Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodo101    8

MR dostanie całą dopłatę 1 grudnia :D

W uzasadnieniu do przesunięcia kasy na zaliczki było że w grudniu nie będą płacone żadne dopłaty.Zaliczki są płacone na  'kredyt" i kasa jest przewidziana tylko na zaliczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to nieciekawie. Zwrot z ujni jest chyba 2 msc po wypłacie. Jakby kogoś interesowało to zostało niecałe 2 tygodnie na złożenie wniosku o wydanie decyzji w sprawie wysokości dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Oj co wy tak ludzie dramatyzujecie z tymi dopłatami dopiero zaczęli wypłacać a już płacz że nie dostajecie. Ja w tamtym roku dostałem zaliczę w październiku parę groszy a resztę dopłaty w lipcu. W tym roku też jestem przygotowany na lipiec albo i później bo wiadomo że unia się i tak rozleci i tak i powoli nas na to szykują że dopłat może wcale nie być. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt tu nie dramatyzuje. To słowo nieciekawie tak Cię poruszyło? Rok temu też dostałem zaliczkę ostatniego dnia listopada a resztę w połowie czarwca.
Pojebane jest tylko to kręcenie z MR i dzielenie na drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja nie pisałem tego posta do Ciebie :). Po prostu czytam wypowiedzi innych aż się za głowę łapię jak oni tak dramatyzują. No trochę kręcą z tym MR i dlatego pewnie tak późno my dostajemy te dopłaty, a jak dobrze pamiętam to obiecywali że młody rolnik dostanie pierwszy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mam spore wątpliwości, czy ci wszyscy prorokujący niedaleki rozpad Unii i tym samym koniec dopłat, są mentalnie zdolni ogarnąć/pojąć konsekwencje swoich proroctw w skali kraju, czy tylko powtarzają chore domysły/życzenia innych (równie nieogarniętych).

Czy gdybym miał 1, 2 czy 5 ha myślałbym podobnie? Wątpię, ponieważ nie patrzę tylko na koniec własnego nosa.

Każda akcja/decyzja ma konsekwencje, nie każdy jednak jest w stanie je, i ich efekt zobaczyć na własnym podwórku.

Nie dbam o decyzje rządu w kwestii kto dostanie jako pierwszy, bo to decyzja polityczna, z rolnictwem niemająca nic wspólnego. Dbam o to, czy rząd ratyfikuje CETA, bo to oznacza rychły koniec dla tych, którzy jeszcze z rolnictwa mają na chleb. I chociaż CETA nie uderzy we mnie bezpośrednio, to dostanę rykoszetem, bo padną ci, którym sprzedaję.

Jak na razie jesteśmy jedną drużyną, w której każdy jest libero i przegrywamy wszystkie mecze. Co gorsze, nasi trenerzy sprzedali się przeciwnikom.

Co z obietnicą wyrównania dopłat do poziomu "starej Unii"? Nikt nawet o tym nie wspomina. 

Co w sprawie rosyjskiego embarga na nasze produkty? Niemcy i Holendrzy na tym korzystają.

Co z ukraińskim embargiem? W zamian mogą sprzedawać zboża, które nas zubażają.

A my tylko kiwamy  głowami i mówimy - "cóż poradzić, tak już jest..." 

50 000 górników jest w stanie wyegzekwować swoje prawa, nas jest ponad milion i nic!

Przyjemnej niedzieli tym, którzy nic nie robią, czekając aż coś się samo zmieni, i tym którzy muszą pracować w nadziei, że jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego cieszy tanie zboże (hodowca), drugiego smuci (gospodarstwo roślinne), 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mam spore wątpliwości, czy ci wszyscy prorokujący niedaleki rozpad Unii i tym samym koniec dopłat, są mentalnie zdolni ogarnąć/pojąć konsekwencje swoich proroctw w skali kraju, czy tylko powtarzają chore domysły/życzenia innych (równie nieogarniętych).

Czy gdybym miał 1, 2 czy 5 ha myślałbym podobnie? Wątpię, ponieważ nie patrzę tylko na koniec własnego nosa.

Każda akcja/decyzja ma konsekwencje, nie każdy jednak jest w stanie je, i ich efekt zobaczyć na własnym podwórku.

Nie dbam o decyzje rządu w kwestii kto dostanie jako pierwszy, bo to decyzja polityczna, z rolnictwem niemająca nic wspólnego. Dbam o to, czy rząd ratyfikuje CETA, bo to oznacza rychły koniec dla tych, którzy jeszcze z rolnictwa mają na chleb. I chociaż CETA nie uderzy we mnie bezpośrednio, to dostanę rykoszetem, bo padną ci, którym sprzedaję.

Jak na razie jesteśmy jedną drużyną, w której każdy jest libero i przegrywamy wszystkie mecze. Co gorsze, nasi trenerzy sprzedali się przeciwnikom.

Co z obietnicą wyrównania dopłat do poziomu "starej Unii"? Nikt nawet o tym nie wspomina. 

Co w sprawie rosyjskiego embarga na nasze produkty? Niemcy i Holendrzy na tym korzystają.

Co z ukraińskim embargiem? W zamian mogą sprzedawać zboża, które nas zubażają.

A my tylko kiwamy  głowami i mówimy - "cóż poradzić, tak już jest..." 

50 000 górników jest w stanie wyegzekwować swoje prawa, nas jest ponad milion i nic!

Przyjemnej niedzieli tym, którzy nic nie robią, czekając aż coś się samo zmieni, i tym którzy muszą pracować w nadziei, że jakoś to będzie.

 

Widzisz panie "pietrek" wszystko się zaczyna od zorganizowania się. Jak będzie nas np. tylko 500 czy 1000 to możemy zacząć coś działać. Mam na myśli działania które nas uwidocznią.

Może czas na temat, coś w stylu jednoczenie się branż!!!

Niema innej drogi jak silny głos. Czy się to komuś podoba czy nie, im szybciej stworzymy jakieś struktury w tym kierunku tym lepiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież są, izby rolnicze... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Powiem tak. Zostawmy izby i zróbmy terapię szokową.

Często siałem się z śp. Leppera, Ale ona potrafił coś działać, sięgał myślami dalekosiężnie. I myślę że dużo ludu się z niego śmiało. I chyba nie słusznie.

Co do śmiesznych dopłat.

Pow. Wieluński cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    5

Panowie to jest tak każdy narzeka mały większy gospodarz każdy ,sam prowadzę gospodarstwo i jak by nie paczyć ciężko koniec z końcem związać ale to jest tak MOIM zdaniem albo w naszej kochanej UNI EUROPEJSKIEJ są wszyscy równi rolniczo czyli stawki dopłat tak jak w np;Niemczech w sumie sąsiad a jeśli nie czyli tak jak teraz to ja nie wiem wydaje się że my w uni tylko fikcją jesteśmy 5 koło u wozu ... 

Pytanie czy kiedyś to się zmieni hm w ten sposób Nie ,możemy pisać, narzekać ale nam to nic nie da od górnie myślę że nikt nie chce się zbytnio narażać poprostu myślą że rolnik i tak sobie da radę, ale kilkanaście strajków pewna grupa rolników z całej polski  zebrać się porozmawiać i przystąpić do  działań i to z uporem robić i wiadomo może by w przyszłości przyniosło korzyści.

"WYSIŁKU SIĘ NIE NEGOCJUJE,WIARA I PEWNOŚĆ W SIEBIE PRZYNOSI KORZYŚCI "

Ale z tego co ja widzę i obserwuje to co 6 rolnik  narzekać woli "w domu"  niż cokolwiek  działać;) 

Panowie głowy do góry w lepsze jutro trzeba wierzyć hehehe 

 

MAŁOPOLSKA - dąbrowski -też cisza u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

kujawsko pomorskie powiat nakielski, zaliczka przyszła 3 dni temu


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macias    0

witam w jaki sposób są wpłacane te zaliczki ja nie dostałem a znajomi z nazwiskami na G K dostali kujawsko;pomorkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

kompletnie losowo, u mnie idealny przypadek, te samo nazwisko, ta sama gmina, inne imię i inna miejscowość, hektary podobne a dopłaty zawsze przychodzą w całkowicie rożnych terminach

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jeszcze lepiej, to samo nazwisko, ten sam adres, imiona na literę J. I dopłaty tak samo w innych terminach. Mało tego zaliczkę przesłano na drugą większą część gospodarstwa. MR nie dostał nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

21ha lubelskie w tym 7ha strąka zaliczka dziś 5221zl ni jak do 70% jutro do arimr sunę

może rolno środowiskowe masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam mam pytanko

wycofałem z wniosku jedną działke    czy mogę mieć jakies sankcje  czy da się to cofnoc

nie miałem zadnej kontroli ani błedów we  wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Dziś w agencji powiedzieli mi że koniec tytułu przelewu " decyzja bez faktycznego doręczenia" są to przelewy ONW czyli u mnie wyjaśniło się że dostalem onw a nie bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    96

Dziś zaliczka na koncie (25 ha , lubelskie, pow.chełmski)

 

Nie jest to 70% , i mimo starań w doliczeniu się czego brakuje nie mogę się doliczyć mimo że sumy znamy dokładne. Widocznie nie tylko MR nie płącą a i jakiejś innej płatności także....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj