Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Bo kiedyś z 10 ha czy 15 krow byłeś Panem więc nikt nie potrzebował więcej a teraz mając 100 ha masz z hektara taki zysk że każdy chce jak najwięcej uprawiać by godnie żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tych czasach jak ktoś ma 50 czy 100 ha i nie potrafi godnie żyć to chyba powinien zmienić profesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba ze ma 50 ha w 6 klasie ale jak ma 50 ha 1-4 klasy to na wszystko starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

A co ja mam powiedziec 30 ha mlody rolnik,zazielenienie i co mi Warszawa wyslala 300 zl zaliczki po telefonach do powiatowego powiedzieli ze wniosek jest ok tak w Warszawie naliczyli zaliczki mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

możesz podać numer telefonu do wawy gdzie naliczaja te dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A jest ktoś aktywnie udzielający się na forum, kto gospodarzył (nie jako pomocnik taty ;) ) przed wejściem do Unii i pamięta te czasy? Ja szczerze nie wyobrażam sobie przyszłych czasów bez dopłat.

Tak Ja gospodaruje od 1998 i mialem znacznie lepiej i lżej niż teraz.Rzecz jasna dopłaty maja swoje plusy ale przed wejściem do uni byla nieco wieksza stabilizacja na rynku rolnym.Też byly gorsze lata ale byly to raczej falowania a nie sztormy takie jak teraz.Ogólnie MOIM zdaniem było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To że przed UE było "lepiej" nie oznacza że jak byśmy do niej nie weszli było by dobrze! Jak by nie było jesteśmy w niej już parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

pamiętam biedę od połowy lat 90-tych - straszne czasy... jedyny plus, że ziemię za grosze można było kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

U nas w koło słychac że dostaja :) nam jeszcze nie naliczyli zaliczki tylko onw, tak twierdzi Pani w Warszawie ;)

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Jak liczyc doplate do burakow? 
Platnosc do burakow + JPO + Dodatkowa

Czy sama do burakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

U nas południe Opolszczyzny słyszę że dostają, ja też dostałem ale oczywiście zamiast 70% to dostałem niecałe 30%. Jest to dobre zagranie pod publiczkę a w rzeczywistości wyjdzie gorzej niż zwykle, bo przeważnie całość była  grudzień styczeń to teraz pewnie druga część przyjdzie w czerwcu.


Witam koledzy a co będzie jak te dopłaty padną

 

Dopłaty nie znikną, ani kasa na modernizacje też nie zniknie, oni tą kasą napędzają swoją gospodarkę bo jakie kraje są największymi producentami maszyn i środków ochrony?, więc te pieniądze do nich wracają i napędzają ich gospodarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam,

w sprawie dopłat do produkcji rolnej. Hm, Czy są potrzebne czy nie. Skoro obowiązują w całej UE to tak. Zauważcie, że i tak "stara Unia " ma wyższe dopłaty. Czyli ich zyskowność jest mniejsza niż nasza. wniosek, czy pozwolą sobie na ich obcięcie? jeśli tak, to dla wszystkich rolników w Unii i wtedy zobaczymy jak jest z ich konkurencyjnością. Wspólna Polityka rolna jest tak ustawiona, że zaniża nasze ceny produktów aby konsumenci mieli produkt tani. Takie są założenia. Dlatego nie należy bać się, że dopłat nie będzie. Nie ma dopłat , nie ma Wspólnoty, nie ma otwartych granic i przepływu towaru. Są cła, i różnego rodzaju kontyngenty. Czy to donbrze? byłoby? Na pewno inaczej.

Jeśli Polska produkuje dobre towary rolne a produkuje -  to na Zachodzie powinni bać się naszej konkurencyjności a nie my ich. Unia bez dwóch zdań unowocześniła nas, masa nowych maszyn i gospodartw nowoczyesnych. A czy coś się komuś opłaca??? To jest biznes, jeden pracuje i ma, drugi liczy tylko na dopłaty i nie ma. Pamiętam lata 90-te. Było fatalnie, ale taka była kondycja całego naszego kraju niestety. Źle to bylo po II wojnie, mój ojciec i dziadek byli rozkułaczani. A teraz to kwestia perspektywy. Na nowy samochód za 100 tyś. mnie nie stać ale biedy też nie mam. 

Będzie dobrze i bez dopłat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

wplynela zaliczka 150ha , kwota zaliczki 4370zl , chyba zart . Czy zaliczka moze byc na raty wyplacana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pow. łowicki zaliczka też wpłynęła ale to chyba 70% JPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

wplynela zaliczka 150ha , kwota zaliczki 4370zl , chyba zart . Czy zaliczka moze byc na raty wyplacana?

O kur... Ty chyba nawet 7% zaliczki nie dostałeś a co dopiero 70|%, to ja za 15ha po tym przeliczniku dostane 437zł  :wacko:  nie warto czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tam jest niezły burdel. W ubiegłym roku mama miała zaliczki 1100 na jakies 5 ha w tym roku 11000 zaliczki  wiec naliczyli takze zaliczke do krów na to wyglada. Ja w ubiegłym roku bez zaliczki byłem a w tym roku 85ha weszło 48tys


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

wplynela zaliczka 150ha , kwota zaliczki 4370zl , chyba zart . Czy zaliczka moze byc na raty wyplacana?

Lubelskie - do dopłat zgłoszone 289 ha (tylko produkcja roślinna+wysokobiałkowe+ pomidory+ziemniaki skrobia), wczoraj coś co szumnie nazywa się "70% zaliczki" -128tyś 920 zł. Smiech na sali z tych 70 %.

 

Drugie gospodarstwo - 80ha wychodzi że tu jeszcze lepiej bo na początku tamtego tygodnia na konto wpłynęło całe 2017zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym w ogóle tym ponad 100 ha dopłat nie dał bo skoro tki dochodowe po co jeszcze do nich dopłacać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już był taki ustrój w którym duzi to byli kułacy , więc zacznij się Staszek może modlić do Lenina i nie zazdrość innym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Młodzi rolnicy - dostajecie juz zaliczki??  

woj mazowieckie i nadal brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Rozmawialem ze znajomym on dostal na 16ha - cale 219zl zaliczki , a w powiatowce nie wiedza dlaczego bo mial wszystko ok we wniosku.
lodzkie,brzezinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiecie o co chodzi? O kasę chodzi. Ważne, że koniec listopada podsumują stwierdzeniem Wszyscy rolnicy dostali zaliczki. Nie ważne czy to 70% czy 7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj