10 ha, do tego areału naliczono dopłaty, minus 1% za pow. wykorzystywaną, a nie zgłoszoną.

Zabawnie się robi w decyzji obszarowej, w której ta sama działka wg. PEG ma 0,07 ha i jako taka jest wykluczona z dopłat, ponieważ minimalna pow. działki musi wynosić 0,10 ha.

Użytkowuję tą działkę od 2006 roku, w tym samym areale i nigdy nie było problemów, do teraz...

To był tylko przykład, bo takich "rodzynków" mam więcej, dość powiedzieć, że na 80 ha użytków, w tym roku błąd wynosi ponad 6 ha, co oczywiście skutkuje sankcjami.

W zeszłym roku błąd wynosił 1,58 ha i obyło się bez sankcji.

Konkluzja - jak nie kijem go, to pałką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

 PŁATNOŚĆ DO KRÓW Płatność przysługuje do samic gatunku bydło domowe (Bos taurus), na terenie całego kraju, niezależnie od kierunku produkcji:  których wiek w dniu 15 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności, przekracza 24 miesiące,  będących w posiadaniu rolnika przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności.

 

krowy - 30 dni a przykładowo rodzi się  cielak  1 kwietnia i go rejestruję i składam 5 kwietnia na dopłaty - to ile go muszę chować też 30 dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj