Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

adaammek    24

czy wym roku obowiązuje  ze decyzje wysyłają jak ktoś ma ponad  2 tys euro czy tyko jak sa zmniejszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

dzisiaj brat dostał decyzje onw zadeklarowana powierzchnia we wniosku 9,52 została zmniejszona do limitu 1,59 powołujac sie na art 15a rozporz.640/2014. ktos jest w temacie

 

niech się odwołuje żeby termin nie uciekł. zmniejszenie to wynika z tego, że twój  brat ma zobowiązanie ONW na 1,59 ha i ARiMR wypłaciła do podjętego zobowiązania co jest błędnym podejściem bo zobowiązanie ONW określa poziom areału poniżej którego nie możesz zejść a nie którego nie można przekroczyć. daj znać o wynikach odwołania

 

ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) NR
640/2014
 
Tam nie ma artykułu 15a

 

 

jest 15 a ale w zmianach http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:32016R1393 ale taki bardzo ogólny o wszystkim i o niczym. wg mnie ma zastosowanie do liczby bydła kóz .. albo maks, pow do pwb i onw ale chodzi górny pułap 75 ha a nie  o aktywne zobowiązanie jak zwykle Polacy przed szeregiem i bardziej święci od papieża...

Edytowano przez Wojtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

tadi 77 jest Art.15a wejdź w gogle i tam wpisz Art i ten nr który podajesz jest rozporządzenie i jest dodany Art.15a Jeżeli nie znajdziesz to przepisze i podam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Moim zdaniem każdy, kto dostał pełną płatność ONW w roku wejścia w życie tego przepisu nie jest objęty jakimkolwiek limitem. Gdyby był, nie dostałby w pełnej wysokości. W konsekwencji, powinien dostać również w kolejnych latach.

Swoją drogą to chamstwo ze strony ARiMR, że stawiają ludzi w takiej sytuacji, bez wcześniejszego powiadomienia. Każdy ma jakiś budżet i na jego podstawie planuje, Jeśli w spodziewanych wpływach do tego budżetu nagle zabraknie 20%, to w większości cały plan traci sens.

 

Sam jeszcze nie mam decyzji (o ile w ogóle ją dostanę), i oczywiście przelewu. W poprzednich latach ONW było pierwsze na koncie. 

 

No, ale mamy zmianę! Niektórzy twierdzą, że dobrą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

No pięknie, tylko powołują się na inny artykuł, w którym tego paragrafu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ciekawe kiedy będzie reszta wyplacana bo od zawsze jak tylko pamiętam to max do 6 stycznia bylo wszystko na koncie a teraz działa dobra zmiana i kasy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

czy ktoś dostawał dopłaty bądz decyzje z opóżnieniem z powodu kontroli zwierząt (kolczyków) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

niech się odwołuje żeby termin nie uciekł. zmniejszenie to wynika z tego, że twój  brat ma zobowiązanie ONW na 1,59 ha i ARiMR wypłaciła do podjętego zobowiązania co jest błędnym podejściem bo zobowiązanie ONW określa poziom areału poniżej którego nie możesz zejść a nie którego nie można przekroczyć. daj znać o wynikach odwołania

 

jest 15 a ale w zmianach http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:32016R1393 ale taki bardzo ogólny o wszystkim i o niczym. wg mnie ma zastosowanie do liczby bydła kóz .. albo maks, pow do pwb i onw ale chodzi górny pułap 75 ha a nie  o aktywne zobowiązanie jak zwykle Polacy przed szeregiem i bardziej święci od papieża...

 

a wiec tak byłem w biurze pow. zostałem zbyty pod tytułem taki jest przepis i koniec moge sie odwoływac ale prawdobodobnie nie dostane wyrównania bo taki jest przepis i koniec. wiec zadzwoniłem do warszawy do departamentu płatnosci bezposrednich i tu zdziwienie pani oznajmia ze biuro zle interpretuje przepisy, a ponadto od 3stycznia dostali wytyczne ze nie mozna wysyłac takich dezinformacyjnych decyzji i jest to nieodpowiednie interpretowanie tego przepisu , nasi urzednicy w biurach pow. wynajduja jakis paragrafik i obcinaja dotacje bez konsultacji z warszawa.dobra zmiana a moze trzeba sie przypodobac kierownikowi w biurze pow.ze sie jest takim oszczednym i pilnuje sie kasy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Witam

 

 

czy wiecie cos na temat platnosci wysokobialkowych za 2017 

Jak dzielone są rosliny w grupy

wczesniej byla jedna grupa roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witam

 

 

czy wiecie cos na temat platnosci wysokobialkowych za 2017 

Jak dzielone są rosliny w grupy

wczesniej byla jedna grupa roslin

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mrirw-beda-zmiany-w-doplatach-bezposrednich,69387.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Witam kolegów

Powiat Lubelski - cisza , pytałem w banku czy komuś coś - a oni CISZA nikomu od nowego roku nic

A jak u was bo schodzimy za często na inne tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    19

Witam.Wczoraj wpłyneły rolnośrodowiskowe,jeszcze reszta dopłat,łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP cisza w styczniu informacja od znajomej z banku,znajomy był w powiatowym biurze popytać co i jak ,to nerwowo dostał odpowiedz że mają czas do czerwca i ma czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

do 1 ha uprawy w tym kapusty obowiązuje    JPO ,PZ     płatność  redystrybucyjna od 3  ha do 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj