Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Pracują na 2 zmiany. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tzw pierwszej ręki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@Pielesiek jeszcze nie dostałem reszty. A ile cenisz 1 sztukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja trochę z innej beczki ale oglądając dziś jakiś program i jakiś człowiek wypowiadał się, że jeśli pis zrealizuje swój pomysł z rozbudową Warszawy to rolnicy z wchłoniętych obszarów stracą dotację. Czy to może być w ogóle prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pielesiek    0

@Pielesiek jeszcze nie dostałem reszty. A ile cenisz 1 sztukę?

Za 1 sztukę ok. 250 zł , ale sprzedaję cały komplet. W razie pytań to na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Ja trochę z innej beczki ale oglądając dziś jakiś program i jakiś człowiek wypowiadał się, że jeśli pis zrealizuje swój pomysł z rozbudową Warszawy to rolnicy z wchłoniętych obszarów stracą dotację. Czy to może być w ogóle prawda?

 

 

A z jakiego powodu? To w mieście nie można mieć działki rolnej? Opozycja piszczy bo co im innego zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

A z jakiego powodu? To w mieście nie można mieć działki rolnej? Opozycja piszczy bo co im innego zostało.

ja mam działki na wsi i kilka w mieście Żagań, to do tych z miasta  ONW nie dostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
Napisano (edytowany)

Witam kolegów kasy nadal brak i w banku mówią że od początku roku nikt nie dostał , no ale dzisiaj dostałem decyzje RŚ, tak że coś się dzieje. a dodam ze miałem kontrolę administracyjną, ale na szczęście nieprawidłowości wyniosły tylko 0,98% więc bez bólu

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Pracują na 2 zmiany. 

 

Ciekawe gdzie??? Na pewno nie w ARiMR. Tak zasuwają że od początku listopada nie dali rady stworzyć mi raportu  pokontrolnego nie mówiąc o wydaniu decyzji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w mojej gminie kazdy miał kontrole na polach miedzy innymi ja. miałem dostac protokół i jeszcze nie dostałem a mierzyli we wrzesniu. Zanim nie dostane protokołu to i reszty dopłat nie dostane. Brak ONW i reszty 30% dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Takze mialem kontrol we wrzesniu z jpo i crossa. Protokół dostalem na poczatku stycznia. Zaliczke z koncem października a odnosnie doplat nie licze na niej jakos szybko wiadomo ci z kontroli zazwyczaj czyt. Zawsze dostaja na koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

"miałem kontrolę administracyjną, ale na szczęście nieprawidłowości wyniosły tylko 0,98% więc bez bólu" każdy złożony wniosek podlega kontroli formalnej i administracyjnej. Tak wię sa to kontrole robione w BP ARiMR w ich systemie komputerowym. Dużo cierpliwości dla tych co czekają na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Takze mialem kontrol we wrzesniu z jpo i crossa. Protokół dostalem na poczatku stycznia. Zaliczke z koncem października a odnosnie doplat nie licze na niej jakos szybko wiadomo ci z kontroli zazwyczaj czyt. Zawsze dostaja na koncu.

kolega napisz jak wyglądała kontrola z crossa co dokładnie sprawdzali jakie dokumenty  i  czy mierzyli pola ,  czy masz produkcje zwierzecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

w mojej gminie kazdy miał kontrole na polach miedzy innymi ja. miałem dostac protokół i jeszcze nie dostałem a mierzyli we wrzesniu. Zanim nie dostane protokołu to i reszty dopłat nie dostane. Brak ONW i reszty 30% dopłat

Ja też jestem z terenu ARIMR Biłgoraj i miałem kontrolę foto we wrześniu 2015r a raport dostałem w połowie marca 2016r tak wiec jeszcze chyba poczekasz kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kontrolę pól mierzenie miałem 30 czerwca w sierpniu przyszedł protokół ale z ONW I  resztę kasy cisza WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie kontrola we wrzesniu protokol w listopadzie mierzyli pole każdą działkę i jeszcze rś tez wszystko sprawdzali przyszły dopłaty 70% i onw w listopadzie od tej pory cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

i będziesz miał ciszę aż do czerwca, takie uroki wylosowania kontroli, tylko ostatnimi czasami coś strasznie dużo tych kontroli, kiedyś się słyszało że jednej osobie na gminie kontrolowali a w tamtym roku i w tym to może 20% ma/miało kontroę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Może napiszcie o tych kontrolach z crossa. Jaka produkcja w gospodarstwie (tylko zwierzęca, czy ktoś np z sadownictwa też miał) i czego się czepiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj