Polecane posty

Gość   
Gość

O proszę... Prawie po sąsiedzku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Zatargałem wczoraj przyczepę po 640 brutto. Jeszcze do domu nie dojechałem a kasa już na konto przelana. Człowieka zaskoczyli i teraz trzeba myśleć na co to wydać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Co prawda nie Twoje strony, ale NBR (firma z NLI) - 680 netto przy odbiorze ich autem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Fajna cena względem moich stron, jak na ten ujowy rok.

Ponoć 580 brutto jeden wystawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Część pogoniłem (sporo połówek i Stokłosy). Jeszcze zostało na małą przyczepkę, to po weekendzie ma zabrać - tu od ch*ja stokłosy, to jak woziłem próbki, to mówił że weźmie, tylko coś utnie z ceny. W ogóle na polu wyglądało, że kilka placków tego ujostwa tylko jest, a w zbożu dramat 😐dla sąsiada gdzieś na skupie powiedzieli, jak zawiózł próbki, że za dużo syfu i jak chce sprzedać, to musi czyscic..

Dziś dla tego, co ode mnie bierze, auto w porcie zawrócili, tak to dziś by już zabrał te resztę. Opierniczam wszystko, nie zaglądam już tu do tematu i niech ten sezon się kończy.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wszystko sprzedane, ostatnie parę dni temu. Część poszła po 690netto, a te gdzie było od uja stokłosy po 680netto. NBR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód cena netto zł/T aktualnie za pszenżyto 

Handlarz 654

Hodowca trzody 720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309
Dnia 30.09.2023 o 08:00, Norman napisał:

Mazowieckie zachód cena netto zł/T aktualnie za pszenżyto 

Handlarz 654

Hodowca trzody 720

Można jakieś namiar na hodowcę? I czy sam odbiera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Halllo wielbiciele obecnej władzy. Jak to możliwe ze rok temu pszenica była po 1400 to strajkowaliscie bo opłacalności nie ma a teraz po 700 i co opłaca się bo cisza z strajkami? 😂😂😂😂😂 No tak krzykacz Kolodziejczak was wydymał mówić jak to źle było a teraz przy korycie i z was łachy drze 💪💪💪💪💪💪😎😎😎😎😎😎

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

👏👏👏👏👏Będzie jeszcze gorzej, a tym wszystkim wyborcą obecnej rotacyjnej władzy wstyd się odezwać

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto 660netto skup polnocne mazowsze 

A dobra informacja jest taka iż po wzroście ceny za dobrej zmiany o 100 % teraz cena jest niższa tylko o 60%.. Tak wyliczył ekonomista KałOwców. Można? Żeby spadła o 100% to pewnie by pomocy udzielili.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

bo najpierw należy znać podstawy matematyki a potem próbować wyśmiewać. prosty przykład. 2 lata temu pszenica była za 750, rok temu pszenica kosztowała 1500, teraz 750 ( wiem że tak nie bylo ale dla prostego rachunku przyjmijmy te kwoty). więc najpierw pszenica podrożała o 100 procent (bo z 750 na 1500 to wzrost o 100 procent). a następnie staniala o 50 procent wracając do stanu sprzed 2 lat ( po cena spadła o połowę). jakby cena miała spaść o 100 procent to by znaczyło że oddawalbys te pszenicę za darmo. bo o 100 procent znaczy że do zera.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
Napisano (edytowany)

Kołodziejczak wczoraj mówił o o wzroście podatku o 21%, powiedział wprawdzie żyto staniało ale podatek nie. W końcu ktoś musi zapierd... na 30% podwyżki wypłat i mało ważne że 5 lat  sprzedawałem pszenżyto po 850 a teraz po 100% podwyżce nawozów sprzedam po600 - 700  

Edytowano przez Jurniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj